reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Gosia czy jesteś zadowolona z tego Nan Pro? Moja Wikusia mało przybiera na wadze, od 8 grudnia do 19 stycznia przybrała tylko 0,350 kg. Pediatra kazała na razie nie panikować, ale i tak się martwię bo waży 4,740 kg!!! Ja ją karmię tylko cycem i właśnie w ostateczności lekarka kazała podawać ten Nan Pro. Tylko powiedziała, że mam jej dawać połowę miarki tzn. jak na opakowaniu pisze np 3 łyżeczki to ja mam rozrabiać 1,5.

Dziewczyny mam jeszcze jeden problem. Wikusia już fajnie gaworzyła, gadała agu, gie, rrrrr i miałczała jak kotek, a teraz od kilku dni jest cisza. Strasznie się ślini i przestała gaworzyć. Może to wina smoczka? Poradźcie coś proszę:(
 
reklama
Gosia czy jesteś zadowolona z tego Nan Pro? Moja Wikusia mało przybiera na wadze, od 8 grudnia do 19 stycznia przybrała tylko 0,350 kg. Pediatra kazała na razie nie panikować, ale i tak się martwię bo waży 4,740 kg!!! Ja ją karmię tylko cycem i właśnie w ostateczności lekarka kazała podawać ten Nan Pro. Tylko powiedziała, że mam jej dawać połowę miarki tzn. jak na opakowaniu pisze np 3 łyżeczki to ja mam rozrabiać 1,5.

Dziewczyny mam jeszcze jeden problem. Wikusia już fajnie gaworzyła, gadała agu, gie, rrrrr i miałczała jak kotek, a teraz od kilku dni jest cisza. Strasznie się ślini i przestała gaworzyć. Może to wina smoczka? Poradźcie coś proszę:(
tak jestem z niego zadowolona to moja Amelia 1 dzien starsza a wazy 6400 kg! ja karmie Ją w dzień butla a w nocy cycem. Amelcia tez ładnie gaworzyla i spiewałą a teraz tylko spiewa aaaaaaaaaaaaaaaaaa...;/


Kurde wczoraj pisalam o tych plamach na nozkach a dzis cos ma na buzi:( cholera albo wraca AZS albo skaza ...szok!!!!!!!
 
Moja Wikusia też teraz to tylko aaaaaaaaaaaaaaa! To może to takie etap teraz? Jak się urodziła to ważyła 3740kg, jak wychodziliśmy do domu to ważyła 3500kg. Na początku ładnie przybierała, a teraz od grudnia tak mało. Nie wiem co to będzie dalej, boję się strasznie:(((( Może ten mój pokarm jest niewartościowy? A tak bardzo chciałam dociągnąć na cycu, aż nie pójdę do pracy w maju. Chyba ten Nan dzisiaj kupię.
 
guzik, nasze dzieciaczki miały taką samą wage urodzeniową i prawie taką samą przy wyjściu ze szpitala :) Ja też tylko na piersi, a teraz ile waży Wikusia ? Bo my właśnie wróciliśmy od lekarza i mały waży 5800, czyli od ostatniej wizyty równo 6 tygodni temu przytył 1 kg. Nie wiem czy dużo czy mało a jak spytałam lekarza to powiedział że przecież dziecko z głodu nie umiera i przecież ładnie wygląda, niezła odpowiedź, co ? :confused2:

Dzisiaj się troche zmartwiłam bo nasz pediatra powiedział że te zmiany na policzkach u małego to wyglądają na uczulenie na mleko krowie i musze wszystko odstawić :( Co lekarz to inna opinia, a jak mu pokazałam tę papkę co nam inny lekarz przepisał że to zmiany łojotokowe to tylko wzruszył ramionami :crazy: i weź tu bądź mądry :-(

a tak przy okazji ... guzik gratuluje suwaczka ;)
 
bierz pod uwage ze co jakis czas dziecko zwieksza ilosc picia mleka ;-). Tu trzeba by było policzyc prawdopodobienstwo :tak:

Ha, nie pomyslałam o tym! Fakt ze powinna zwiększać się ilość spożywanego mleka - ale u nas jest trochę na odwrót... Cóż. I tak 20 opakowań mleka nie kupię na raz więc chyba zaprzestanę na 6 kartonikach zapasu. Chyba ze trafię promocję. Ten Bebilon co piszesz był w Tesco, fakt.

A Nan Pro to jedyne mleko po którym Justyna miała problemy (masakryczne) z brzuszkiem.
 
My wczoraj ważyliśmy Bartusia i wychodzi na to że przez tydzień prawie 300 g przytył. Masakra :-D Już 6 kg waży. Oj czuje to się w kręgosłupie, czuje. A noszę tylko do odbicia. Za to ja bym ciągle jadła, chyba ze mnie wyciąga.
 
Dziewczyny wiem,że wy się na tym troszkę znacie,bo niektóre wasze maluchy miały chyba takie coś jak ma mój Karolek,zdjęcia:

SSL11712.JPG | miki81 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
SSL11707.JPG | miki81 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Martwię się,bo albo jest to skaza białkowa albo AZS,wychodziło mu to tak pomału,byliśmy z tym u naszego GP ale on mówi,że to u maluchów normalne i żeby wazeliną smarować,ale mnie to martwi a wiem,że lekarz głupoty gada,ma to też pod kolankami,koło uszka i na główce!
Mały pije mleczko Aptamil w PL jest to Bebilon
 
Ostatnia edycja:
guzik, przytulam! Nic się nie martw, napewno wszystko jest ok! Rób tak jak poradził Ci lekarz, ewentualnie jak będziesz nadal się martwiła skonsultuj się z innym. Ja się nie znam, ale pewnie na mm troszke więcej przybierze :)
 
reklama
Dziewczyny wiem,że wy się na tym troszkę znacie,bo niektóre wasze maluchy miały chyba takie coś jak ma mój Karolek,zdjęcia:

SSL11712.JPG | miki81 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
SSL11707.JPG | miki81 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Martwię się,bo albo jest to skaza białkowa albo AZS,wychodziło mu to tak pomału,byliśmy z tym u naszego GP ale on mówi,że to u maluchów normalne i żeby wazeliną smarować,ale mnie to martwi a wiem,że lekarz głupoty gada,ma to też pod kolankami,koło uszka i na główce!

Franek miał podobne wykwity na skórze i lekarka stwierdziła skazę...
 
Do góry