reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

doris dzięki, też właśnie tak mi się wydawało z tym katarem. ale jak to poznać, że nie zaczęło się coś gorszego. mam codziennie biegać do pediatry?
magnolia mój ma skazę, ale zupełnie inaczej to u niego wygląda

natolin - obserwuj i nasłu****. Jak zacznie kaszlec czy krzypac to znaczy ,ze to cos powazniejszego. Takim niepokojącym objawem moze byc nieustający płacz - krzyk dziecka , co moze oznaczać zapalenie uszka (przy katarze się zdarza) - a to bardzo boli. No i podstawa - TEMPERATURA - znaczy ,ze to coś gorszego i należy ja zbić.
Myśl pozytywnie, będzie dobrze
 
reklama
Dziewczyny wrzuciłam na galerie fotki z czerwonymi plackami na buźce mojej małej, moze któras z was miała podobny problem i podpowie mi co to moze byc, miała podejrzenie skazy ale jest na pepti a to ciagle nie znika, jak bede u pediatry to sie spytam co dalej z tym ale pomyslałam ze moze ktoras z was cos doradzi

U mojego "skazańca" też inaczej to wygląda... Lepiej spytaj pediatry
 
U mojego "skazańca" też inaczej to wygląda... Lepiej spytaj pediatry

Tak tez zrobie, ale jak przyszłam do niej z wysypką jak tylko sie zaczynało to powiedziała ze to atopowe i zeby tego nie ruszac, przemywac wodą przegotowaną i nie smarować oliwką... bez komentarza, zbyła nas, wiec oglądało ja jeszcze 2 innych lekarzy i wskazanie było na skaze (karmiłam jeszcze piersią). musze poszukac jakiegos kompetentniejszego lekarza, dzieki dziewczyny za zainteresownie
 
doris dzięki - gorączki raczej nie ma, nie płacze, ale więcej śpi no i kasłał troszkę nawet jak już u lekarza byliśmy i dostał syropy, których nie chce pić, a myślałam, że wszystkożerny...
 
MAgnolia - mój jest alergikiem i też ma takie placki,tylko często gorsze. Tez jest na Nutramigenie a nadal mu wychodzą placki takie właśnie jak u Ciebie nieduże. Ale i tak jest zdecydowanie lepiej,bo wcześniej miał skorupę na twarzy i aż rany mu się robiły. A teraz tylko czasem te placki. Alergicy mają bardzo wrażliwą skóre i np mojemu placki przy ustach wychodzą jak się mocno ślini,albo uleje, bo to podrażnia skórę. Może też być np od kurzu, kosmetyków, od zimna jak sie na dwór wyjdzie, od wody jak go kąpiesz i tysiąca innych rzeczy. Najlepiej udaj się z nim do alergologa.
 
Gdzies na tym forum,w wątkach o alergii(które teraz pilnie przeszukuję:(),czytałam,że Bebilon pepti też ma białko mleka,tylko bardzo rozbite,a jesli przeszłaś na mm niedawno,to alergen może sie utrzymywać w organiźmie do 2 tygodni.Spróbuj emolientów,to trzeba nawilżać tak czy inaczej.
 
nice a Wy jesteście pod opieką alergologa? mój ma krostki, przez jakiś czas tylko był "czysty", ale i tak jest o niebo lepiej niż na moim mleku, bo na bebilonie pepti przynajmniej nie ma problemów z brzuszkiem żadnych i nie płacze.
 
reklama
a jakie masz objawy. Moja tez dziwna palca ssie albo smoka w reke i włada głeboko do buzi tak jak smoczek do butelki a jak by mogła to by gryzła. Zaczynam podejrzewac ze ja swedza ale jak narazie nic niedojrzałam
u nas maly wklada rece do buzki, slini sie, ma rozpulchnione dziaselka , jak karmie to czasami czuje jak sa mocno gorace no i juz cos mu tam widac ale mysle ze do wydobycia sie zabka jeszcze daleko, niestety troche sie pomeczymy, jeszcze kolki sie nie skonczyly a juz zeby zaczely:/bedzie jazda
cass no właśnie nam pediatra powiedziała, żeby jak najczęściej ściągać, ja i tak nie robiłam tego aż tak często, a trochę krewki się pojawiło :-(
a używała któraś euphorbium?
jak długo katar może się utrzymywać? ile Wy się z tym borykałyście?

u mnie maly mial ok tygodnia katar, uzywalam nasivin 3 dni, nawilzalam pokoj i smarowalam mu majerankowa pod nosek, czeste spacery(sa bardzo dobre na katar- lepiej sie dziecku oddycha) i przeszlo. Co do euphorbium to uzywalismy go przy starszej corce i bardzo sobie chwale, teraz juz na nia nie dziala ale jak byla mala to bardzo pomogl
 
Do góry