reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe umiejętności naszych dzieci

kto by pomyślał że chłopcy boją się dziewczynek ;-) ja bym nie stresowala dziecka Karincia jak tak płacze, ale ja kiepsko znosze płacz mojej i ogólnie unikam takich sytuacji

moja za to ma manie kamieniową - zbiera i mi przynosi na przechowanie :-D
 
reklama
u nas też na topie zbieranie liści, petów, i innych skarbów:confused2:
w ogóle moje dziecko to indywidualista, i za rączkę jest be, w tym samym kierunku co mama tez jest be :eek: no, czasem idzie ładnie, ale ogólnie to spacer do sklepu oddalonego o jakieś 5min drogi, zajmuje nam jakieś 30 min :-p
a jednak i tak wole ta jego samodzielność, bo przynajmniej już mi na dworze nie raczkuje, jak to miało miejsce zanim dreptać zaczął hihi :-p
 
No mój Jasiek też kamieniowy ;-) :-D
Zasadniczo nie przepuści żadnemu skalniakowi czy wsypywanemu kamyczkami podjazdowi...więc też chodzimy tempem ślimaczym, w żadnym wypadku za rączkę no i notorycznie mi ucieka, a ile radości ma przy tym ;-) :-D
A teraz robią remont przed blokiem mojej mamy i chyba będą parking wysypywać kamieniami bo usypali taką wielką górę drobnych kamyczków - gdybyście widziały z jakim obłędem w oczach Jasiek biegł do niej!! A jak go stamtąd wzięłam to ryk że pewnie co poniektóre co niedaleko mieszkają słyszały....

A co do umiejętności to Jaś ślicznie sobie myje brzuszek, pokazuję że ma łysą główkę jak tata, też otrzepuje rączki z brudu, ostatnio udawał że się smaruję pulmexem, aaaa i uwielbia się spindrać na wszystko co widzi..np na krzesełko do karmienia, na konika, na skoczka - o na pchacza nawet! W łóżeczku ma odpinany bok ale woli opcję przez tapczanik Julki, potem na stolik i do łóżeczka.....
Ostatnio byłam po coś w kuchni - wracam - a tam Jasiek siedzi na stole w dużym pokoju.....

Aha jeszcze pastę do zębów umie wypluwać...i całkiem fajnie można się z nim dogadać - ostatnio dotykał grzejnika i mówił "ciepły" - oczywiście nie tak bardzo wyraźnie ale dało się zrozumieć :-)
I muchy łapką bije...w ogóle umie dużo rzeczy, aż się dziwię kiedy mi to bobo tak urosło!!
 
o raju ale wasze dzieciaczki to zdolne są!!A mój tak dużo to nie potrafi....:eek:
Chyba trzeba się wziąć za to bo przy waszych to on taki nie kumaty hihi ale źle nie jest!
Bardzo lubi bajki oglądać i jak widzi misia to pokazuje swojego
jak widzi baranki to krzyczy bebe a kotka to cici.....
 
oj u nas też wspinanie na topie - wszedzie i na wszystko, musieliśmy taki warsztat zabawkowy rozmontować bo wchodził na niego i się na firankach wieszał:( na wszystko aby do góry - na samochodziku na nogach,na siodełku rowerka itd itp
 
hehe pocieszne te wasze dzieciaczki i juz takie samodzielne sie coraz bardziej robia hehe..
Doriankowi to ostatnio przypadlo do gustu wyrzucamie klockow z takieeeego wieeeelkiego pudla i wwrzucanie po jednym spowrotem. Zakladanie bucikow..... tatusia .. na swoje malutkie nozki tez niezle mu wychodzi... hehe
Jak nie ma swoich papci ubanych to lazi z nimi za mna- tak dla przypomnienia hehe
Spacery.... uwielbia! ..i za raczke tez idzie jak mu sie chce ;P
Ooooj mnostwo jest tego, moglabym opowiadac godzinami co juz potrafi...
Jej! Jak on szybko rosnie i uczy sie... echhhhhhh
 
a wiecie co??? Monika od 3 godzin chodzi :-) a wlasciwie to biega... pierwszy guz zaliczony :-( nogi nie nadazyły za głową...
 
reklama
Do góry