reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Zauważyłam biały nalot na języku u Justysi. Myślałam, że to od mleka. Lekarka powiedziała, że to stan przedpleśniawkowy. Teraz nalot troszkę się zwiększył... Czy któraś z Was podaje dziecku Aphftin? Bo na ulotce piszą że to dla dzieci od lat 3!
 
reklama
Dobranocka, mi położna kazała przemywać patyczkiem takim do uszu umoczonym w wodzie przegotowanej, a jak trochę więcej się pojawiło to posmarowała "fioletem". Mowiła też żeby podawać witaminki (z wit C) żeby zakwasić. A jak to nie pomoże to lekarz musi Ci doradzić, najczęściej dają nystatynę (na receptę). Sama bym nic nie dawała.
 
ciuchy na 68 cm sa na styk..... 62 jzu dawno nie nosi mial moze ze 3 razy na sobie ten rozmiar.

Wow!!! No to rzeczywiście kawał chłopa z niego :D Mój ma 6 tyg. i w ciuszkach na 62 to on się jeszcze topi. Tylko jedne body nosi na 62, wszystko inne jeszcze za duże. Więc ciesze sie ze jednak miałam trochę tych ciuszków na 56. A ile Twój 'maluch' miał długości jak się urodził?

Moriam - Przemek też cały czas spał jak miał 3 tyg. Dopiero ostatnio potrafi tak z godzinę leżeć i się obserwacjami zajmować, nie płacząc. Bo pomijam epizody kiedy był aktywny ze względu na bóle brzuszka itp, ale wtedy to on marudził i płakał. A jak mu było dobrze to też spał i tylko jadł. Więc jak Twoje maleństwo tak ładnie śpi to znaczy że jej dobrze i nic nie dolega. Dziecko jak śpi to rośnie więc tylko się cieszyć. Tym bardziej dzieci wcześniej wyciągnięte na ogół więcej śpią, bo nadrabiają zabrany czas które by w brzuszku spędziły.
 
A mojemu wpadło coś do oka, rzęsa i za cholere nie wiem jak to wyciągnąć. Boje się grzebać w oku takiemu malcowi. Zwłaszcza jak się cały czas rusza. Rzęsa siedzi na środku oka, gdyby chociaż zeszła jakoś kawałkiem w kącik można by było wyciągnąć a tak....
Spróbuję solą fizjologiczną przepłukać, może wyleci...
 
mój też wyrasta z 62cm...
wiem, że już ten temat poruszałyście nie raz, ale muszę w miarę szybko do tego dojść
po czym poznać że to kolka i co najlepsze na kolkę?
 
natolin ja kiedyś znalazłam takie informacje na temat kolki:

" DEFINICJA Kolką jelitową określa się napadowy, nie dający się ukoić płacz (krzyk) z podkurczaniem nóżek, poszerzeniem obwodu brzucha i zwiększoną ilością gazów jelitowych. Kolka nie jest jednoznacznie scharakteryzowanym zespołem chorobowym. Występuje u 10-40% niemowląt. Dolegliwości pojawiają się zwykle w okolicy 3 tygodnia życia, zazwyczaj występują między godziną 18.00, a 22.00. Aby rozpoznać kolkę jelitową, objawy powinny utrzymywać się co najmniej przez 3 godziny dziennie, minimum przez 3 dni w tygodniu. Zazwyczaj ustępują w 3 - 4 miesiącu życia. Dotyczą zarówno dzieci karmionych sztucznie, jak i dzieci karmionych piersią.

Atak kolki jelitowej u niemowląt zaczyna się na ogół gwałtownie, najczęściej w godzinach popołudniowych, nagłym płaczem, krzykiem. Dziecko zaciska piąstki, kopie nóżkami, brzuszek staje się wzdęty. U niemowląt karmionych piersią często po chwili karmienia (szczególnie, gdy dziecko je łapczywie) dolegliwości objawiają się także niepokojem, wypuszczeniem ssanej piersi, odwracaniem główki. Widoczną ulgę w dolegliwościach obserwuje się natomiast po oddaniu przez niemowlę stolca lub gazów. Poszukiwanie przyczyn Przyczyną kolki nie jest pojedynczy czynnik, podobnie jak nie ma jednego leku, który byłby skuteczny. Warto przeanalizowac następujące możliwości mogące leżec u podstawy tej dolegliwości:

Przekarmianie lub głodzenie dziecka

Obiektywnym wskaźnikiem jest przyrost ciężaru ciała, szczególnie gdy dziecko jest karmione piersią i nie możemy ocenic, ile zjada pokarmu. Dobrze jest wówczas regularnie ważyc malucha, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Przyrost masy ciała w pierwszym półroczu wynoszący 150 gramów tygodniowo jest wystarczający, 200 gramów tygodniowo - dobry. Przyrost masy powyżej tych wartości u dzieci karmionych naturalnie - jest najzupełniej prawidłowy.

Zaburzenie motoryki (ruchomości) jelit

Byc może przyczyną kolki u niemowląt jest niedojrzałośc unerwienia przewodu pokarmowego. Jeśli układ pokarmowy rozwinie się, dolegliwości miną.

Niedobór laktazy - enzymu trawiącego cukier mleczny

Ten składnik występuje zarówno w pokarmie kobiecym, jak i w mieszankach mlecznych. Jego niedobór jest jedną z głównych przyczyn kolki u niemowląt bardzo dobrze przybierających na wadze i karmionych piersią na żądanie.

Alergia dziecka na białka mleka krowiego

Szczególnie w rodzinach obciążonych alergią powodem kolki jest nietolerancja mleka. W takich przypadkach zaleca się całkowite wyeliminowanie tego składnika z diety.

Sposób żywienia matki

W przypadki karmienia naturalnego niemowlęcia bardzo ważne jest wyeliminowanie z diety kobiety karmiącej pokarmów wzdymających, ciężko strawnych, pikantnych. Są one zbyt trudne do strawienia dla niedojrzałego układu pokarmowego dziecka.

Zmartwienie, strach, gniew lub podniecenie matki

Nastrój mamy w czasie karmienia odgrywa ważną rolę we właściwym przyswajaniu pokarmu przez niemowlę i może powodowac komplikacje."
 
reklama
natuś, no co ja mam ci kochana napisać? masakra, po prostu. chwilę temu pisałam na ten temat na głównym... jeszcze trochę to bebilon pójdzie na maxa w ruch
 
Do góry