reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Gosia - mi też koleżanka poradziła to masło i też mnie skręcałam jak małemu pierwszy raz to w głowę wcierałam - ale po maśle było znacznie lepiej niż po oliwce. Po 10 minutach można było sczesywać, a po oliwce to co najmniej 1h musiałam odczekać i też nie schodziło tak dobrze jak po maśle. Ale tak czy inaczej odnawiało się, wiec zaczęłam używać kremu.
 
reklama
My dzisiaj byliśmy u lekarza z wysypką na buzi małego bo bardzo nie ładnie to wygląda i już prawie strupki się zrobiły, bałam się że to skaza białkowa albo jakaś inna alergia ... ale lekarka uspokoiła że nie wygląda to na żadne uczulenie tylko łojotokowe zapalenie skóry podobno normalne u niemowląt i powinno samo przejść. Przepisała jakąś maść robioną i tyle, po dwóch tygodniach powinniśmy zobaczyć poprawe a jak nie to znowu wizyta.
Przepisała nam jeszcze probiotyk na takie bulgotanie w brzuszku Bio-Gaia, spotkalyście się z czymś takim, może któraś podaje swojemu maleństwu jakiś probiotyk ? Ja się zupełnie na tym nie znam i zastanawiam się czy faszerować małego tym i czy to wogóle pomaga :/
 
My dzisiaj byliśmy u lekarza z wysypką na buzi małego bo bardzo nie ładnie to wygląda i już prawie strupki się zrobiły, bałam się że to skaza białkowa albo jakaś inna alergia ... ale lekarka uspokoiła że nie wygląda to na żadne uczulenie tylko łojotokowe zapalenie skóry podobno normalne u niemowląt i powinno samo przejść. Przepisała jakąś maść robioną i tyle, po dwóch tygodniach powinniśmy zobaczyć poprawe a jak nie to znowu wizyta.
Przepisała nam jeszcze probiotyk na takie bulgotanie w brzuszku Bio-Gaia, spotkalyście się z czymś takim, może któraś podaje swojemu maleństwu jakiś probiotyk ? Ja się zupełnie na tym nie znam i zastanawiam się czy faszerować małego tym i czy to wogóle pomaga :/
My w sumie zaraz po wyjściu ze szpitala zaczęliśmy stosować Bio-Gaia, gdyż mały po wyjściu ze szpitala miał czerwoną pupę i robił dużo zielonej kupki i takiej bardziej wodnistej nawet i nam kazano podawać. Po tygodniu stosowania wszystko wróciło do normy. Teraz już nie podajemy tego małemu.
 
Roxanka ja podawałam długi czas probiotyk małemu na brzuszek, z polecenia pani dr i chyba lepiej mu było. nie zaszkodzi wg mnie
 
Co do spanka dziecka to zalezy od kapieli,a kąpiel zależy od ostatniego karmienia.Tak więc wychodzi u nas ostatnio juz cały czas tak,że małego kapiemy między 20.30 a 21.00,potem butla i zasypia między 21.30 - 22.00.Śpi do 7.00-8.00
 
mała mi, natolin, dzięki dziewczyny :) ja wlaśnie poczytałam o tych probiotykach i widze że to może tylko pomóc bo to całkowicie naturalne. My mamy stosować przez 2 tyg. i zobaczymy :)

czarodziejka
to spanie to prawie tak jak u nas :) Oby tak zostało ;)
 
Roxanka,
My stosowalismy Bio-Gaja-super rzecz! daliśmy Wikiemu 2 flaszki ( bez zadnych watpliwosci).
moj maz tez faszerowal Wikiego przez m-c DICIFLOREM (to przeciez naturalne probiotyki, nie zaszkodza)
I polecilam znajomym mamuskom, to wszystkie stosuja:tak:
 
reklama
My dzisiaj byliśmy u lekarza z wysypką na buzi małego bo bardzo nie ładnie to wygląda i już prawie strupki się zrobiły, bałam się że to skaza białkowa albo jakaś inna alergia ... ale lekarka uspokoiła że nie wygląda to na żadne uczulenie tylko łojotokowe zapalenie skóry podobno normalne u niemowląt i powinno samo przejść. Przepisała jakąś maść robioną i tyle, po dwóch tygodniach powinniśmy zobaczyć poprawe a jak nie to znowu wizyta.
Przepisała nam jeszcze probiotyk na takie bulgotanie w brzuszku Bio-Gaia, spotkalyście się z czymś takim, może któraś podaje swojemu maleństwu jakiś probiotyk ? Ja się zupełnie na tym nie znam i zastanawiam się czy faszerować małego tym i czy to wogóle pomaga :/
ja mialam Bio gaie na kolki i powiem szczerze,ze pomogło
 
Do góry