reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
Hejo spotkaliśmy się niedawno ze znajomymi i dowiedziałam się o kilku rzeczach. Mianowicie ich córcia jest starsza od Zuu o 2 miesiące a wagę ma piórkową. Wyższa jest niż Zuu a waży 9,7 i dużo je a mało przybiera. Byli u lekarza i się dowiedzieli, że prawdopodobnie mała je za dużo białka(ale jak porównywałyśmy dietę dzieciaków to jest bardzo podobna) i poszli do dietetyka i mają jej robić badania na celiaklie (bo to tez może być przyczyna) że mała na wadze nie przybiera. Niewiem na ile w tym prawdy, ale mamusie których dzieciaczki mają wagę piórkową może warto lekarza spytać.
 
ja sie przyznaje że próbuje do siebie tego nie dopuszczać ale prawda jest taka ze martwie sie tym ze Iś jest taka malutka. My ją przebadaliśmy wzdłuż i w szczerz i wyszło co prawda że wszystko jest ok, po prostu jest wzrostowo malutka więc i waga odpowiednio jest mniejsza ale niunia jest proporcjonalna. No i niby wszystko jest ok prawidłowo przybiera na wadze, ale wiecie jak sobie patrze na Iś i jej rówieśników to różnica jest spora i zawsze czuje wtedy niepokój :-( i ja naprawde bym wolała zeby Is była okraglutka, z fałdkami i okraglutkim brzuszkiem :-( może bym sie wtedy tak nie martwiła tym ze Iś jest takim okruszkiem :-( Iś ma 79 cm i waży 9,150 kg
 
Aliś, Misia ma ok.80cm wzrostu, a waży ok. 10.5 kg - pożera wszystko i to sporo! a lekarki ani razu nie wspomniały że jest za lekka itp - ty też nie jesteś "pokaźna" z tego co wnioskuję po zdj;-), więc ja bym tylko dla spokojności zagadnęła lekarza PRZY OKAZJI czy wg niego wsio ok:tak:celiakia too wredna choroba... nie, nie doszukjunmy się zła tam gdzie go NIE MA!!!!!!!!!!!!!!! wiem ze te moje "pocieszyny" to takie że o kant du.py rozbić, ale mam nadzieję i wierzę w to że waga Isi jest faktycznie "JEJ" wagą i tyle:tak::tak::tak::-)
 
Alicja oj wtedy bys sie martwila ze dzieci beda sie z niej smiac. zobacz ma 79 cm tak? to nie tak duzo. Agusia ma 81 i jest 300g ciezsza. ale tyje wolno ale tyje. Same pisalyscie kiedys ze Aga nie wyglada na takiego chudzielca. jest drobna i proporcjonalna. wzrost i waga powinny byc na podobnym centylu i nie powinna z nich spadac i wtedy jest git. no u nas dluugo byla niedowaga a teraz jest w siatkach. rodzina mojego meza jest szczupla widac to po nim ma. oczywiście zawsze warto zapytać czy na pewno wszystko oki. zresztą celiakię można chyba wykluczyć badaniem krwi tylko potwierdzić nie chyba, że coś mi się pomieszało. no ale jak jesteście przebadane tak jak i my ty myślę, że wszystko jest dobrze.
sarisa a oni juz maja wynik ze to celiakia czy narazie beda to badac? moze ich dziecko jest za wysokie do wagi albo przybieralo na wadze i ostatnio przestalo? moze pediatra tez jakies inne objawy zauwazyla?
u nas teraz jest długo bez zmian ale myślę, że poprostu troszkę Agusia schudła przez to zapalenie krtani które miała. niedługo wybieramy się na szczepienie więc zobaczymy co zrobi z Agi wagą pediatra bo nasza jest przewrażliwiona
 
Ostatnia edycja:
Alicja nie chciałabyś mieć okrągłego z fałdkami grubaska :-)
Isia może dużo nie waży ale popatrz na siebie, chudzinka jesteś więc po Tobie odziedziczyła figurkę :-)
Napisałaś że przebadałaś ją wzdłuż i wszerz, i wszystko jest dobrze więc spokojnie, taka jej natura :-)
 
Alicja ja nie chciałam straszyć tylko sama się zdziwiłam jak mi to znajomi powiedzieli. I tylko napisałam, że jak będziecie u lekarza to po prostu zapytajcie. Ale jak badałyście Isie i że wszystko ok. to czym Ty się przejmujesz? po prostu jest drobnijesza.
Maagusi wiesz co oni tak od 4 miesiąca zaczeli mieć problem z wagą i jak moja Zuu była od niej mnijesza tzn. było widać różnicę która starsza tak jak Zuu miała 6 miesięcy to wtedy granica się zatarła, a potem z miesiąca na miesiąc moja wyglądała na starszą, większą itp. Teraz to nawet w mowie ją prześcignęła bo ich mała nic nie mówi :-(. Ja się nie znam, ale jakbym miała kryszynkę, ale by się roziwjała jak Wasze czyli że je normlanie, biega, chodzi, mówi itp. to bym sie chyba nie martwiła. Tylko bym to na budowę ciała zrzuciła.
 
kochane to jest tak, ze ja nie sądzę aby Isi coś było, ona po prostu urodziła sie malutka, miałyśmy problemy z pokarmem bo nie trawiła laktozy w moim mleku więc zaczynała z bardzo małą wagą. Powolutku przybiera na wadze, rośnie, żaden z lekarzy nigdy mi nawet nie zasugerował że coś może być nie tak, jest proporcjonalna, ot kruszynka z niej. Ale według siatek jest jednak rozbieżność bo wage mamy na 3 cent a wzrost ok 15. I ja wiem że logicznie rzecz ujmując wszystko jest chyba ok, Is sie ładnie rozwija, je z apetytem itd ale ta waga zawsze już gdzieś tam we mnie bedzie, pewnie to przez ta nasza pierwszą lekarkę która mi wciąż powtarzała że Iś za mało i za mało waży. Ehh...chyba po prostu nie potrafie do tego racjonalnie podejść :-( i do tego jak tak sobie patrze na Wasze maluszki, to Iś niemal o głowe niższa jest i sie po prostu martwie jak to bedzie dalej, że będzie takim maluszkiem zawsze i ze będzie jej ciężko :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
ale dlaczego ma byc jej ciezko? jest drobna, zwinna, szybka i aktywna same plusy.
sarisa czyli u nich od jakiegos momentu cos sie porobilo z ta waga a u nas jak i u Alicjo od urodzenia to moze dlatego ich lekarka cos zaczela dzialac.
 
Do góry