reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

potrzbuje pilnie porady -
Patryk mial styczność z kolegą na placu zabaw w sobotę i poniedziałek, bawili się razem w piaskownicy, chlopiec ma ospę, wysypało go we wtorek wieczorem,
jaki jest okres wylegania ospy, czy Patryk teraz zaraza, a jak nie to od kiedy, czy moge go do zlobka posłać, to mam coś mówić?
help help help , zwlaszcza, ze jutro jedziemy na chrzciny i nie wiem czy nie lepiej nie jechac, by nie roznosic chorubska dalej? choc poinformowalam i w sumie po zastanowieniach wspolnych stwierdzilismy, ze jedziemy, ale mam dylemat
help!
 
reklama
potrzbuje pilnie porady -
Patryk mial styczność z kolegą na placu zabaw w sobotę i poniedziałek, bawili się razem w piaskownicy, chlopiec ma ospę, wysypało go we wtorek wieczorem,
jaki jest okres wylegania ospy, czy Patryk teraz zaraza, a jak nie to od kiedy, czy moge go do zlobka posłać, to mam coś mówić?
help help help , zwlaszcza, ze jutro jedziemy na chrzciny i nie wiem czy nie lepiej nie jechac, by nie roznosic chorubska dalej? choc poinformowalam i w sumie po zastanowieniach wspolnych stwierdzilismy, ze jedziemy, ale mam dylemat
help!
Margerrita dopóki nie wysypie dziecka to zaraża, a okres wylęgania jest chyba 2 tyg.
 
Marg kania ma racje 2 tyg patryk niekoniecznie musial sie zarazic moj bartek chodzil do zlobka i wszyscy mieli ospe on sie nie zarazil dopiero jak mial 5 lat zlapal ospe w szkole
 
no właśnie szperam w dr. google i wyszperalam, ze okres wylegania to 14 dni, ale okres zarazania to 2-3 dni przed wysypem, czyli jak jest zarazony, to teraz nie zaraza, dopiero te 2-3 dni przed pojawieniem sie krost i jak sa krotsty
2) ze zaraza odkad mial stycznosc a jak sa krosty to już nie
i zgłupiałam :(
 
Margerrita dlatego napisałam chyba, bo nie wiem w jakim okresie może się zarazić, czy na początku od styczności z chorym.
 
co za głupie choróbsko,
a wiecie co wam powiem, nie wyborazam sobie, ze Patryk ma siedziec dwa tygodnie w domu, on jak rano, bierze buty i idzie pod drzwi, dla niego wyjscie na dwor to rytual, jak by podziebiony to nawet wychodzilismy, bo nie dalo wysiedziec z nim w domu....
no nic, czekam na to czy cos sie wylegnie...
 
marg o kurcze no to nieźle :sorry: trzymam mocno kciuki żeby to nie była jednak ospa :***



lasencje a ja mam pytanie zębolowe:

jedynki, dwójki, trójki, czwórki i już na razie mamy spokój, tak? czy coś sie jeszcze będzie działo?
 
reklama
Do góry