reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODCHUDZAMY SIĘ :) - Mamy na diecie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hej laseczki:-):-):-) JUSTA wielkie dzięki:-):-):-) dziewczyny ja już wszystko mam:-) dziś dokupiłam otręby:-) od jutra zaczynam:-):-):-). Właśnie zjadłam jogurt naturalny z łyżka otrąb:-) nawet nie taki zły:-) :-):-):-). Justa jeszcze takie pytanko:-) widzę u nas w sklepie otręby granulowane i są np. Z malinami, z truskawkami, z owocami leśnymi, z czarną porzeczka i ze śliwkami:-) czy takie też można spożywać? Napewno lepiej smakują:-) ale czy wolno. One są z Kupca:-) jak wolno to ja jutro dokupie sobie:-):-):-)
 
reklama
Aleksia nie wolno! :no:
Dukan wskazuje na otręby owsiane i otręby pszenne , nie granulowane, bez dodatków, bez owoców.

Musisz nauczyć się czytać ulotki. :sorry2:
I przede wszystkim przeczytaj kochana książkę.:sorry2:


Skład granulowanych pszennych:
Otręby pszenne 56%, otręby owsiane 15%, ekstrakt słodowy, siemię lniane, zarodki pszenne, olej roślinny, mąka pszenna, emulgator lecytyna rzepakowa, aromat etylowanilina.

Białko 16,00 g
Węglowodany w tym: 31,20 g
Cukry 11,40 g
Tłuszcze w tym: 10,60 g
Nasycone kwasy tłuszczowe 1,10 g
Błonnik 31,20 g

Popatrz ile to węglowodanów i ten cukier.:baffled:

A te właściwe wyglądają tak :



Produkt naturalny otrzymywany z przemiału oczyszczonego ziarna pszenicy. Regularne spożywanie wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, zapobiega chorobom nowotworowym, wspomaga procesy trawienne chroniąc jednocześnie błonę śluzową jelit i żołądka. Zawierają błonnik, który wpływa na prawidłową przemianę materii.
Podobnie jak otręby owsiane można spożywać je dodając do mleka, jogurtów, koktajli, zup, sosów oraz surówek. Znakomicie nadają się do wszelkiego rodzaju wypieków (ciasta, chleba, bułek czy naleśników). Mogą być również zamiennikiem bułki tartej do panierowania.
;-)
 
kokusia Dukan zaleca i pszenne i owsiane.:tak:

Firmy Kupiec wyglądają tak :
- owsiane:
aa.jpg

- pszenne:
aaa.png

Firmy Sante :
- owsiane :
ows.jpg

- pszenne:
pszenne.jpg

Innych nie spotkałam.
 
Ostatnia edycja:
Justa bardzo Cię przepraszam ale nie rób ze mnie jakiegoś osla:-:)-:)-( dobrze umiem czytać ulotki:-( i książkę też wczoraj przeczytałam cała:-( wyraźnie napisałam ze kupiłam otręby pszenne z kupca takie właśnie jak ty tu zareklamowalas:-):-):-) i . . . Dodatkowo zapytałam czy można te granulowane z dodatkami spożywać. Wiem już ze nie można i wszystko jasne. :-):-):-) a czym się różnią otręby pszenne od otrębow pszennych ale granulowanych? Tylko tym ze drobniejsze tak?
 
Aleksia chodziło mi ogólnie o to, że kazda z nas musi nauczyć się czytać ulotki. Kiedyś robiąc zakupy pakowałam do koszyka to na czym akurat mój wzrok się zatrzymał. Teraz uważnie przyglądam się produktowi pod względem tego , że jestem na diecie. Jedne jogurty naturalne mają 0% tłuszczu, inne 2%.
Są otręby prażone, są płatki owsiane, są owsiane otręby z dodatkami , coś ma za dużo cukru... To wszystko na uderzeniówce jest zakazane.
Wybierając się po raz pierwszy po dukanowe produkty w biedronce spędziłam dobre 1,5 h. Nigdy nie kupowałam takich produktów, a i też nie wiedziałam czy biorę to co jest właściwe.
Dlatego metodą prób i błędów , oraz po raz setnym czytaniu książki , powoli , powoli kumałam o co kaman.
Jeśli poczułaś się urażona to przepraszam, nie miałam tego na celu.
Czym różnią się zwykłe od granulowanych napisałam ci wyżej.
 
Nie gniewam się ale też nie rozumiem pewnych spraw:-) ja wyczytalam tak. Otręby granulowane to kompozycja otrąb pszennych, owsianych oraz zarodków pszennych. Są one bogatym źródłem blonnika pokarmowego, który ma ogromny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Pomaga walczyć z otyłością, oczyszcza organizm z metali ciężkich, obniża poziom cholesterolu i stabilizuje stężenie glukozy we krwi:-) więc moim zdaniem te granulowane z kupca bez żadnych dodatków też są ok:-) może źle myślę ale tak myślę:-):-):-):-):-)
 
Aleksia najwazniejszy jest skalad, to co oni tam sobie piszą to bajki... w skaldzie się wszystko kryje, przede wszystkim liczba węglowodanów musi byc jak najmniejsza :tak: no i oczywiście im mniej produkt przetworzony tym lepiej :tak:
 
reklama
hej laski

ja dzisiaj troche lepsza choc nadal kicham ale wkoncu nosek sie odetkal:-):-):-)

widze na fotach moje otreby które wcinam te z santi:-):-) przewaznie to do mleka cieplego wrzucam i je jem nawet na słodko dosaje dwie tablety słodzika jakos lepiej mi tak smakuje bo cos te otreby ciezko przez gardło mi przechodza:-D:-D:-D

drugi dzien dietki za mna cos mnie brzuch dzisiaj boli i senna jestem ale nie wiem czy to przez diete czy przez chorobe:wściekła/y::wściekła/y:

ale na sniadanko zjadlam owsianke pózniej zjadlam makrele wedzona w miedzy czasie łapłam korniszonka:-D:-D:-D wypiłam kawe z sasiadka i na kolacje zjadłam piers z kurczaka z grilla no i zaakonczylam dzien z jedzeniem bo i tak mi nie wchodzi cos to zarcie:no::no::no:moze jutro bedzie juz lepiej:tak::tak::tak:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

W
Odpowiedzi
15
Wyświetleń
55 tys
A
Odpowiedzi
5
Wyświetleń
9 tys
kasiula matula
K
Do góry