reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy, dolegliwości i różne inne niedogodności

Oj coś z tym potasem przereklamowane. Ja mam po pomidorach straszne zgagi i mdłości co najprawdopodobniej oznacza, że mam nadmiar potasu w organizmie. A skurcze i tak są... Dopiero magnez pomógł.
 
reklama
Ja na szczescie nie mam skurczy lydek, ale w zamian mam bol bioder co tez do najprzyjemniejszych nie nalezy:-( Pospie troche na jednym zlapie mnie bol, ktory mnie obudzi, przekrece sie i niedlugo z drugim jest to samo. I tak co noc niestety:-(
 
moja lekarz-ginekolog na skórcze łydek kazała brać magnez i rzeczywiście pomaga (o ile nie zapomnę go wziąć i o ile nie opiję się coli, która magnez wypłukuje) natomiast już od wielu osób słyszałam, że na skurcze łydek dobre są preparaty magnez + potas
 
Mnie dzisiaj nad ranem cos dopadlo, musze poczytac gdzie jest mg i potas a przez kilka dni zapomnia;am brac wit moze przez to

i wlasnie mecze butle coli
 
Branie magnezu/potasu to jedno, a drugie to uważanie na to, co te mikroelementy wypłukuje albo zmniejsza wchłanianie. Zresztą warto też poczytać o lepiej przyswajanych formach nie-mineralnych, a bodajże chelatowanych (związków organicznych) czy jakoś tak; zarówno magnezu, jak i żelaza, wapnia itp.

Ostatnio pisałam, że skurcze łydek już dawno mnie nie brały a one jak na złość wróciły. Ech...
 
nie podałam jeszcze że biorę magnez od początku ciąży i nawet brałam przed, a do tego feminatal cały czas:) i skurcze są ...
nie pijam coli chociaż bardzo lubię raz na dwa tygodnie się skuszę na zimną pepsi szklaneczkę z lodem:) ale nie sądze zeby ta szklaneczka mi te skurcze dawała:)
 
Branie magnezu/potasu to jedno, a drugie to uważanie na to, co te mikroelementy wypłukuje albo zmniejsza wchłanianie. Zresztą warto też poczytać o lepiej przyswajanych formach nie-mineralnych, a bodajże chelatowanych (związków organicznych) czy jakoś tak; zarówno magnezu, jak i żelaza, wapnia itp.

Ostatnio pisałam, że skurcze łydek już dawno mnie nie brały a one jak na złość wróciły. Ech...

mnie strasznie do coli ciagnie, w poprzedniej ciazy tez, ale moze organim mi sie wyplukal z mg, w koncu ilez mozna???? na razie tylko stopy palcow mi sie tak smiesznie wyginaja jak dlugo nimi nie ruszam, na razie nic z tym nie robie, moze samo przejdzie- w sumie samo przyszlo, to i tak pojsc sobie powinno ;-)
 
reklama
Do góry