reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
a możecie pomóc mi w znalezieniu nosidełka? jestem sama przez cały dzień i często nie mam jak nawet śniadania zjeść bo mała nie chce sama być i nosidełko wtedy jest niezmiernie mi potrzebne. nie wiem jakie powinno ono być żeby moja miesięczna córeczka była w nim bezpieczna. doświadczone mamy będą wiedzieć. będę wdzięczna za linki do aukcji allegro

aha-mała waży 5200 g więc rośnie i raczej nie głoduje :/ teraz daję jej na każde zawołanie żeby mleczka było dużo a woła co 2h (tylko czasem co 1h)
 
reklama
Nie do końca wiem o jakie nosidełko Ci chodzi. jeżeli chcesz mieć małą przy sobie cały czas to chyba tylko chusta wchodzi w grę dla takiego maluszka. A może po prostu wystarczyłby jakiś leżaczek w którym będzie sobie leżała i patrzała jak jesz śniadanie. Chociaż na to też chyba za mała. A nie możesz wózkiem wjechać do kuchni??
 
może jeszcze coś dziewczyny wymyślą. generalnie taki dzieciaczek powinien leżeć. nosidełka układają w pozycji pionowej bardzo niekorzystnej dla kręgosłupa. Te ergonomiczne miękkie są dopiero od 4 miesiąca. Spróbuj najpierw w foteliku samochodowym ją położyć na chwilkę może wystarczy jak się sprawdzi to pomyślisz o leżaczku.
A chusty się nie bój to na prawdę super sprawa (nie z doświadczenia bo mój maluch za chiny ludowe się nie chciał w takiej chuście polożyć ale z opowieści my chodziliśmy w nosidle ergonomicznym ale chodzi o wygodę noszenie i posiadania wolnych rąk, wszędzie możesz sama wyjść bez męczenia się ze schodami i ciężkimi wózkami, możesz najpierw chuste wypożyczyć na próbę Wypożyczalnia chust i nosidełek - LennyLamb.com)
 
mija już 2gi miesiąc... uf ależ ten czas leci. mała zdrowa i szczęśliwa. gaworzy jak nakręcona, główkę super trzyma jak na swój wiek, jest bardzo radosna i ciągle się śmieje. próbuję nauczyć ja przesypiania nocy ale nie wychodzi. budzi się od 23 co 2 h i domaga się cyca (smoka nie akceptuje wtedy).

ale mam inny kłopot niecierpiący zwłoki. jutro lub pojutrze mamy pierwsze szczepienie. jaką szczepionkę wybrać? 3 w 1 czy tradycyjna na NFZ? czy ta 3 w 1 nie napędza po prostu koncernów farmaceutycznych? co radzicie??
 
cześć misiaszek, mam córeczkę niewiele starszą od Twojej i też niedawno (w poniedziałek tydzień temu) była szczepiona. Wybraliśmy szczepionkę 5w1, kosztowała nas 109zł (pierwsza dawka). A wybraliśmy ją dlatego, że jest bezpieczniejsza od tych NFZ, zawiera martwe szczepy bakterii. Jest to skonsultowane z pediatrą w rodzinie- moim wujkiem, więc osobą, która szczerze mi doradziła, bez żadnych korzyści finansowych:-)
 
ale mam inny kłopot niecierpiący zwłoki. jutro lub pojutrze mamy pierwsze szczepienie. jaką szczepionkę wybrać? 3 w 1 czy tradycyjna na NFZ? czy ta 3 w 1 nie napędza po prostu koncernów farmaceutycznych? co radzicie??

Moja Maja jest właśnie dzisiaj po drugim szczepieniu, my zdecydowaliśmy się na 6w1, dlatego, te szczepionki są nowocześniejsze no i nie ukrywam chciałam zaoszczędzić malej płaczu, przy szczepionce 6w1 ma tyko jedno wkłucie, przy tych na NFZ aż 3:szok: szkoda tylko, że te 5w1 czy 6w1 są takie drogie:-(
 
a kiedy się decyduje na szczepionkę kupowaną samodzielnie? no i gdzie wychodzi kupienie najtaniej? ja co prawda mam na to jeszcze troszkę czasu, ale muszę sensownie zaplanować wydatki :)
 
reklama
dzięki :) przyłączam się do pytania gdzie kupić?? wybiorę 5w1 bo tańsza od 6w1 ale zastanawiam się jeszcze nad szczepionkami na rota wirusy i pneumokoki i nie wiem co z nimi...one są bardzo drogie a nie wiem czy konieczne :/ co sądzicie?
 
Do góry