reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Na mleko dla alergików? Ciekawe jak... Chyba przez sondę prosto do żołądka, bo ona nie w ciemię bita - nie da sobie wcisnać byle czego :(
 
reklama
dobranocka widzę, że masz niezłego nerwa, więc przytulam. na pewno to nie będzie potrzebne, a jak są dzieci, które muszą tak mieć to przecież jakoś się przestawia, bez przesady, przecież nie umierają z głodu takie dzieci
 
Dobranocka będę trzymać kciuki,żeby zmiany zeszly i żeby nie okazały się alergią!

U nas pleśniawek-dzień drugi,ślad po szczepieniu na gruźlicę nadal spuchnięty i zaropiały,udało się nie zamoczyć wczoraj przy kąpieli.Wizyta u lekarza dopiero w czwartek.NIe chcę go ciągać wcześniej...panuje u nas grypa
 
Miałam na myśli,że łapkami mógł sobie tak ą śliną policzki podrażnić,bo przeciez te rączki wiecznie mokre i uślinione.A u nas chyba jednak zaczęło się od wysypki wokół twarzy,nie od "rumieńców",choc tez były.


dokładnie - u nas jest masakra od tej śliny. Broda to już standardowo czerwona, na rączkach skorupka czerwona bo ciągle zaślinione, na policzkach też placki, bo tymi rączkami sobie rozprowadza tą ślinę. On jak się rozkręci to nawet na czole jest obśliniony.

StripMyMind - na zaparcia polecam syropek Duphalac. On nie działa doraźnie tak jak czopek tylko reguluje prace jelit na dłużej. U nas pomogło :-)

Dobranocka - alergia praktycznie nigdy nie wychodzi od razu,tylko po jakimś czasie stosowania kosmetyku, lub jedzenia czegoś - muszą się najpierw wytworzyć przeciwciała. Może to być od jakiś kosmetyków jeśli pojawia się na brzuszku i innych częściach ciała,a nie na twarzy. Alergia pokarmowa na ogół najpierw wychodzi na twarzy,a potem ewentualnie rozprzestrzenia się na inne części ciała. Więc jak buźka jest ładna to raczej bym jakieś kosmetyki/proszk obstawiała. No i zmiany nie od razu są czerwone - czerwone i suche są w stanie zaawansowanym, a u mnie w najgorszym momencie to aż się sączyła surowica i pęknięcia były miejscami - takie ranki,że aż strupki z krwi się robiły.
Mój maluch też miał na kolankach, łokciach i udach bardzo wysuszoną skóre,bo ma AZS - ale odkąd smaruję codziennie Emolium to mu zeszło prawie całkowicie. Nawilżaj i natłuszczaj to. To są miejsca które najbardziej obcierają o ubranko - może to być wina proszku. Chociaż ja proszku nie zmieniałam jak mu to wyszło tylko zaczęłam duzo kremami smarować i zeszło, a proszek nadal ten sam. Po prostu ma bardzo wrażliwą skórę. Więc może u Was to wcale nie alergia, tylko tendencja do wysuszania skóry. A nawet jeśli alergia to nie martw się - to nie jest wcale takie straszne. Mówi Ci to rasowy alergik :-)

Gosia - a jak się nazywa ta Wasza maść sterydowa? My mamy Elocom.

Natolin - nam maść steroidową przepisała alergolog. On miał straszną wysypkę i żande inne robione maści nic nie dawały. Elocom to silna maść i nie można jej nadużywać. Ja to smaruje tylko jak małemu się już mocna wysypka robi i na ogół tylko raz, a potem już nie i czekam aż samo zejdzie. Alergolog mówiła że mogę smarować 3 dni pod rząd i potem przerwa,ale ja i tak tylko raz zawsze smaruje - to wystarcza na ogół,potem tylko się msi jeszcze złuszczyć ta skorupka,ale na to pomagają tłuste kremy.
 
nam duphalac nie pomógł, bo mał nie ma zaparć takich, że twarda kupa czy coś, jak już zrobi to rzadka papka..... narazie leci debridat i 6 dzień bez kupki, coś tam rano zakleksił, ale nie dużo, jednak liczę, że to dobry znak i na ten moment czopka nie dałam jeszcze....... jak się naczytałam o różnych schorzeniach odnośnie wypróżniania u niemowląt to się dopiero zaczęłam martwić.......
 
Strip - no to nie wiem co poradzić. U nas to problem jest właśnie z twardością kupy i przez to mały nie mógł jej wystękać. A może mały po prostu tak dobrze wszystko wchłania i nie ma potrzeby robienia często kupek. A jak robi wreszcie kupkę to jest ona normalna czy taka mega wielka? U nas jak nie robił przez kilka dni to potem był obsrany po pachy - do przebrania,wszystko wokół do prania a mały do kąpieli. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok.
 
Dziewczyny, nie wiem sama czy iść najpierw do doktora czy podać małej maść na ząbkowanie bo wczoraj całą noc przepłakała, zgrzytała smokiem tak jakby go chciała odgryźć. Stawiam na dziąsełka ale nie jestem lekarzem więc pewności nie mam.
 
gosia91 na naszym forum mam październikowych w "tematy przyklejone" jest post- "zasady - przeczytaj" i tam masz dokladnie opisane jak suwaczek sobie wstawic:-)
 
monimoni ja to nie wiem co poradzić.
my właśnie wróciliśmy od lekarza.
mały ma płuca czyste, gardło też w porządku, pani doktor powiedziała, żeby nawilżać nosek solą morską i przez kilka dni stosować dicortineff.
przepisałam nam znowu maści, bo powiedziała, że te robione to w lodówce niech dłużej niż 2 miesiące nie stoją.
no i powiedziała, że musimy pójść do alergologa, bo zrobili obostrzenia, że ona nie powinna przepisywać mleka ze zniżką i musimy mieć jakieś zaświadczenie od alergologa...
i tu mam prośbę do nice bo pamiętam, że Ty jakoś szybciutko miałaś wizytę u alergologa napiszesz gdzie tak szybko było? możesz na priv jak wolisz
 
reklama
Dziewczyny, nie wiem sama czy iść najpierw do doktora czy podać małej maść na ząbkowanie bo wczoraj całą noc przepłakała, zgrzytała smokiem tak jakby go chciała odgryźć. Stawiam na dziąsełka ale nie jestem lekarzem więc pewności nie mam.

Kochana, Bobodent mozesz podać sama bez konsultacji lekarskiej, tylko nie częściej niz 6 razy dziennie ilość odpowiadającą ziarnku grochu. Pomaga po minucie-dwóch. Współczuję... :*
 
Do góry