reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
Ida - u nas też często czkawka, często jest po jedzeniu i zauważyłam że także po kąpieli jak mu trochę łapki zmarzną, więc możliwe że jest jakiś związek między czkawką a zmarznięciem. Ale najczęściej to jest po prostu ot tak bez powodu. W brzuchu też mi często podskakiwał. On nie lubi za bardzo czkawki i jak długo trwa to się wnerwia troszkę. Daję mu wtedy herbatki albo mleczka - na ogół pomaga

Luty małgoś - zdrówka dla maleństwa!

Monimoni - Super że z Lenką ok i że przybiera na wadze :)
 
IDA, u nas z czkawką podobnie jak u Nice,zaobserwowałam,że jednak ,jak troszkę zmarznie.Ale nie przeszkadza jej to zbytnio,to ja juz nie mogę tego słuchac i daję jej się napić,żeby przeszło.Co prawda w szpitalu też mi mówiły,że to bez żadnej przyczyny,a w brzuchu też często miała.Ale to nic takiego i większość dzieci ją ma,widocznie Ty i siostra byłyście takie wyjątkowe:).
 
melduje sie po wizycie u chirurga. Pan doktor zbadał jajuszka :-) i potwierdzil ,ze to wodniak . Na razie jest ok , ale jak sie nie wchlonie do ok. roczku to czekac go moze zabieg operacyjny. Nie ma żadnego leczenia. Mam tylko obserwowac ,czy sie nie powieksza, jesli tak to od razu do lekarza. Uspokoił mnie jednak ,ze najczesciej sie wodniaczek sam wchlania , a badanie nie wykazalo zadnego zgrubienia wiec jak na razie ok.
A co do "proboszcza" to ja powaznie mówię. zresztą wrzuce potem zdjęcie na galerie to same zobaczycie. Teraz karmie i zaraz lece na zebranie do starszego do szkoły.
 
dorisday, trzymam kciuki by sie to cholerstwo wchloneło!!!

co do czkawki to moja wczesniej miala czesto bo mi sie wydaje ze to bylo zwiazane z ulewaniem, a ona ulewala za kazdym razem, kazdym beknięciem, odkad daje jej nutriton (zageszczacz) to czkawka nie pojawia sie praktycznie wcale. niekiedy jak jej sie beknie i pokarm jakby chcial "wyjsc" z buzi a ona sie nim zacignie to wtedy czkawka jest ale szybko mija

co do wagi to urodzeniową miala 3630, pozniej malo przybierala bo byla na cycu (a ja mialam malukto mleka), przeszlismy na mm i teraz cora wazy 6500 ! :) niestety nie wiem ile mierzy ale w grudniu miala 65cm. nie wiem czy umialabym ja zmierzyc bo jak patrzylam jak to robi pediatra to jakos dziwnie przykladala tego metra, ale sprobuje

co do szczepien.. chcielismy ale mala ma katar juz ze 3 tyg :/ i nie schodzi, dodatkowo zachorowala mi... początek oskrzeli :( ma tez mega chrypke, dziś ją skłuli czymś na to choróbsko, jutro też mam iść po 2ga dawke, dodatkowo leki dostala... oby jak najszybciej wyszla z tego
na dodatek miala plesniawki, uzywalam aftin tylko nic nie pomagal no i pani doktor dala mucose w ampulce i na drugi dzien wszystko zniknelo, takze moge polecic mucose na taką dolegliwość :)
 
u nas czkawka jest jak mu sie zle odbije

wspolczuje katarkow dziewczyny,cos o tym wiemy:( duzo zdrowka dla maluszkow!

mamanatki dzieki za info o tym leku na plesniawki:) zawsze sie przyda

dorisday na pewno bedzie wszystko oki, wodniaczek sie wchlonie i sladu nie bedzie!:) trzymamy kciuki!


u nas zeby juz dokuczaja malemu, strasznie wczesnie no ale widac tak juz ma, meczy sie strasznie, ehhh gdybym mogla to wolalabym zeby mi wszystkie od nowa wyrosly , byleby nie cierpial...
 
Ostatnia edycja:
reklama
moja tez ma czesto czkawke nawet teraz. W brzuchu tez miała czkawke. Czasem ma przy zmianie ubran jak zmarznie, czasem jak peka ze smiechu na widok dziadka a czasem od tak
 
Do góry