reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

a ja myślę że każdy maluszek się w końcu nauczy jeść o stałych porach :tak: u nas na początku cud, miód, malina - mała domagała się papu co ok 2 godz. aż tu nagle ok. 3 tygodnia skok rozwojowy i sie dzieć totalnie rozregulował :dry: i nic nie dało "oszukiwanie" wodą :-p ale ja mam wrażenie że to moje kochane to raczej z głodu sę wcześniej budziło bo nie dojadło, przysnęło i później za pół godz syrena..teraz na mieszance przerwy mamy co 3 godz, czasem zdarza się 2,5 ale to wtedy jak nie doje swojej porcji tylko przyśnie jak kamień. No i fazy aktywności mamy już stałe: rano i przed kąpielą - wtedy nie ma szans na spanko - trzeba nosić, zabawiać i pokazywać wszystko przez te 3 godz bo jak nie to... :-D
 
reklama
to tak jak moja ma od paru dni fazy aktywnosci- wczoraj od 8-14.30-myslalam ze oglupieje a ze zmeczenia zaczelam wyc, i tez wlasnei ma z rana albo po wieczornej kapieli na sekunde przysnie a potem wariuje jak wczoraj od 19.30-23.45. wiadomo ze dziecko nie moze spac 24h na dobe ale jak juz nie wiadomo co zrobic zeby bylo ok to szlak trafia czlowieka... dzisiaj rano moja niunia odkrywala moja twarz, dotykala paluszkami, uszczypala lekko moj policzek, zlapala za nos jakby chciala go urwac a na koniec... wyrwala mi kilka wlosow bo zlapala a mialam zawiazane w kitke.... nozesz cie... Lobuz jak talala:ppppppp
 
wprowadzilabym harmonogram, ale maly wpiernicza cyca co godzine i nie po to zebypociamkac tylko ciagnie mocno bez przysypiania. wiec chyba ma taki mega apetyt, a jest naprawde duzy... polozna i lekarz stwierdizli ze na 3 miesiace wyglada. ciuchy na 68 cm sa na styk..... 62 jzu dawno nie nosi mial moze ze 3 razy na sobie ten rozmiar. sprobuje malego jakos konkretniej karmic, ale wszysyc mowia zeby na żądanie a on żąda ciągle:D
czy ty piszesz i moim Patryczku :) tez juz rozmiar 62 pozegnalismy, nie ma szans z harmogramem, jak nie dam cyca to czerowny na twarzy sie robi
 
Ja chciałam wprowadzić harmonogram ale Zuzia tak przeraźliwie płakała z głodu że nie miałam serca jej męczyć. Ona ma charakterek po mnie, ma być już, teraz w tej chwili, nienawidzi czekania, tak jak ja. Ona pierw zaczyna krzyczeć z głodu a dopiero później otwiera oczy. Mniej więcej wiem o jakich porach wstanie na jedzenie, czuwanie ma od 6 do 12,. Później już tylko śpi z przerwami na karmienie do 19 od 19 do 22. Usypia około 22.30 w nocy wstaje 2 - 3 razy.
Raz spróbowałam ją wybudzić do kąpieli to i tak krzyczała w niebogłosy bo się ją rozbierało (ona tego nienawidzi), i z głodu - wieczny głodomor :).
 
na poczatku budzilam co 2,5 h, w nocy co 3,5-bo ona malutka byla i wczesniej z brzuszka wyciagnieta.Teraz w nocy pozwalam jej sie obudzic i wychodzi co 4-5 h, w ciagu dnia jak spi ponad 4 tobudze.

W ogole moje dziecie, mimo ze ma juz 3,5 tyg, praktycznie tylko je i spi. okresy aktywnosci sa u niej prawie zadne-no chyba, ze nie doje i upomina sie o wiecej, a mama nie daje;)
wiem, ze jest zdrowa, ladnie przybiera, nie powinnam nic dziecku wymyslac,ale zaczynam sie martwic, dlaczego ona tyle spi, szczegolnie jak czytam o aktywnosci waszych dzieci.

Jeszcze zatęsknisz kochana za tym jej spaniem.Z moim było tak samo,maluszek wcześniej wyciągnięty z brzuszka,trzeba było budzić systematycznie na jedzenie bo ciągle spał.A teraz?Nie chce wcale spać w dzień,tyle co na spacerze,albo drzemki krótkie po 15 min łapie.A mnie ręce opadają,bo jak nie śpi to jest bardzo absorbujący i nic w domu kompletnie zrobić nie moge,ani koło siebie .Wczoraj to już zła aż byłam wieczorem,a to źle bo dziecko czuje wszystko i tym bardziej spać nie chce
 
Dziewczyny mój synek coś dużo puszcza bączków i nie wiem czy to normalne. Niby nie płacze przy tym,ale często to go budzi w ciągu dnia.
Co mogę mu podać? Czy te kropelki które używacie też się nadają do tego?

Dobrze,że puszcza bączki.Gorzej właśnie jakby nie puszczał,bo w jelitkach wtedy jeździ i boli.Nic nie podawaj.
 
Dziulka a odbekujusz zawsze córe czy kładziesz czasem jak przy butli zaśnie? Bo mnie kurde czasem przyśnie na cycu,ale jak podnosze do bekania to sie rozbudza i ze spania dupa.:angry:
 
Ostatnia edycja:
U nas za nic nie uda się wybudzić na jedzonko, nawet jak obudzę to tylko dotknie cyca i już śpi.. więc póki co, ja się muszę dostosować...
 
U nas za nic nie uda się wybudzić na jedzonko, nawet jak obudzę to tylko dotknie cyca i już śpi.. więc póki co, ja się muszę dostosować...

Mialam to samo na poczatq, myslalam ze juz ja w zimnej wodzie wymocze, za nic na siwecie nie chciala sie budzic, ale jakos sobie poradzilysmy i teraz sie budzi na papu:)
 
reklama
Dziewczyny mój synek coś dużo puszcza bączków i nie wiem czy to normalne. Niby nie płacze przy tym,ale często to go budzi w ciągu dnia.
Co mogę mu podać? Czy te kropelki które używacie też się nadają do tego?
baczki sa ok:) jak najbardziej
Dziewczyny - wprowadzenie takiego harmonogramu właśnie pomaga uregulowac te karmienia i zlikwidować często podjadanie po trochu. U mnie też wcześniej nie było tak regularnie. Synek też lubił sobie co jakiś czas podjadac. Ale jak się to mniej więcej ureguluje to zapobiega to właśnie takiemu podjadaniu co pół godziny. Bo dziecko porządnie zgłodnieje, a jak jest naprawdę głodne to porządnie się naje. A jak się naje porządnie to nie potrzebuje za pół godziny dojadać i koło się zamyka i wszystko zaczyna ładnie się regulować.Jak maluszek często je to można zacząć od odstępów 2 godzinnych i stopniowo zwiększać odstępy miedzy karmieniami, np o 15 min.

a karmisz piersia?bo jak nie to latwiej o taki harmonogram, karmiac piersia na poczatku jest to praktycznie malo mozliwe bo dziecko czesto chce sie przytulic po prostu do mamy cyca a przy okazji sobie podje:) i tego nie wolno mu odbierac
 
Do góry