reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Dokładnie,ja bym poszła w kierunku śledzenia skąd ta czerwona pupa,moze pampersy albo chusteczki.
U mojego dziecka był to też objaw alergii pokarmowej lub zbyt duże ilosci zjedzonych owoców.
Polecam Bepanthen,wietrzenie pupy i wietrzenie pupy i wietrzenie pupy...:tak:
Od czasu do czasu podmywanie wodą z mączką ziemniaczaną(takim kisielkiem) i suszenie pupy suszarka po myciu woda(robiłam tak po każdej kupce):tak:
 
reklama
Dokładnie,ja bym poszła w kierunku śledzenia skąd ta czerwona pupa,moze pampersy albo chusteczki.
U mojego dziecka był to też objaw alergii pokarmowej lub zbyt duże ilosci zjedzonych owoców.
Polecam Bepanthen,wietrzenie pupy i wietrzenie pupy i wietrzenie pupy...:tak:
Od czasu do czasu podmywanie wodą z mączką ziemniaczaną(takim kisielkiem) i suszenie pupy suszarka po myciu woda(robiłam tak po każdej kupce):tak:

to prawda zamiast tranowac na dziecku rozne produkty zbadaj dokladnie powod tego zaczerwnienia i wtedy podaj odpowiedni preparat bo szkoda malucha meczyc.Idz do lekarza i zapytaj a pokus sie nawet o dodatkowa konsultacje u innego
 
Na tego typu problemu polecam zaprzestac uzywania wilgotnych chusteczek, tylko delikatne mydleko dla niemowlat i ciepla woda + grubo pupcie smarowac Sudocremem, poczekac az sie wchlonie i dopiero pieluszke zakladac.

Czasami tez dziecko moze byc uczulone na dany rodzaj pieluch - sprobuj pieluchy innej firmy, moze to rozwiaze problem.
 
Oj my też walczyliśmy z odparzeniami, u nas sprawdziło sie mycie pupki mydełkiem przy każdej zmianie pieluszki oraz zasypywalismy mąką ziemniaczaną gdy wszyskie maści już zawodziły. I niestyty pieluszki pampers zostały zamienione na happy, gdyz po pampersie pupka wyglądała biednie :(:-(
 
No właśnie chusteczke wcale nie używam a jak już się zdarzy to bardzo rzadko jak u kogoś jesteśmy a tak tylko woda z mydełkiem bobas i wacikami zawsze myję pupę. Odparzenia się pojawiały od samego urodzenia a wtedy używałam sudocremu i pampersów. Z sudocremu zrezygnowałam jak miał 3 miesiące a pampersy zmieniłam jakieś 2 miesiace temu na happy z belli i nadal to samo się dzieje więc myślę, że to musi być po jakimś jedzeniu bo kupy takie się pojawiąją. 3 dni temu dałam małemu banany - nie ze słoiczka i tak to podejrzewam ale odparzenia pojawiały się tez wcześniej jak już pisałam a wtedy bananów nie jadł jeszcze...muszę poobserwować co on je dokładnie a ma skazę białkową ale w sumie tak do końca nie wiadomo co źle wpływa na jego organizm ;(

Dziękuję Wam bardzo za rady

S.
 
CZESC!Polecam krem NIVEA baby(krem przeciw odparzeniom )hipoalergiczny.:-)jest bardzo wydajny ,na dlugo starcza........takie problemy moga tez byc spowodowane pampersami,muj synus byl uczulony na HAGISY,JAK MU ZMIENILAM NA INNE TO ODRAZU BYLA POPRAWA.;-)POZDRAWIAM PA.:-)
ja miałam też taki problem jak kupiłam pampersy jak zrobił kupe to od razu pupcia robiła się czerwona pediatra kazał zmienić mi pieluchy kupić kilka rodzajów pieluch i przetestować i stosować alantan i wiecie co pomogło teraz stosujemy Dade teraz smaruje pucie sudecremem i jest w porzadku może być uczolony na jakiś składnik w pieluszce tak jak mój nie wszystkich może używać a o chusteczkach zapomniałam w domu dupcia pod kran i mydełko dla dzieci a takto jak ta poprzedniczka mokre płatki kosmetyczne w pudełku
 
Ja miałam problem z odparzoną pupą po antybiotyku, który wywyołal biegunki i kupki były często. Sytuacja buła taka, ze płakał jak myłam pupkę nawet wodą i nie dał dotknąć. Ale problem usunęłam praktycznie w dwa dni. Mianowicie pupę wietrzyłam przy przewijaniu ok 8-10 min, biegał z gołym zadkiem. I za każdym razem przemywałam rumiankiem. Zaparzyłam mocy rumianek i stał sobie tak i często zmieniałam pieluszkę i mycie, rumianek i wietrzenie. Tormentiol stosowałam tylko na noc. A i bardzo ale to bardzo grubo dawałam Sudokrem, ale to bardzo bardzo dużo.
Moja koleżanka z kolei polecała mi krem firmy Büchen Wündschutzkreme - ponoć w 3 dni wszystko u niej ustąpiło. Wietrzenie moim zdaniem jest najlepsze.
 
Aby pozbyć się odparzeń trzeba dokładnie obmyć chorą skórę wodą bez mydła, najlepiej własną ręką (myjka jeszcze bardziej podrażni skórę), dobrze osuszyć skóre (ja osuszam ręcznikiem lub pieluszką tetrową :tak:), następnie nanieść niewielką ilość pudru dla dzieci... :tak::tak: i założyć pieluszkę. Nie należy zapinać jej zbyt ciasno, pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza... :tak:

Skutecznym sposobem radzenia sobie z odparzeniami jest wietrzenie skóry pupy, a więc pozostawienie malucha bez pieluchy, np. w trakcie drzemki... :tak: Aby uniknąć przemoczenia materacyka
wystarczy podłożyć maleństwu pod pupę podkład nieprzemakalny...
I za każdym razem przemywałam rumiankiem. Zaparzyłam mocy rumianek i stał sobie tak i często zmieniałam pieluszkę i mycie, rumianek i wietrzenie.
Wietrzenie moim zdaniem jest najlepsze
Ja również przemywałam podrażnioną skórę rumiankiem... skuteczny lek na wiele dolegliwości :-D:laugh2:
Zgadzam się, że wietrzenie jest bardzo dobrym sposobem... :tak::tak:

Moja mala miala odparzenia pupy przez 3 miesiace i nic nie pomagalo.Ciagle plakala i nie mogla spac bo ja bolalo.
Zmienilam lekarza i okazalo sie za mala miala grzybice i potwornie ja bolalo i szcypalo a ten durny "weterynarz" sie nie zorientowal.
Dostala masc przeciwgrzybicza i po 3 dniach bylo ok

Jeżeli zaczerwienie i podrażnienie pupy utrzymuje się dłużej niż 7 dni i nie następuje żadna poprawa lub stan pogarsza się, mimo "domowego leczenia", powinnaś skontaktować się z lekarzem... :tak::tak: ponieważ faktycznie może to być grzybica... :tak::tak:


 
reklama
Ale się wystraszyłam jak niektóre z Was napisały o grzybicy - ale właśnie z tą pupą jest tak, że to zaczerwienienie np na 2,3 tygodnie znika i potem się pojawia a czy nie powinno być non stop jeśli to by była grzybica?
 
Do góry