reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O samopoczuciu, lękach i oznakach porodu słów kilka

Harsharani a niektorzy twierdza ze malo objawow-ciezki porod, duzo objawow-lekki porod;) I badz tu madry;) Zreszta to wcale nie jest powiedziane ze ladA dzien cos Cie nie dopadnie;)
 
reklama
no ja w pierwszej ciązy nie miałam w ogóle typowych objawów ciążowych bo tylko na poczatku piersi mnie bolały, czesto oddawałam mocz i miałam huśtawki nastrojów... potrafiłam płakac bez powodu, w tej ciązy właściwie też nie mam poza huśtawką nastrojów bo tak samo jak w poprzedniej ciązy potrafie ryczeć bez powodu i denrwuje sie też bez specjalnego powodu, ale w ogóle nie miewam mdłości ani wymiotów... ogólenie to zle sie nie czuje tylko hormony mną szargają, ze bez kija nie podchodź...
 
U mnie też hormony szaleją plus senność w ciągu dnia. Wczoraj spałam do prawie 12, wstałam pojechałam na zakupy i usnęłam już w samochodzie w drodze powrotnej. Jak weszłam do domu to byłam w stanie tylko się położyć i zdrzemnąć. Czasem mnie tak siły opadają, że nie jestem w stanie nic zrobić. Ale ponoć w drugim trymestrze to się zmienia;-)
 
Mi to się ciągle chce spać... I tak zamiast w necie, leżę sobie, a synek biega wkoło :), albo mąż się nim zajmuje. Wczoraj musiałam wyjść do pracy to taka zmęczona wróciłam (a to tylko ze 3 godziny)...
Poza tym w sumie nic. No może sikanie w nocy. I zachcianki, ale nie bardzo wielkie. I inne niż w poprzedniej ciąży. Ale może to dlatego, że witamin nie łykam, więc czegoś mi tam brakuje to się organizm domaga dla dzidziusia.
Mdłości bardzo rzadko, tylko jak bardziej zgłodnieję. Brzuch jakiś taki wielki już, że czuję się rozepchana... Ale humorki to pamiętam miałam później w ciąży poprzedniej. Pewnie znów się pojawią. :)
 
No u mnie brzuch znowu się powiększył:-p a nawet nie jem aż tak dużo. Nie wiem co to będzie za 2-3 miesiące.
 
Harsharani a niektorzy twierdza ze malo objawow-ciezki porod, duzo objawow-lekki porod;) I badz tu madry;) Zreszta to wcale nie jest powiedziane ze ladA dzien cos Cie nie dopadnie;)

ja w poprzednieniej ciąży żygałam dalej niż widziałam, cycki bolały i były wielkie i żylaste, miałam apetyt na ściśle określone rzeczy i huśtawki nastrojów. rodziłam 30 godz.
więc mam nadzieje, że w moim przypadku jest odwrotnie. i brak objawów=lekki poród :-)
w obecnej ciąży: zero nudnośc/wymiotów, sikam mniej niz przed ciążą, nei mam zachcianek, piersi nie bolą, apetyt taki jak zawsze. może jestem tylko bardziej senna. i nerwowa ;-)
 
Mam zalecenie od mojej gin na mdlosci - przy kazdym wyjsciu z domu zaopatrzec torebke w maly zestaw ratunkowy, czyli cos typu paluszki, krakersy itp (jak to moja gin nazwala "bezplciowe jedzenie";D) i picie oczywiscie. I pocieszyla mnie ze jeszcze jakies 6-7tyg i mi przejdzie:nerd:
 
Witam Was dziewczyny mam pytanko czy którąś z Was pobolewa brzuch a raczej to takie kłucie w podbrzyszu nie jest to żaden ból ale bardzo mnie to niepokoi.dzieki z góry
 
oczywiscie ze tak to jest normalne ja odczuwam taki ból przy jajniku, lekarz mowi ze rozciaga się macica, wszystko jest ok, wrazie mocneijszych kłuć warto wziasc no-spe ;)

co do mdłosci - moj lekarz mowi o gryzieniu skorki od chleba,
 
reklama
Bardzo Ci dziękuję wiesz jak to jest człowiek potem siedzi i wmawia sobie że coś się dzieje niedobrego.Pozdrawiam Cie Addaaa
 
Do góry