reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy i samopoczucie w ciąży i po ciąży

Dziewczyny bo to jest tak jak jeszcze pamiętam z chemi i innych: 550 mg, o którym pisze Marcia nie dotyczy zawartości czystego magnezu, a określa masę całego związku zawierającego w swoim składzie magnez. Na opakowaniu powinno być zaznaczone ile mg jonów magnezu zawiera jedna tabletka i to jest wartość na podstawie której można określić dawkowanie. Przyjmuje się że dzienne zapotrzebowanie na magnez to 5mg Mg na kilogram masy ciała, jeśli niedobory są poważniejsze to można stosować 7-10 mg na kilogram masy ciała. Na podstawie tych wartości można sobie określić dzienne zapotrzebowanie. Dlatego zawsze szukajcie ile ma jonów ja brałam Magne b6, ale teraz od 2 m-cy Magnefar bo ma więcej jonów czystego magnezu i znacznie mniej b6 czyli łatwiej mi się wchłania magnez, a nie przedawkuje b6, której przedawkowanie ma poważne nieodwracalne skutki dla nas. Ja wcześniej brałam 3 razy magnefar, czyli 3 razy po 50 jonów, 2 razy aspargin bodajże to 50 jonów, i 3 asmagi forte, chyba 100 mg. razem to wychodzi 300 mg jeszcze pije muszyniankę, to w butelce ma ok. 200 mg. Teraz odstawiłam asmag ale muszę chyba wrócić do niego bo zdarzył mi się ostatnio skurcz łydki prawej jak u dzag i powieka mi drga. Aha słyszałam, tak też Olga mi potwierdziła, że Magnefar najlepszy bo jest w postaci cytrynianu magnezu, a to się najlepiej wchłania.
 
reklama
asiu wiedziałam że na Ciebie mogę liczyć w tej sprawie :-) zaraz sprawdzę zawartości tych jonów i sobie przeliczę ile powinnam brać. Kurcze już mam dosyć łykania tych wszystkich leków. Przed ciążą nigdy nie łykałam takiej ilości tabletek jak teraz :-(
 
mnie ostatnio dwa razy skurcz zlapał i pani dr kazala mi magneB6 kupić więc jak się doliczycie to chętnie skorzystam :p narazie jeszcze nie kupiłam ale jutro pierwszy więc może sę zmobilizuje:p
 
Asia załamałaś mnie wyszło na to że z 30szt w opakowaniu na dzień powinnam jeść 5 :szok: czyli pójdę z torbami (ale póki nie mam skurczy będę jadł jak na opakowaniu piszą trudno lepszy rydz niż nic:baffled:)
 
Dziewczyny polecam pić muszyniaknę, macie tam jonów magnezu (aniony i kationy magnezowe), ok. 210 mg w butelce czyli prawie 4 tabletki takiego Magnefaru! Butelka dziennie i będzie dobrze, magnez z wody jest podobno najlepiej przyswajalny. No i jest tam jeszcze dużo wapnia.
 
Asia czyli może dlatego nie mam skurczu. Mój instynkt jest genialny :-D:-D ( i skromny) piję muszyniankę zamiennie z muszyną (ona ma mniej bo 150 w butelce ale to i tak więcej niż to co jem a mam teraz chela-magb6)
 
kakakarolina, a muszyna to ta: Cechini Muszyna, dobra jest? Mój też jest genialny:-) bo ja przed ciążą nienawidziłam muszynianki, piłam tylko cisowiankę, a teraz niedobrze mi na sam jej widok:-)
 
ja tez mam te skurcze w nogach, wysle mojego M.do polish shopu moze maja muszynianke :(
no dzis az sie poplakalam :(
a skurcze przepowiadajace to sa od 6tygodnia ciazy, tyle ze ich nie czujemy jeszcze wtedy, ja mam kilka razy dziennie, i to powiem Wam ze konkretne, tyle ze jeszcze bez bolu, a podobno na koniec ludzaco podobne sa do porodowych, nie wiem, bo kurcze porod mialam taki lekki ze odszedl mi czop sluzowy, szlam z lekkim bolem wieczorem, przebili mi worek i zaczelo sie, raz dwa, mloda wyszla, po porodzie :)
 
Mi lekarz na moje skurcze łydek zalecił magne b6 bo powiedział, że inne mają właśnie mało magnezu a te sporo i kazał brać tak:
1 opakowanie zjeść po 3 tabletki dziennie
2 opakowanie po 2 dziennie
3 opakowanie po 1 dziennie
 
reklama
Do góry