reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost beta hcg

iśka90

Moderator
Dołączył(a)
10 Luty 2016
Postów
7 145
Miasto
Kielce
Hej, czy ktos zna przypadek niskiego przyrostu bety a mimo tego ciąża zakonczyla sie dobrze?
Przyrost mi wskazuje 57%, jestem wg apki w 4t5d i 4 list beta wynosila 70 a 6 list 112,5
 
reklama
Każda historia jest rózna. Mysle, ze nie masz co sie odzwierciedlać na czyjejś historii tylko patrz optymistycznie na swoją. Konsultowałas to z lekarzem? Jak prog ?
Dopiero w środę mam lekarza, a progesteronu nie badalam. Jak sie wybiore w pon na bete to zbadam. No ale masz racje, w sumie to nie ma co sie oglądać na innych.. a na takim etapie to i tak niewiele mogę zrobić jeśli juz cos jest nie teges.. eh, te dzieci od początku testują nasza cierpliwość [emoji854]
 
No ten przyrost jest minimalnie od normy ale jednak na początku ta beta powinna szybować. Ale nie ma reguły. Ciąża to nie matematyka i myślę że nie masz co tracić nadziei. Ja na Twoim miejscu zbadała bym przyrost raz jeszcze i wtedy wyjdzie czarno na białym w którą stronę to idzie.
 
Cześć, ja niedawno miałam podobną sytuację. Pierwsza beta 38,4, po 48h 59,2 - przyrost 55,3%. Niestety okazało się, że to ciąża biochemiczna. Twoja beta jest ciut wyższa, może wszystko okaże się ok. Mi lekarz powiedział, że jest szansa że ta ciąża się rozwinie, albo cykl się wydłuży (biochemiczna) albo w najgorszym przypadku pozamaciczna - ale to rzadki przypadek i kazał się nie stresować. Więc trzymam mocno kciuki za pierwszą opcję, będąc w takiej sytuacji również przetrzepywałam fora i były historie o pozytywnym finale - zdrowe ciąże. :)
 
Ja raczej nie dawałabym zbyt dużych nadziei i na Twoim miejscu wolałabym się nastawić, że raczej nie będzie szczęśliwego finału.. Sama kiedy miałam taką sytuację szukałam po forum potwierdzenia, że będzie dobrze, ale nie było.. U mnie na początku beta rosła 100%m a 5+3 pokazało mi przyrost 53% i to był początek końca..
 
reklama
Zbadaj progesteron, może dużo wyjaśnić. U mnie niski przyrost bety i bardzo niski progesteron oznaczał puste jajo płodowe . Ale trzymam kciuki że u ciebie szczęśliwie się zakończy
Ale to też nie reguła. Ja miałam wysoki przyrost bety i też puste jajo. Proponuję dać na luz i nawet tej bety nie badać tylko spokojnie na lekarza poczekać. Co ma być to i tak będzie. Powodzenia!🙂
 
Do góry