reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe umiejętności naszych dzieci

Izabela nie wiem jaka jest kolejnosc ale Bastian napierw siedzial sam a teraz z pleckow na boczek i dopiero stara sie uciasc. Bezposrednio z leznia na pleckach to nie usiadzie.

Karincia a z Ciebie to koza...Twoje dziecko rozwija sie w swoim tempie...nie mozesz porownywac z innymi. Usiadzie wtedy kiedy bedzie na to gotowa. Nic nie powinna. Przesle Ci cos na priva. I nic sie nie martw bo to na urode szkodzi!!!
 
reklama
Izabela z reguły jest tak że z leżenia usiądzie samo jak będzie siedzieć stabilnie bez podparcia:)
a tak małego dziecka karincia w życiu bym nie postawiła na nóżki to nawet wbrew naturalnemu rozwojowi,synek sam stawał na nóżki przetrzymując się niedługo po tym jak sam siadał wszystko po kolei:)

aneczka nie zgodze sie z Toba jesli chodzi , ze stawanie na nozki jest wbrew naturalnemu rozwojowi.
Chcialam przeskanowac ale skaner nawalil. Te osoby, ktore maja
Pierwszy Rok Zycia Dziecka moga zweryfikowac.

str. 284

Po ukonczeniu 5 miesiaca Twoje dziecko moze umiec:
* podciagac sie z pozycji siedzacej do stojacej
*stanac, opierajac sie o cos lub kogos

str 331 miesiac 6

Co warto wiedziec o stymulowaniu rozwoju starszego dziecka

Rozwoj motoryki duzej. Najlepszym sposobem , by pomoc dziecku w osiagnieciu duzego rozwoju motorycznego i kooryynacji niezbednej przy siadaniu, raczkowaniu, chodzeniu,(....) jest ich cwicznie. Czesto zmieniaj pozycje dziecka z brzuszka na plecy, z siedzenia na stanie, z lozeczka na podloge. Gdy dziecko bedzie gotowe, a dowiesz sie o tym, jesli sprobujesz , niech cwiczy
*podskakiwanie na twoich kolanach,
*podciaganie sie do siedzenia
*(...)
*wstawanie,

Obok jest obrazek dziecka trzymanego za raczki, stojacego u mamy na kolanach.

Bastek zanim usiadl sam , stal juz.
 
Dlatego nie mozna porownywac dzieci, kazde rozwija sie we wlasnym tempie, a my poprzez stwarzanie mozliwosci stymulujemy jego rozwoj. Jesli dziecko jest na tyle silne ze trzyma sztywno nozki i rwie sie do stania to dlaczego mu nie pozwolic.
 
Moja tez jeszcze nie siedzi sama,ale jak ja wezme ja za raczki to juz sama sie podciagnie do siadu....a jak ja trzymam na rekach(a ja siedze w tym momencie) to panna staje na moich kolanach:tak:...ale zeby ja stawiac to nawet nie pomyslalam o tym w wieku 5 miesiecy.....ona nawet sama sie nie przekreca z pleckow na brzuszek-leniuszek jeden
A gadac to gada po swojemu jak najeta...he,he...mamamamamama....i ostatnio udaje jej sie babababababa....:-D:-D:-D
 
Ja te uważam, że jeśli dziecko jest na coś gotowe to może to robić. Moja mała bardzo chętnie podciąga się do stania i wtedy bawi się w kicanki. Jest przy tym bardzo zadowolona wiec nie robi niczego wbrew sobie.
Jeśli chodzi o siedzenie to w wózku siedzi bez problemu a na otwartej przestrzeni to jeszcze się kiwa i nie jest zbyt stabilna.
A co do nowości to od dwóch dni ćwiczy głos. Potrafi takie wysokie dźwięki wydawać, ze uszy bolą. Dzisiaj cały dzień się darła. I nie było to związane z tym, że coś ja bolało, po prostu chyba odkryła, że można w rożnych tonacjach śpiewać :)
 
Mój Tomek od początku nie tolerował pozycji na brzuszku :baffled:
wystarczyło położyć go na chwilkę i już był ryk :dry:
no ale cierpliwość, jak widać popłaca, i na dzien dzisiajszy moje dziecko jest w stanie pobawić się leżąc na brzuszku nawet 30min! :szok::szok::szok::-D
natomiast z placków na brzucho przekręcił się może z kilka razy dopiero, na boczkach balansuje baaardzo dużo, ale widze, ze jak juz prawie prawie ma sie na ten bzuchol przekręcic, to sie rączka zaprze :eek: i koniec, uparciuch jeden :dry::yes:
i tez nie mozemy go juz zostawić samego na lóżku, bo wędruje skubany,że ho ho.
Siedzieć wprost uwielbia :-D jak tylko podaje mu ręce, to od razu wyciaga swoje łapki, chwyta sie i szybciutko podnosi do siadu. Siedzi coraz stabilniej, aczkolwiek zdarzy mu sie jeszcze zachwiać:-p.
Co do stawania, to od kilku dniu zaczęłam z nim "trenować", nie probowałam go jeszcze samego postawić tak, zeby sie czegoś trzymał, bo jakos mam stracha, ze te jednak za wcześnie...
 
z dziećmi różnie bywa i nie zawsze jest wszystko "po kolei"; moja mama twierdzi, iż obie z siostrą najpierw stałyśmy, a dopiero potem pewnie siedziałyśmy; synek znajomych tak samo; ciekawe jak to będzie u nas;
 
Miłosz uwielbia siedzieć leżenie go nudzi:baffled:W łóżeczku próbuje siadać ale jest jeszcze bardzo niestabilny. Choc mąż stwierdził ze trzeba zacząć myśleć o opuszczeniu łóżeczka:sorry2:Na nóżkach jest bardzo sztywny lubi te pozycje choć nie stawiam go czesto tak tylko dla jego radochy chwilami na moich kolanach:sorry2::sorry2:
Sam przekręca sie na brzuszek z powrotem już cieżej. Na brzuszku unosi pupke do góry poczatki raczkowania choc jeszcze do tego daleko no ale zawsze coś:-)
Przekłada zabawki z rączki do rączki i ogląda je z ciekawościa. Oczywiście musi je tez posmakować bo a nuz to coś dobrego. Miłosz jest ostatnio zafascynowany jedzeniem. Wydziera mi z rąk dosłownie wszystko a już szczególnie jeśli wygląda na zjadliwe:-Djeść przy nim nie wolno bo pożera nas wzrokiem, ostatnio zaczęłam się ukrywać z jedzeniem:baffled:Czekam az zaśnie:-)
 
No to wystarczy czekać aż zacznie łapać równowagę przy siedzeniu :tak:
O staniu to jakoś na razie nie myslę i nawet nie próbuję Go stawiać bo chyba boję się że za wcześnie jeszcze na to :zawstydzona/y:
Chciałabym zobaczyć na zdjęciu jak Wasze Dzieci stoją bo jakoś nie umiem sobie tego nawet wyobrazić :zawstydzona/y:;-)
 
reklama
Akurat mam takie zdjecie, ale to tylko poza do zdjęcia zeby nie było ze już ucze chodzic hehehe:-D
 

Załączniki

  • DSCN1786.jpg
    DSCN1786.jpg
    28,3 KB · Wyświetleń: 43
Do góry