reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewidoczny zarodek.

reklama
Robilas USG codziennie przez ten tydzien od pojawienia sie pecherzyka zoltkowego? Ile mm mial pecherzyk kiedy pojawil sie zarodek? Donosilas ta ciaze?
Ojej nie mam pojęcia, bo lekarz nie mierzył. Miałam USG w sobotę w szpitalu tylko pęcherzyk 4+5 przy becie ponad 9 tys. W poniedziałek beta 13 tys i pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Potem USG we wtorek już u gina i nadal brak zarodka, chociaż przy becie takiej powinien być. USG w piątek nadal brak zarodka i w poniedziałek pojawił się dopiero. Być może lekarz nie wychwycił go na USG w piątek, ale sprzęt miał dobry i badal mnie dwoma aparatami.

Syn ma 7 miesięcy.
 
Ojej nie mam pojęcia, bo lekarz nie mierzył. Miałam USG w sobotę w szpitalu tylko pęcherzyk 4+5 przy becie ponad 9 tys. W poniedziałek beta 13 tys i pęcherzyk z ciałkiem żółtym. Potem USG we wtorek już u gina i nadal brak zarodka, chociaż przy becie takiej powinien być. USG w piątek nadal brak zarodka i w poniedziałek pojawił się dopiero. Być może lekarz nie wychwycił go na USG w piątek, ale sprzęt miał dobry i badal mnie dwoma aparatami.

Syn ma 7 miesięcy.

Nie myl cialka zoltego z pecherzykiem zoltkowym. W zdrowo rozwijajacej sie ciazy zarodek pojawia sie w ciagu 1-2 dni od pojawienia sie pecherzyka zoltkowego. To, ze lekarz nie widzial go na usg nie znaczy, ze go nie bylo. Znam wiele przypadkow gdzie dziewczyny mialy stwierdzony pusty pecherzyk u jednego lekarza, a u drugiego tego samego dnia tylko na lepszym sprzecie byl widoczny zarodek z serduszkiem. Ciaza to nie matematyka, ale prawidlowy rozwoj ciazy w pierwszych tygodniach jest przewidywalny, dlatego wlasnie lekarze sa w stanie okreslac wiek ciazy na podstawie crl.
 
Nie myl cialka zoltego z pecherzykiem zoltkowym. W zdrowo rozwijajacej sie ciazy zarodek pojawia sie w ciagu 1-2 dni od pojawienia sie pecherzyka zoltkowego. To, ze lekarz nie widzial go na usg nie znaczy, ze go nie bylo. Znam wiele przypadkow gdzie dziewczyny mialy stwierdzony pusty pecherzyk u jednego lekarza, a u drugiego tego samego dnia tylko na lepszym sprzecie byl widoczny zarodek z serduszkiem. Ciaza to nie matematyka, ale prawidlowy rozwoj ciazy w pierwszych tygodniach jest przewidywalny, dlatego wlasnie lekarze sa w stanie okreslac wiek ciazy na podstawie crl.
Dobrze to był pęcherzyk żółtkowy. Mam to na wypisie ze szpitala. Wątpię by lekarz przez tydzień nie widział zarodka, bo w pon był super widoczny.
Beta też wskazywała że ciąża się źle rozwija, jednak wszystko było ok.
 
I ile mial milimetrow w ten poniedzialek kiedy pojawil sie nagle na USG?
Nie ma. Pojęcia, to było ponad rok temu 🙈
Ok może się mylę, być może lekarz go nie widział, ale dlatego najlepiej jest odczekać tydzień na kolejne USG, żeby właśnie nie słuchać, że coś się musi w przeciągu 1-2 dni pojawić, a tego nie ma.
 
reklama
Do góry