reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowy Rok to spełnienia marzeń czas - więc dwie kreski ⏸️ wysika każda z Nas 🥰

reklama
A na myślę, że jesteście o tyle w lepszej sytuacji, że wiecie z czym walczyć 🙂
Że skoro wiesz, że masz problem z endo to jest tu jakis punkt zaczepienia. Może się okazać, że w miarę kopania głębiej będzie wychodzić więcej trupów, ale przynajmniej na razie jest to jedyny problem z którym trzeba się zmierzyć. Czy tak jak @Karola3092 ma problemu z owu.
Chyba dużo gorszą sytuacja jest wtedy kiedy nie wiadomo gdzie szukać problemu.
Tak jak masz coś co możesz poprawić to zawsze jest lepiej, mam problem z owu to na pewno. 6,7 cykli nie miałam wcale owu, jakieś 2 po progesteronie i temp.stwierdzone, ale coś tam też do końca nie było 🤷‍♀️. Czeka nas potem badanie nasienia i jakieś kilka u mnie, więc z jednej strony początek, ale nie chce rozgrzebywać na raz wszystkiego🤷‍♀️
 
Haha. Nie chciałam, żebyś siebie w tym opisie odnalazła 🤦‍♀️ Mam nadzieje, ze we FR chociaż lepiej płacą nauczycielom 🤞
😁
Jestem polskim pracownikiem delegowanym za granicę ;-) Sama słodycz 😁
Ponieważ dotarłam już parę lat temu do kresu awansu, finansowo jest mniej więcej tak jak we Francji.
Tutejszym nauczycielom płacą kiepsko (jak na lokalne warunki), a poza tym zasady są kosmiczne...
Najpierw, żeby zacząć pracować, trzeba się bić o miejsca w konkursie... Niektórzy piszą te egzaminy wstępne (po studiach) co roku przez wiele lat... Po to, by potem trafić do miejsca, które im się narzuci - czasem trzeba się przeprowadzić 900 km od domu albo pracować w 3 miejscach jednocześnie, z dojazdem 1h pomiędzy każdym z nich... Każdy musi odrobić kilka lat w tzw. strefach edukacji priorytetowej, czyli najtrudniejszych mieszanych dzielnicach newralgicznych miast... I gdzieś tak po 10-15 latach można nazbierać tyle punktów, by poprosić o "łaskę" tzw. "połączenia z rodziną", czyli pracy w tym samym regionie co Twój mąż i dzieci...
Naprawdę nie wiem, co popycha tutejszych nauczycieli do wyboru tego zawodu...
 
U mnie to pierwsze dziecko, trafianie na kiepskich lekarzy, dużo w otoczeniu mimo wszystko ciężkich przypadków. Ja lubię mieć jakiś plan, obecnie biorę clo więc jakiś kiepski, ale plan jest 😂, w czasie cyklu walka o endo, bez szału ale no jest 6.7mm więc jest jakaś szansa, ale czy owu była to niewiadoma 😂, cóż poradzić. Luty spróbuję na samym clo, nie będę brała żadnej luteiny, jedyne co umowie się do innego gin obgadać czy może nie zacząć brać od 3dc, bo większej dawki chyba nie ma sensu bo jakieś pecherzyki się pojawiły, a rozumiem, że dawkę się zwiększę jedynie jak nie ma pęcherzyków, a nie jak koza nie wzrastają do jakieś tam wartości lub nie pękają 🤷‍♀️
Jeśli generalnie rosną do odpowiednich rozmiarów, ale nie pękają, to bierze się ovitrelle bądź podobne na pęknięcie.
Ja tak mysle, czy jest sens przesuwać na wcześniejsza owu, endo przy clo rośnie słabiej, potrzebuje estradiolu, wiec pytanie, czy nie zostać na tym jak jest te cykle.
Robisz proga za tydzień, żeby potwierdzić, de dziś owu?
 
Mi też tak mowia w gabinecie, że przy trzecim to spox wiek już się tak nie patrzy na to, albo tak dużo jest starających się późno, że przywykli.. Ale znam w sumie 2 laski co rodziły 45. pierwsze dziecko, jedna naturalsa druga in vitro..każdy ma inaczej i inne granice i ważne by z tym dobrze się czuć miec sile...
Notabene Luxmed od razu odsyła do klikniki leczenia nieplodnosci bo tam większość to tacy ginekolodzy co tylko z nazwy są i ich to przerasta, że jakiś problem z zajściem jest...

Ja też tak mam:)

@Aczkolwiek@to_na_pralkę to w windzie PKiN to wy dwa razy zdążycie...😱 mój by nie zdążył rozporka rozpiąć, on lubi niespiesznie hahah

@Bolilol strasznie mocno przezywasz. Ile w sumie się staracie? Zdrowa para ma rok. Jesteś na forum tak ja, od listopada. Masz 4 razy więcej postów, jesteś ciągle aktywna i może to ci się kumuluje wszystko, takie zmęczenie tym tematem, z czekaniem, problemami, które same sobie stwarzamy w głowach czytając posty innych...Naprawdę można się zafiksować, wiem po sobie. Serio psycholog by Ci pomógł przegadać te tematy z tobą i może pomóc bo się wykończysz emocjonie!

Mi jak nie wyjdzie teraz w tym miesiącu to pauzuje 2 miesiące, bo ani listopadowego ani grudniowego nie przewiduje, chyba jak @olka11135 😁
Tak w Luxmedzie mi 4 czy 5 lekarz powiedzieli, że jestem tematem dla klinki, poszłam gdzie indziej do lekarza z polecenia i też przejrzał całość i mówi, że głupio mu od razu mi dawać skierowanie i faktycznie to clo żeby wziąć 2 mce, nie wyjdzie mam przyjść po skierowanie 🤷‍♀️
 
A co to, trzydziestka to jakiś przełom?:)
Oczywiście. Jak przed trzydziestką się nie zajdzie, to masakra.
tank GIF

😁 😁 😁 😂
 
reklama
Do góry