reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
Happybeti - no to poprawiłaś mi humor,że nie tylko Przemek taki mały. On się urodził 3150g więc podobnie jak Twoje maleństwo. Jak wychodził ze spitala miał 2950g. U nas to lekarka nie mówiła nic na to że on tylko 6kg waży,tylko się zdziwiła, że czemu tylko 100g w 3 tyg. przybrał. Wcześniej regularnie przybierał 400-450g na 2 tyg. A jak Amelka radzi sobie z podnoszeniem główki jak leży na pleckach? Czy słabe podnoszenie może rzeczywiście mieć związek z tym że dziecko jest drobne?

Dorisday - daj znać, jak będziesz po wizycie, co chirurg powiedział na tego wodniaczka.
 
mój Wiktorek jak wychodził ze szpitala-300 g.(maleństwo)
teraz ma 3 m-ce z małym kawalkiem i waży 7 kg.ale za to jak wyglada!~kazdy lekarz nachwalic go sie nie moze, zreszta wszyscy. ze taki wielki chlop. glowka to pikus, od dawna unosi i ma sztywna, za to juz zaczal siadac:-)(wiadomo kladzie sie go na sile:-))
no i wyglada na 6 miechow.
 
mój 7900 :D
hahah u lekarza chciał się obracać dzisiaj, pediatra mówiła, że siłacz, ale to dlatego też, że nie choruje i duży się urodził.
 
Jeny 7900?? Moja Lenka waży pewnie jakieś 5300 ale jutro szczepienie więc się dowiem dokładnie. Zaczynam się martwić, że tak mało przybiera :(
 
Nice-girl,u nas z podnoszeniem główki nigdy nie było problemów,tzn. jak ma humorek i sie bawimy,bo jak nie chce,to leży jak przyklejona i nic jej nie ruszy:).Ale ona juz sie taka silna jakaś urodziła,główke w pionie trzymała sztywno od pierwszych dni,aż sie dziwiłam.W ogóle jest takim bardzo ruchliwym dzieckiem,jakby wewnątrz same sprężynki miała:).
 
chyba nie ma co porównywać wagi jednego dziecka z drugim, chyba ważne, żeby mniejwięcej jednego centyla się w miarę trzymało, a i to chyba zależy od różnych czynników. mój tydzień temu ważył 7150 i mierzył 66 i dzisiaj pediatra do której trafiliśmy (nie nasza) powiedziała: jaki duży, i dziwiła się, że ma 3 miesiące.
życzę zdrówka Waszym dzieciom, my mamy w tym tygodniu jeszcze wizytę u kardiologa, ale mam nadzieję, że wszystko OK, bo podobno echo serca, które niedawno robiliśmy jest OK.
 
ja musze umowic pediatre na za jakies 10 dni, kolejne szczepienie i tez ciekawa jestem ile Leane ma cm i ile wazy, ostatnio 60cm i 6150 ale cuje ze teraz kolo 7 kila juz dobije bo dupa jak z olowiu, i dluzsza sie jakos zrobila... dzis zalozylam pizamke na 68cm, i kurcze dobra! nie wierze zeby tyle smignela w niecaly miesiac. predzej rozmiar chyba zanizony. a pomyslec ze urodzila sie 50cm i 3330... takie to malusie bylo i delikatne a teraz zeby odbeknac to mi ramie odpada:ppppppppp
 
reklama
no mój ciężki i długi, więc też trudno z odbeknięciem ;-) a teraz jak ma katarek to tak mi go żal, że nawet go noszę, czego zwykle nie robię
 
Do góry