reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

reklama
nice-girl moja ma niedobor zelaza!! bylam wczoraj z moja Nadia u pediatry z wynikiem morfologi,ma kiepski wynik i od dzis podaje jej zelazo bo pediatra kazala.(jakas nowosc,na recepte,ponoc bardzo dobre)! teraz za okolo miesiac znowu musze zrobic wynik morfologi i na kontrole z mala.

Mona napisz proszę jaki wynik żelaza miała Twoja córcia i czy miała też zaniżone erytrocyty, czy były w normie? Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedź.

Mamanatki - to samo pytanie do Ciebie - napisz jaki wynik żelaza miała Twoja malutka jak jej przepisali Ferrum. My na razie nie bierzemy,bo ta dzisiejsza lekarka powiedziala ze wszystko ok. A przedwczoraj dostałam właśnie skierowanie na badanie ze wzgledu na to że mały prawie nic nie przytył przez 3 tyg. i lekarka podejrzewała anemie i powiedziała ze jeśli za nisko żelazo będzie to się da preparat. A ta dzis powiedziała ze to glupota dawac takiemu dziecku żelazo, w ogóle jakaś dziwna była...

Natolin - u mnie to było tak, że poszłam do pediatry jak małemu się zrobiła skorupa na twarzy. Ona go obejrzała no i też zaproponowała Bebilon Pepti i dała skierowanie mimo wszystko do alergologa żeby on go objął leczeniem. No jakoś miałam fuksa ze wizyta była następnego dnia bo ktoś chyba odwołał no i alergolog znowu zleciła mi Nutramigen i tego Bebilonu Pepti już nie kupowałam, no i dała tą maść i mówiła że od 3 miesiąca jakiś tam lek będzie można dawać i miałam się z małym pokazać za jakiś czas na kontrolę,ale nie byłam bo jest nienajgorzej i już mam dość ciągania go po tych lekarzach. Więc na razie spokój.


U nas w święta mały miał chrypkę, podniesioną temp. i katarek i lekarz dał nam Cebion i syrop Pulneo (jest na receptę). Po tym syropku przeszło po jakiś 3-4 dniach. Braliśmy to tydzień i do tej pory na razie jest spokój.
 
My też mamy pulneo ten syropek jest super jeśli któraś miała wcześniej to to jest to samo co Eurespal mojej córce na kaszel tylko to pomaga, a mój M. (nie chcę wiedzieć jak on to robi:-D) kupuje go bez recepty jak czasem trzeba a nie idę z Emi do lekarza.
 
mój też ma morfologie zleconą i żelazo. Bo poci się główka i stópki.... no i ma lekko spłaszczoną potylicęwedług mnie.... zobaczymy co wyjdzie.
za to mam dobrą wiadomość. mały zrobił SAM kupkę:D:D:D:
po tygodniu oczekiwania...... nie byłą jakaś mega wielka, może jak taka dwudniowa.
pediatra kazała odstawić delicol, bo kolek już nie ma. dajemy biogaję i znów debridat. od 3 dni.
ale zanim kupę strzelił to z godzinę stękał poszedł spać wstał i poszło :)
jestem mega szczęśliwa. Odstawiłam soki marchwiowe, bo to podbno też może go zatykać. aaaaa i latulozy zabroniła mu dawać, bo to podbno na zatwardzenie, a mał nie ma bo rzadka kupa jest, oraz że jej zdaniem takim maluchom nie powinno się dawać... u nas nie pomogło tydzień dawaliśmy i nic.
 
Strip - również gratuluję kupy :D Skoro jest płynna to może po prostu mały tak ładnie wszystko strawia i nie potrzebuje częściej robić. Słyszałam że to się zdarza. U nas to jak nie robi to ma właśnie zatwardzenie i się męczy. Potem wychodzi taka twarda kupa jak u dorosłego człowieka (nazywam to korek ;) I jak mu ten korek pójdzie to potem juz normalna kupka w mega ilości,bo się mu nazbiera. My właśnie dajemy czasem lactuoze (syrop Duphalac). On pomaga odetkać małego. Ale on ma zatwardzenia.
 
no mówiła pediatra, że jeśli już laktuloza, to na rozluźnienie mas kałowych. a u nas płynna kupka, już sama nie wiem, może on tak trawi?
aaaaa co do pepti u nas małego też zatkało i kupa jak pasztet była wcześniej płynnawa. więc to możliwe.
 
reklama
Strip, no super! Czekałam na takie dobre wieści :-) GRATULUJĘ WOJTUSIOWI!
Nice, w moim babsko-mamusiowym towarzystwie rozróżniamy trzy rodzaje kupy: klocek, pasztet i zupa.... :)))))))))))
 
Do góry