reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
a moze to bardziej uczulenie na pieluszki jakie stosujesz? Jakich uzywasz?
Dobrze robi na odparzenia czeste wietrzenie i masc robiona na recepte (tzw. masc borowa) poza tym pilnuj zeby przed zalozeniem pieluszki skora byla sucha.
 
reklama
Dzieki za odpowiedzi, tak w nawiasie to uzywamy Pampersow, mam nadzieje ze niedlugo bede mogla sie pochwalic sliczna zdrowa pupa mojej coreczki, wszystkie serdecznie pozdrawiam:-)
 
a moja dostała teraz Advantan poprawa była juz po pierwszym posmarowaniu a tak to sudocrem i puder z tlenkiem cynku i wietrzenie ;-)
 
u naszego synka raz pojawiło sie mega podparzenie ...ale takie że skura zeszła i były same rany ....płakałam razem z nim ...w aptece poradzili LINOMAG ...z godziny na godzine było coraz lepiej ! smarowałam i wietrzyłam .Dom cały był zsiusiany ...ale pomogło :)
 
Ja jeszcze dodam, ze warto taką odparzoną pupkę posmarować oliwką a dopiero na to warstwa sudocremu/pentacremu czy i innego środka p. odparzeniom-tu wybór jest indywidualny, bo każde dziecko jest inne. A oliwka powoduje, że odparzona pupa tak nie szczypie przy kontakcie z moczem.
Sama na odparzoną pupę stosowałam neo tormentiol, a jak juz odparzenie zeszło-sudocrem. Póki co jest super. No i koniecznie wietrzyć. Ja to robiłam tak, ze rano myłam pupę w wodzie i mydełku, kładłam podkład i pieluchę tetrową na łóżko i karmiłam małą. A z każdej zmiany pieluch robiłam 10 minutowa "ceremonię", by choć trochę pupę przewietrzyć i tak robię do dzisiaj
 
Kubuś mial odparzoną pupcię tylko raz, właśnie po pieluszkach i chusteczkach firmy PAMPERS. zmiana pieluch na HUGGIES i zastosowanie wspominanego juz wielokrotnie SUDOCREMU podziałały natychmiast, pozatym sudokrem stosujemy na wszelkiego rodzaju otarcia czy krostki i znikaja odrazu, pozdrowienia
 
hej,mialam tez taki problem z corka.Teraz ma trzy miesiace i ma super gladka pupcie.Na szybkie wyleczenia polecam masc TRIDERM-posmarowac zaledwie kilka razy,potem uzywam do pielegnacji tylko linomagu masci,i jes super.Zadnych odparzen wiecej.Tylko jest problem,ze triderm jest na recepte....Ale warto ja sobie zalatwic i trzymac masc w pogotowiu tylko na ciezkie przypadki...powodzenia
 
reklama
U mnie pediatra polecił steryd - Cutivate - i dopiero po nim zeszło.
Inne metody nie pomagały (Bepanthen, Sudokrem, maść pośladkowa, kartoflanka, wietrzenie pupy, mycie mydłem nie chusteczkami, mycie wodą itp). Po sterydzie zeszło w kilkanaście godzin. Jakby ci te sposoby nie pomagały, to polecam konsultację z pediatrą. :-)
 
Do góry