reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowe zmagania

reklama
U nas wczoraj pierwsza kupa do nocnika zrobiona :tak::-):-):-) A dzisiaj już prawie cały czas woła jak chce siku :tak:Musimy przejść na majteczki, bo trzeba to wykorzystać ;-)
 
A ja przyznam, że odpuściłam. Ania miała taki etap, że znowu nie chciała siadać na nocnik. Kupiłam jej tą nakładkę na sedes i tam lubi siedzieć. Jak widzę, że zaczyna robić kupkę leciałyśmy do ubikacji i siadała. Ale jakby miała blokadę i mimo siedzenia nic nie zrobiła (z wyjątkiem pierwszego razu). Więc na razie dałam jej spokój.

Dzisiaj za to mnie zdziwiła. Zawsze przed kąpielą rozbieram ją już w pokoju i leci goła do łazienki (uwielbia latać goła i jak ją do tego ktoś goni ;-)) Niestety czasem się zdarzało, że w drodze się posikała :wściekła/y:
Dzisiaj ściągnęłam jej pieluchę, a ona mówi siku. Mówię jej, żeby tu nie robiła i lecimy do łazienki. Posadziłam ją na sedes i zrobiła. Nie wiedziałam, że potrafi już wstrzymać. Chyba będziemy się musiały porządnie zabrać za naukę, ale szczerze mówiąc nie wiem jak się za to zabrać.
Są różne szkoły. Jak wy uczycie wasze dzieci?
 
brawo dziewczynki,:-)
my wciaz powoli sie uczymy ,kiedy wola to lecimy z kupka jest gorzej bo jakos ma blokade i woli w spokoju pod stolem zrobic:-D
 
Krysia ladnie wola A-A jak chce kupe i lecimy do kibla, mowi tez siku ale z tym nigdy nie zdazymy
poinformowalam w przedszkolu ze Krysia wola kupe, ale watpie we wspolprace tutaj sie bardzo pozno uczy dzieci czystosci i Panie spojrzaly na mnie jak na jakas wariatke i powiedzialy ze "przeciez Krysia jest jeszcze taka mala" :baffled: takze boje sie ze moja nauka pojdzie w las :-(

wszystkim gratulujemy sukcesow!!

co do sposobow to ja wymyslilam cos takiego, widzialam ze Krysia lubi drzec papier i wrzucac do sedesu wiec jej powiedzialam ze mozna to robic dopiero jak sie zrobi tam kupke
wiec jak odbiera te swoja "nagrode" to jest tak dumna z siebie :happy2: jakby nie wiem co dostala hihi
 
Ali tez woła siku i potrafi juz sie powstrzymac na jakis czas bo nieraz jak zawoła to ja lece a tu nacnik w wannie nie umyty po kupie np i go myje a on stoi i jak go posadze to on robi dopiero siku. Kupe zazwyczaj udaje mi sie załapac albo woła tez sisi, albo sie łapie za pieluche, czasem rano nie zdaze bo robi chyba jak sie tylko przebudzi a czasem to mam wrazenie ze on nad ranem do nas przychodzi juz z kupa i jeszcze spimy:zawstydzona/y::-p ale czesto tez dopiero po sniadaniu jak go sadzam to robi:tak:
Wogole to kupujemy teraz te pieluchomajtki i sa o niebo wygodniejsze do sadzania na nocnik. A od kiedy pije kasze tylko na noc to robi zadziej kupe juz ze 2 razy dziennie a nie 4-5 jak wczesniej i sa normalne te kupy a nie jakies zadkie jak u niemowlaczka:sorry2:
 
mandarynka ja np. mojej specjalnie nie uczyłam. Po prostu sama zaczęła wołać siku, rozbierała sobie rajstopy i leciała do łazienki. Wtedy ja szybko ją sadzam na nocnik lub ubikację (bez nakładki, trzymając ją) i zazwyczaj coś zrobi.
toola nasza też uwielbia papier toaletowy, bo sama się podciera i wrzuca do ubikacji :tak:a jak nie zrobi to też chce ;-)ale wtedy jej mówię, że jak zrobi siusiu to dopiero trzeba się wytrzeć :-)
 
U nas to roznie bywa z tym nocnikiem ostatnio. Kupka przewaznie jest w nocniku bo Julka zaraz po przebudzeniu siada na nocnik i robi kupke (a jak nie kupke to na :pocieszenie zrobi siusiu;-)) a w ciazgu dnia przewaznie wola. czasem zeby zasygnalizowac ze zaraz bedzie robic (wtedy zdazymy ją wysadzic) albo zaraz po tym jak zrobi (wtedy jak ją wysadzamy to i tak siusiu jest w pieluszce wiec posiedzi chwilke i leci dalej. Ogolnie to mysle ze tak na zawsze z pieluszka pozegnamy sie na wiosne kiedy zrobi sie cieplo.
 
Marysia wie ze kupa i siku do nocnika sie robi ale ma t ow głebokim poważaniu. Potrafi zrobić kupę w pieluchę po czym przyjść i przynieść mi nocnik i powiedzieć mi "mama Ma ee sisi" co oznacza mamoc Marysia wyrżnęła pikną kupę ze siuśkami od razu.
 
reklama
Do góry