reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nowe umiejętności naszych dzieci

reklama
A mój synek non stop z kolei woła Mama :tak:
Szczególnie jak zniknę Mu z oczu to od razu... mama... :-D
Tata jeszcze ani razu nie powiedział :baffled:
 
dzieci w wieku naszych zaczynają gaworzyć - czyli powtarzac zbitki sylab - i moze to byc i mama i tata i baba i lala itp ale takie pierwsze słowa- czyli dziecko świadomie powie to wlasnie po to aby nazwać coś lub kogoś to tak ok roku
tutaj macie więcej Etapy rozwoju mowy dziecka - BabyBoom
 
A mój Jaś właśnie bardzo mało gaworzy:-( W sumie to nie ma takich zbitek sylab które by regularnie powtarzał...czasami jakieś bu my wyjdzie no i ochy achy, ale głównie to piszczy albo się śmieje:-D
Za to muszę się pochwalić, że mi bardzo ładnie pije z kubka niekapka. Dziś wypił ok 70 ml herbatki i to sam sobie trzymając kubek :szok::-D
 
A mój Jaś właśnie bardzo mało gaworzy:-( W sumie to nie ma takich zbitek sylab które by regularnie powtarzał...czasami jakieś bu my wyjdzie no i ochy achy, ale głównie to piszczy albo się śmieje:-D
Za to muszę się pochwalić, że mi bardzo ładnie pije z kubka niekapka. Dziś wypił ok 70 ml herbatki i to sam sobie trzymając kubek :szok::-D

Moja Zosia dokładnie jak Twój Jaś, czasem tylko jej wyjdzie i powtórzy jakiś zbitek sylab. Jakis czas temu jak płakała to krzyczała mamamama a teraz jakoś częściej cisza...ciągle tylko jakieś takie gzzz gzzz czy coś i się cieszy:-D
I również Zosia ładnie pije z niekapka z którego wyjełam tą gumowa membrane wiec leci ciurkiem a Zosia wypiła 50 ml:-D
 
Aneczka właśnie jedne dzieci szybciej robią to, drugie tamto...A człowiek porównuje i się dołuje "dlaczego moje dziecko tego jeszcze nie robi??" Ja się z tego kubka bardzo cieszę, bo Jula jeszcze rok temu o tej porze piła z butelki:no:
 
Moja kruszynka mowi babababa mamama i rozne tego odmiany ale czasami jest to zbyt glosne:sorry2: nie zeby mnie denerwowalo bardzo ale bywa ze mam lekko dosc:zawstydzona/y:

Niekapek chce wprowadzic jak mala usiadzie. Teraz pije przez smoczek aventu z czterema dziurkami.
 
Ostatnia edycja:
A moja starsza ciągle pije z niekapka cholerka a jak próbuje jej dać ze zwykłego kubka to zwykle ląduje to na podłodze:wściekła/y::wściekła/y:
Taki mały offtop - Aneczka czemu Ci się nie wyświetla na zielono że jesteś dostępna;-)?? taki przywilej moderatorów:cool2:??
 
reklama
magda12345 moj synek podobnie tylko piszczy i smieje sie.
baska, dzieki za linka - juz sie biore za czytanie!
musze sobie poczytac na temat dwujezycznych rodzin. Moj maz jest obcokrajowcem i tylko mowi po angielsku do dziecka, a ja oczywiscie po polsku bo chce by synek mowil w dwoch jezykach. Ciekawe, czy to spowoduje, ze synek zacznie mowic pozniej? Ale spryciarz, reaguje na 2 jezyki bez zadnego problemu i widac, ze wszystko rozumie :)
 
Do góry