reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy, dolegliwości i różne inne niedogodności

i w ogole wszystkie wymiary sie nie zgadzaja.w szpitalu na jednym usg termin poorodu z 26pazdziernika przesunal sie na 1listopada a 3dni pozniej na nastepnym usg jeszcze dalej sie przesunal na 10 listopada. i tak ogolnie to ja sie martwie.tym bardziej ze siostra mi powiedziala ze jej cora w 30tc wazyla 1900g.
 
reklama
JA też miałam kilka razy takie plumknięcie przy sikaniu,ale jak spojrzałam do sedesu to nic tam nie widziałam.
Lolisza - a jak lekarz może sprawdzić czy jest jeszcze czop czy nie? przy badaniu ręką, czy na USG? A jak ten czop odejdzie to można się kąpać w wannie czy lepiej nie? Bo ja to ostatnio często się wyleguję - co zresztą pomaga na obolałe plecy.

Na ból kręgosłupa stosuję też masaż męża z użyciem Zinaxin Ice - to taki żel chłodząco - rozgrzewający. Dostałam go kiedyś na uraz stawu i jak się go tak dobrze wetrze w bolący kręgosłup to najpierw tak fajniusio chłodzi a potem grzeje. Mi to przynosi ulgę.
 
kahaaa-wow podziw dla Ciebei za ten relaks ja sie mega boje!!!!tym bardziej ze moja niunia nie obrocona i malutka..:( mało wazyla w 32tc 1600g

za jaki relaks????????????? ja ciebie uspokajalam, sama panikuje jak diabli.

a co do wielkosci dziecka to moje wczoraj mialo 2kg wiec tez malutko. nie martw sie.
poza tym jesli chodzi o wyliczanie daty wg usg to naprawde mozna sie przejechac. ja wiem dokladnie kiedy mialo miejsce poczecie i wg tego licze, wg usg mi wpisali date porodu dwa dni wczesniej, na wczesniejszym usg data wyszla tydzien pozniej, a na pozniejszym tydzien wczesniej (albo odwrotnei, juz nie pamietam) - takze wg ich pomiarow rozbieznosc byla do dwoch tygodni. naprawde nie martw sie na zapas.
 
Oj dziewczyny panikujecie a mimo wszystko macie poczucie humoru! Boskie jestescie! He he ja tez sie z tego czopu smialam ze "fajnie opisany" ale przyznam ze sam artykol naprawde swietny! Ogolnie to wlasnie o ten czop chcialam pytac a tu bach i mam odpowiedz. Wiec jak wyczytalam to mi sie wydaje ze i mi juz ten czop odpadl... Chyba...
Na ten kregoslop to chyba se wlasnie te pl,astry kupie bo wytrzymac niemoge tak mnie boli!
Lolisza ty sie tu czesciej pojawiaj bo tu 100 pytan zawsze na Ciebie czeka!
 
Dziewczynki wagą malucha sprzed 2 tygodni to ja bym się nie przejmowała bo teraz te szkraby tak szybko rosną że szok. Mój przez tydzień jakiś czas temu przybrał na wadze 500 g.
Ja nie uważam żeby waga 2 kg to było mało. Jak mój mały w takim tempie ma rosnąć to ja dziękuję bo jak będzie duży klocek to nie mam pojęcia jak go urodzę.
Termin z miesiączki też mam na 26 października. Terminy z usg wychodziły różne. 2 ostatnie na 27 października ale mały jest nisko (główka nisko ale nóżkami po żebrach równo kopie) także nie wiadomo kiedy się wykluje.
 
dwudziestki szóstki ja mam termin z usg tez na listopad i to chyba nawet na jego połowę, bo mała malutka była przy pomiarach i ogólnie w późniejszych usg wychodziło po pomiarach, że ciaża młodsza o 2 tyg. Jak jest teraz nie wiem, a wizytę mam dopiero 5.10 i do tego czasu zaciskam nogi!

U mnie najgorsze z dolegliwości jest ogólnie "dziecko" ;-). Coś ta moja córka tak się ułożyła, że wciąż jest chyba w poprzek, bo mi rozsadza brzuch z 2 stron i to są większe i okrągłe i twarde części ciała (łepek i pupa chyba). Gdzie ma "odnóża", to nawet nie wiem.
 
i w ogole wszystkie wymiary sie nie zgadzaja.w szpitalu na jednym usg termin poorodu z 26pazdziernika przesunal sie na 1listopada a 3dni pozniej na nastepnym usg jeszcze dalej sie przesunal na 10 listopada. i tak ogolnie to ja sie martwie.tym bardziej ze siostra mi powiedziala ze jej cora w 30tc wazyla 1900g.

Iwciu z tymi terminami to jest różnie, sama Lolisza pisała,że te pierwsze są najbardziej miarodajne, a później to różnie bo dzidzie jedne są większe,drugie mniejsze itp. a co do wagi spokojnie jeszcze dziecię ma czas na dobicie do słusznej wagi:)jeśli lekarz stwierdził,ze wszystko w porządku to ta jest:)

Kahaaa pamiętaj,że jesteś jednak w innym kraju może oni podchodzą do tego inaczej?
 
Iwcia - nie przejmuj się rozbieżnością terminu - ja według miesiączki to termin MIAŁAM na 10 września a z USG raz na 7 pażdziernika a teraz to już nie wiadomo bo wacha się między 5 a 10 październikiem - tak więc rozbieżności są spore.

Termin terminem a i tak Twoja dzidzia zadecyduje kiedy na świat przyjdzie :)
 
i w ogole wszystkie wymiary sie nie zgadzaja.w szpitalu na jednym usg termin poorodu z 26pazdziernika przesunal sie na 1listopada a 3dni pozniej na nastepnym usg jeszcze dalej sie przesunal na 10 listopada. i tak ogolnie to ja sie martwie.tym bardziej ze siostra mi powiedziala ze jej cora w 30tc wazyla 1900g.

Ja z OM mam termin na 3listopada a z USG już kilka razy na 25.10 więc sama już nie wiem, dzidzia i tak zdecyduje kiedy chce przyjść na świat. Mój mąż ma urodziny 20.10 więc super jakbym się wstrzeliła w ten termin- chyba najpiękniejszy prezent jaki kiedykolwiek dostanie:)
 
reklama
dzieki dziewczynki za slowa otuchy.widze ze Wy tez macie takie rozbieznosci.wiecie jak to jest w spzitalu...inne pacjentki z sali mnie troche podrujnowaly..:( daisyy moj em ma 22 pazdziernika urodziny wiec:) tez bym mu chciala na urodzinki strzelic takim prezencikiem
 
Do góry