reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe umiejętności naszych dzieci

a przypomniało mi się dziś dlaczego takie maluchy nie powinny patrzeć w tv-podobno ich powieki nie mrugaja tak często jak powinny przy takim zmieniającym się obrazie więc to niezdrowe dla ich oczu...(tak mi sie coś kiedyś o uszy obiło)
 
reklama
Też staram się unikać TV, ale tak za cały dzień z 10 minut chyba by się uzbierało.
Bo tu zerknie, tam zerknie jak przechodzę ;/;/;/. Łobuziara. Nie słucha jak mówię nie wolno.
 
Bartek świetnie obraca się na boki zwłaszcza do cycusia :) ale naokoło jeszcze nie
za to czołganie do przodu mu zaczyna wychodzić- dziś tak dwa razy na macie po ok 20 cm do przodu się przemieścił a potem jęczał ze zmeczenia :) a najbardziej uwielbia siedzenie i stawanie na nogach z podtrzymywaniem pod pachy-bardzo się martwiłam że nie powinien ale wyczytałam w "pierwszym roku życia dziecka" że skoro samo próbuje i ma na to siłe to nic mu się nie stanie bo tak sobie ćwiczy mięśnie (w rozdziale czwarty miesiąc więc tak jak u nas)
no igłośne piszczenie, krzyczenie "la" i śmiech jak w reklamie też na topie :) rozbraja mnie to:):):)
 
Moj Emiś umie przewracac się z plecków na brzuszek, i czasami z brzuszka na plecki, ślicznie i wyrażnie gaworzy. Uwielbia wszytsko wkładac do buzi i marcheweczkę. Co mnie zdziwiło bardzo szybko nauczył się karmienia łyżeczką, śmiesznie otwiera szeroko usteczka potem je oblizuje:DBardzo chce pełzac i nawet czasami udaję się odepchnąc na kilka cm:D
 
Hmm co potrafi mój mały...pięknie wypluwa na odległość smoczek czasem nawet za łóżeczko uda mu się wypluć a ja potem szukam...
z plecków na boczek też ładnie się obraca,lerząc na brzuszku ładnie podnosi główkę-choć ostatnio nie ma na to ochoty:eek: nie wiem czemu...
i wiecie tak piszecie że wasze dzieci bawią się rączkami a mój nie-one mu są potrzebne do wkładania ich do buźki,no i jeszcze grzechotki trzyma,ale jakoś wcale na nie nie patrzy....
 
Wiecie co mój mały robi i przy tym świetnie się bawi.Otóż od kilku dni jak leży na pleckach to odpycha się nóżkami i posuwa się w ten sposób do góry-w nocy jak się obudzi to potrafi się znaleźć na końcu łóżeczka!
Ale nie pokoi mnie to że od soboty jak go kładę na brzuszku to nie podnosi główki tylko dupkę do góry i odpycha się nogami:eek:
 
Ninka kilka dni temu odkryła, że jak się podniesie dupeczkę mocno do góry, to można się przewrócić na boczek:-) i bardzo interesują ją własne stópki, choć nie potrafi ich jeszcze schwytać rączkami (ale usilnie próbuje);-)
co do przemieszczania się w łóżeczku robi to samo co Twój Tomuś, Malinko; i mam problem jak ubierać ją do snu, bo już się rozkopuje z misternie układanych przeze mnie kocyków, a nad ranem budzi się z lodowatymi rączkami;
 
andariel moja Oliwia od urodzenia ma lodowate dłonie... zawsze jest przykryta i mi się nie odkopuje po prostu taka jej uroda :))) Moja siostra ma 21 lat i nadal ma zimne dłonie :)))).

A dupkę podnosi ci jak leży na brzuszku? Czy pleckach? Bo moja na pleckach jak jest to podnosi wysoko dupcie i potem się odpycha, a to zła postawa i nie mogę jej już tego pozwalać robić :((((.


Moja ostatnio interesuje się kolankami. Jak jest nago to się po nich dotyka... lekko masuje :))), a jak jest ubrana to łapie się za kolano i ciągnie potem spodnie :))).
 
reklama
Do góry