reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nowości w brzuszkach naszych maluszków

no to ja się nie dziwie że on tyle siły ma:-D

ja dałam dziś małemu kaszkę manna z mlekiem modyfikowanym dałam jedną łyżeczkę nawert nie całą na 120 ml ugotowałam ją na wodzie a potem dodałam mleko nie wiem czy to tak powinno sie robić ale mały dziś walnął 3 kupska a zazwyczaj jest jedno max do 2 nie wiem czy to po tej kaszy tak może być???
generalnie nie przechodzi ta durna kasza przez smoczki jedynie przez ten 3przepływowy ale Kuba nie lubi przez niego pić :baffled:
 
reklama
hahaha to moje dziecko jest jakies inne
on je 230 mleczka na raz praktycznie zawsze: ja robie 7 lyzek mleka na 210ml i 3,5 miarki kleiku i tak je 4-5 razy dziennie w tym jest raz kaszka po kompieli

ewedia czy t znaczy ze po kapiel Zaki je meko z kleikiem i kaszką naraz:szok: czy źle zrozumialam??

A mi sie udalo Darii dziś wtrynić tą bananową kaszke mleczno-ryżową na dobranoc, zjadła może ze 120 ale to tyle co ostatnio zjada na noc, wogole szok bo jak kiedyś jej ją dalam to myślałam że mi mała zaraz przywali, tak strasznie jej nie smakowało, a dziś zjadła:-D Zobaczymy czy pośpi dłużej no i okaże sie czy może byc na zwykłym mleku modyfikowanym czy jednak na tym sojowym:baffled:
 
Ataata - też próbujesz przejśc na zwykłą mieszankę? bo ja Jasiowi zmieniam powoli na zwykłą, może trochę wiecej bąków puszcza, ale teraz jak on się tyle rusza to już nie jest problem.
Stefcia - dzięki za wskazówki, już kupowałam kurczaki na targu i faktycznie były lepsze, w piątek pójdę poszukać tej cielęciny. Ale teraz mi się przypomniało, że przecież to tu w Uk mieli te wściekłe krowy i teraz nie wiem czy serwować małemu tutejszą wołowinę...? no i mam dylemat.
Ewedja - kurcze no to Zaki ma spust! no normalnie jestem w szoku, no ale też jest większy od Jaśka (7,8 kg)
 
ja wam mowilam ze to moje dziecko jest szalone i pochlon z niego niezly ale to prawda sile tez ma niesamowita

Ataata nie przesadzajmy po kompieli je kaszke a po okolo 4 kolejnych godzinach mleczko,

co ja mu poradze mam go glodzic, czy to jest normalne ze on tak je?????????
 
Jak potrebuje to je, a głodzić, małabyś sumienie?;-);-);-);-)


no wlasnie nie miala bym sumienia go glodzic, wydaje mi sie ze on je tyle ile potrzebuje, no i najwazniejsze to jest to ze on nie jest gruby tylko wszyscy mi mowia ze chudzina z niego, no ale on w dzien to lezy tylko tyle ile spi czyli prawie nic a tak poza tym to caly czas jest w ruchu i po nim nie widac ze tyle wazy a na dodatek on jest dosc dlugi :tak::tak::tak:
 
ewedia spytałam bo napisalas że dajesz 210ml wody, 7 miarek mleka, 3,5 miarki kleiku i po kąpieli w tym tez kazka, więc myślałam ze to wszystko naraz sypiesz do tych 210ml wody;-)
A co do głodzenia to no cośty, w życiu, ma potrzebe niech je:tak: ja tylko pamietam jak dawałam mojej małej kaszke do wszystkich posiłków mlecznych to mi przysadziła wtedy prawie 1kg w ciągu 14 dni:szok:, bo tak ładnie jadła z ta kaszką i mi sie wydawało że bez kaszki bedzie głodna, no i odstawiłam tą kaszke i jadła tyle samo i nie była szybciej głodna. A teraz to wogóle jeśc nie chce:crazy: i tylko 300gr w ciagu miesiaca przybyła;-)
 
spoko Ataata ja czasami pisze tak ze nie bardzo mozna mnie zrozumiec, no ale to dlatego ze juz 6 lat mieszkam w Italii i na dodatek rozmawiam z moim mezem po polsku ale to jest taka lamana polszczyzna i czasami to moja mama nie moze mnie zrozumiec
 
A ja kaszke daje malej tylko lyzeczka, bo z butli pic nie umie i jedzonko niezle jej idzie(a kaszka dosc gesta) Dzisiaj sprobowalam jej dac kaszke takze na wieczor (zobaczymy czy dluzej pospi, chociaz wczoraj na samym cycu spala od 7 do 5:30, ale moze to przez szczepionke)
Bo mi sie tak marzy, zeby tych nocnych karmien w ogole nie bylo, zwlaszcza jak sie zabki pojawia... Ale oczywiscie jak Kaya bedzie sie upominac o jedzonko to gdzies mam zalecenia lekarskie;-):tak:

Ale widac, ze co dziecko to inne potrzeby i to wlasnie nasze zadanie zeby sie w nie wsluchac:-)
 
reklama
dziewczyny kupiłam taka błyskawiczną kaszę manne..tylko nie mam pojecia jak ja przygotowac malemu....i w jakiej ilości...help!!!!

a poza tym u nas jadłospis rozszerzony o danonki i na szczescie uczulenia nie ma....zastanawiam sie nad zmiana mleka bo wciąż jestesmy na bebilonie pepti. czy ktoras z was juz próbowała zmiany na normalne mleko???
 
Do góry