reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowy etap w życiu naszej pociechy ....czyli sadzanie na nocniczek:):)

U nas tylko jeszcze jeden krok do pokonania w drodze do życia bez pieluchy - spanie ;-)

W dzień chodzi już cały czas bez pieluchy, włącznie z jazdą samochodem i wszelakimi wyprawami z celem i bez celu :-)

W domu robi przeważnie na nocnik, czasem zachce mu się " na kibelek" :-) I siku i kupka, sam woła obie te rzeczy. Czasem jak się nad czymś skupi za bardzo to zapomni, że mu się chce i troszkę popuści, ale zaraz woła i reszta już do nocnika lub ubikacji. Natomiast na "wyjściach" nie ma absolutnie problemu ze zrobieniem na dowolny kibelek czy na trawkę. Dziś np. byłam pod wielkim wrażeniem - byliśmy cały dzień na wyprawie śladami "smoka wawelskiego dobrego" :-D i "Pana Króla Kraka" :-D nad "rzeka, która się nazywa Wisła":-D /słowa i określenia Filipa/, bo ani razu mu się nie popuściło.

Zakupiliśmy niedawno w Ikei prześcieradełko podgumowane, ale musimy jej jeszcze zdublować i zaczynamy próbować. Chyba zaczniemy od popołudniowych drzemek bez pieluchy, bo może noc to za długo na początek. Tymbardziej, że raczej rzadko się zdarzy, by Filip wstawał z drzemki z pełną pieluchą, swoje potrzeby załatwia przed i po, czasem nawet już prawie śpiący wychodzi do teściowej i woła "chodź siku". A teraz podczas upalnych dni, i czasu kiedy są w domu i np. Filip biega w samych bokserkach i koszulce - coraz częściej zdarza mu się po prostu samemu wejść do łazienki, zdjąć majteczki, zrobić siusiu, założyć mateczki i wyjść :-D
 
reklama
Ja też jakoś za spanie bez pieluch biorę się jak żaba za jeża :-D

Trochę cykam. Muszę przemysleć strategię.:-D

Catherinka, a drogie takie przescieradło w ikei?
 
a my dzisiaj 1 wpadka na dworze :)

o nockach nie myślę jeszcze, jedni mówią by od razu iść pełna parą, inni że po kolei

a ja po prostu nie cierpię folii i gumy pod tyłkiem (sama) i przekładam to na dziecko - nawet podpaski mam te najzwyklejsze :p

wiem że w sumie tego nie czuć, ale i tak mam problem z przełamaniem się

więc na razie zmywam podłogi i piorę piorę piorę :)
 
hmmm my drzemki popołudniowe już właściwie opanowałyśmy;-)
ale zdarzyła się jedna wpadka...a ja strasznie nos czuły niestety i boję się że jak się zbyt szybko za noce zabierzemy, to łóżko będę musiała wyrzucić:wściekła/y:
z drugiej strony koleżanki córeczka mając 4 lata dalej w nocy musi mieć pieluchę..więc może lepiej zaryzykować;-);-)
 
Podgumowane prześcieradło (nie z IKEA) kosztuje 26-29zł.

U nas w nocy sprawa dziwna - potrafią być 2 tyg. z suchą pieluchą i wołaniem siusiu o 3 nad ranem, a potem pielucha mokra i siusiu dopiero z rana.
Sama więc nie wiem czy zabierać tę pieluchę czy nie. Teraz jesteśmy w rozjazdach, więc chyba poczekam do czasu powrotu do domu na dlużej.
 
ale Ivka piszesz o takim dużym prześcieradle?? bo ja mam takie małe, na pół łóżka, a że Iga szaleje po całym wyrku, to ta jedyna wpadka miała miejsce na części pozbawionej zabezpieczenia:wściekła/y::-)
 
My jesteśmy na takim etapie, że Mato chodzi w dzień bez pieluchy - ale sam nie woła:no: Ja go pilnuję i co jakiś czas sie pytam czy chce siusiu - w większości przypadków słyszę nie!(chociaż potwierdzenia też się zdarzają.
On poprostu trzyma do samego końca, a w związku z tym, że nie woła to sika w majtki:zawstydzona/y:
Są dni, kiedy zero wpadek (tych jest więcej),a wczoraj np. jedna kupka i trzy razy siusiu w majty:szok:

Mam nadzieje, że jestem na dobrej drodze, nie załamuję się i nie zakładam pieluchy.
Wczoraj np bardzo przejął sie tym, że zrobił kupke, stał smutny i mówił mamija beee.
 
My poszliśmy za ciosem i po tygodniu bez pieluchy w dzień zabrałam też pieluchę w nocy mimo tego, że zdarzało się, ze Maciuś sikał w nocy w pieluchę i okazało się , że dziecko jak nie ma pieluchy to poprostu wstaje na siku:tak: i o dziwo ani jednej wpadki nie było a to już ponad miesiąc będzie:-D
 
reklama
a my dzisiaj 1 wpadka na dworze :)

o nockach nie myślę jeszcze, jedni mówią by od razu iść pełna parą, inni że po kolei

a ja po prostu nie cierpię folii i gumy pod tyłkiem (sama) i przekładam to na dziecko - nawet podpaski mam te najzwyklejsze :p

wiem że w sumie tego nie czuć, ale i tak mam problem z przełamaniem się

więc na razie zmywam podłogi i piorę piorę piorę :)


To prześcieradełko z Ikei, jest milutkie, frotowe z zewnątrz, guma jest z drugiej strony. Sama ostatnio na nim sie zdrzemnęłam i nie ma żadnej rożnicy, wręcz milsze niż normalne, fortka jest bardzo mięciutka. My mamy 90/200 z gumką.
 
Do góry