reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy i samopoczucie w ciąży i po ciąży

ja na szczęście w pierwszej ciąży nie wymiotowałam, ale jak czytam o waszych mdłościach to już się boję. Bo pamiętam te ciagłe mdłości na sama myśl o czymkolwiek. Taraz mimo, że jestem na "starcie" to ciagle mam duszności i takie uczucie jakbym miała za chwile zemdleć. O zwolnieniu lekarskim w moim przypadku nie ma mowy póki co. Mimo, że wiem że w ciąży L4 jest 100% to ja mam +60% godzin nadgodzin (pracuję w szkole) więc będę musiała się pomeczyć tak długo jak sie da.
 
reklama
Na pocieszenie wszystkim ciężarówkom
U mnie też fatalnie, Mdłości od rana do nocy. Cały czas mnie podrywa. Nic nie mogę zjeść bo po cierpię prze godzinę. Trudno przeżyję. ;-) byleby fasolka była zdrowa. :tak:
 
U mnie z pozytywnych objawów:
* magiczne wyleczenie ŁZS skóry twarzy - sucha skóra wokół nosa i brwi zaczęła się ładnie goić już po owulacji; to był pierwszy znak, że coś jest nie tak ;)
* w ogóle coraz coraz ładniejsza :)
* i to tyle pozytywów ;)

Co do reszty:
* bóle podbrzusza, do zniesienia, ale dość nieprzyjemne
* trochę mi słabo czasem, ale wszystko w normie
* piersi ciut powiększone, ale nic nie boli (jeszcze ;))
* zaburzenia smaku - NIC mi nie smakuje, choć mam ochotę na wszystko, a w sobotę prawie się "pokłóciłam" z Mężem, który mi zarzucał, że przesoliłam frytki, które dla mnie były strasznie mdłe cały czas ;)

I to tyle :) I oby było tylko lepiej :)
 
a mi mdłości jakby trochę ustąpiły, ale niestety ładniejsza napewno nie jestem, wręcz odwrotnie :zawstydzona/y::zawstydzona/y: ale w poprzedniej ciąży też tak miałam i później wszystko wróciło do normy haha.

a jak z waszymi brzuszkami dziewczyny ? widać już coś?
u mnie minimalnie na dole brzuszek uwypuklony, szczególnie wieczorami.

myślę że jeszcze chwila i przyjdzie czas na galerię brzuszkową :-):-)
 
Będzie galeria, oj będzie :D
U mnie na razie płasko. Ale mam zamiar od 6 tygodnia co tydzień robić zdjęcie, mierzyć się i ważyć - potem strasznie fajnie taka galeria wygląda. Szczególnie jak zdjęcia są robione w tym samym miejscu, w tej samej pozycji i w tych samych ciuchach :)
 
Czuję się jakby przejechała po mnie ciężarówka- tak od rana :(
Mój brzuszek jakby widać tzn. miałam przed ciążą malutki, bardziej skóra rozciągnięta a teraz twardy,jędrny. Sądziłam że to za wcześnie, ale skoro też coś tam widzicie.
Dziewczyny damy radę.
 
a u mnie zero objawow wogole ta ciaza to spora niespodzianka bo mialam bardzo nieregolarne cykle. jedyne co mnie zdziwilo ze 2 dni przed planowana @ bylo mi bardzo slabo a w dzien @ bardzo bolal mnie brzuch i piersi. tydzien po @ dostalam male plamienie i juz myslalam ze okres a tu zonk nie ma dzisiaj test i jest fasolka ale boli brzucha brak tylko czasem takie klucie w lewej piersi. no i w zeszlym tyg 2 razy zemdlilo mnie po wypiciu kawy co tez mnie zastanowilo troche
 
No dziewczynki to teraz zescie mnie zaskoczyly! Bo ja mam brzusia zdecydowanie uwydatnionego, ale myslalam ze od jedzenia, bo apetyt mi dopisuje... nie, nie mozliwe zeby to juz bobo:shocked2: W ciazy z synem wybulwilo mnie dopiero w polowie 5 miesiaca, wiec musze sobie otwarcie powiedziec, ze sie ostatnio zwyczajnie obzeram:crazy:
 
reklama
Na zaokrąglenia ciążowe to jeszcze za wcześnie...

Przy kolejnych ciążach brzuch wychodzi stanowczo szybciej niż przy pierwszej,
bo mięśnie już nie są takie silne jak kiedyś (no, chyba że ktoś ćwiczył brzuszki przed zajściem,
to wtedy nie wiem jak to jest - pewnie "dłużej utrzymują wszystko w środku"). :laugh2:

Moja oponka - tak jak u LeRemi - jest zdecydowanie nie ciążowa. :-p
 
Do góry