reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

rykiavik dzięki! czyli jeszcze mam 2,5 miesiąca, bo tak się zastanawiałam na ile mam mleko i ile będzie mi jeszcze trzeba. dla mnie może być wszystko na jednej recepcie, ale zawsze dostawałam tylko 6, raz zdarzyło się 8.
 
reklama
Nam opakowanie Nutramigenu 425g starcza na 3 dni. Mały je 6 posiłków średnio z 5 łyżeczek każdy. Na opakowaniu zawsze jest napisane ile gramów ma 1 miarka więc łatwo wyliczyć na ile starczy. U nas 1 miarka to 4,5g. Czyli 425/4,5 = 94 miarek w puszce. 94 : 5 (bo tyle miarek idzie na 1 posiłek) =18 posiłków
18: 6 (tyle posiłków je mały na dobę) = 3 doby

W ten sposób można sobie właśnie wyliczyć na ile starczy mleczka,niezależnie od tego ilu gramowe mamy opakowanie :)
 
nice ja też tak liczę właśnie :-) tylko u mnie jest 5 posiłków, no czasem 6, ale bardzo rzadko, ale to teraz się zastanawiam czemu taką kluseczkę mam skoro nie je tak dużo, ale w sumie od BARDZO dawna tyle je, a wcześniej nawet więcej, bo w nocy mu się zdarzało, więc może dlatego ;-)
 
mnie 800 g bebilonu starcza na 5 dni czasem zachaczam o 6 dzien. To zalezy czy mała je w nocy czy nie i czy je kaszke na wodzie sinlac czy ryzowa na jej mleku
 
reklama
mi od 7 stycznia zostało pół puszki z4 nutramigenu 425zł tez musze przeliczyć ale u niego to rożnie z jedzeniem
 
Do góry