reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje w ciąży

Dołączył(a)
16 Wrzesień 2007
Postów
1
Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że od 2 tygodni jestem wciąż chora, w zeszłym tygodniu brałam leki, w tym ferwex itp. Boję się, że mogły one źle wpłynąć na moje dziecko. Co o tym sądzicie? Czy słusznie się denerwuję?
 
reklama
Nie martw się!!! Ja zanim się dowiedziałam o ciąży też brałam leki i to o wiele silniejsze niż Ty podajesz. Wszytsko na pewno będzie dobrze. Po prostu teraz, jak już o ciąży wiesz dbaj o siebie. Bierz witaminy i kwas foliowy.
 
:-)będąc w ciązy na samym początku pytałam sie ginekologa, czy coś mogłoby zagrozić dziecku gdybym bezwiednie piła alkohol czy zażywała leki i odpowiedział mi, że do miesiąca dziecko jest jakoś specjalnie chronione, wiec myślę, że nie masz powodu do zmartwienia:-)
 
Znam ten strach:tak:,bo ja nie wiedzialam,ze jestem w ciazy i bralam saridon(mam bardzo czesto bole glowy atylko on mi pomaga),ktory jest w ciazy zabroniony.Bylam tez na weselu i wypilam ze 4 kieliszki wodki i z 3 drinki no a potem byly poprawiny:zawstydzona/y:.Potem mialam takiego stresa przez cala ciaze,wyobrazalam sobie rozne rzeczy lacznie z tym,ze dziecko urodzi sie z FAS.Codziennie szukalam w internecie informacji czyt.pocieszenia,ze dziecku nic nie bedzie.Wszystko jest ok:-) i stres byl niepotrzebny.Maluch zdrowy .Nie martw sie,w 20 tyg idz na usg 3d lub4d zeby sie upewnic,tak dla siebie,zeby reszte ciazy spokojnie przejsc a nie w stresie,Ja tak zrobilam.
 
Witam.
Ja mam podobny problem. Dzień po owulacji przeziebiłam się: katar, okropny ból gardła i kaszel. Zażywałam następujące leki: Septolete Plus, Strepsils z midem i cytryną, Tymainek i Podbiał ( na zmianę), na katar : Otrivin dla dorosłych i Otrivin Allergy. Na bolące uszy kropelki Otimnum. Wieczorem do herabty dodawałam 2 łyzki Mellisany, oprócz tego piłam mleko z miodem i herbatki z malin i pochłaniałam ogromne ilości cytryny.
Podejrzewam, że mogę być w ciązy, ale testu jeszcze nie robiłam.
Jakie skutki mogą mieć przyjmowane przezemnie te leki zaraz po owulacji ?? Czy są groźne w przypadku gdyby doszło do zapłodnienia?? Czy takie leki mogą przeszkodzić w implantacji zarodka???
oprócz tego w 15 dc wziełam 1 globulkę Pimafucinu bo wydawało mi się, że zaczyna się grzybica - przeszło, ale teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam ??

Proszę o odpowiedź
 
Witam!
Ja jestem w 6 tc, nie wiedząc o swoim stanie brałam Solpadeine na silne bóle głowy. Miewam czasami silne napady migreny. Mam nadzieje, że nie zaszkodziłam dzidziusiowi. Zresztą w porozumieniu z lekarzem, moge brać Solpadeinę, gdy już naprawdę życ sie nie da przez ból głowy. W jego skład wchodzi paracetamol, kofeina (kawy nie piję od roku) oraz kodeina.Z tego co czytałam to dziewczyny w ciąży są czasem zmuszone do brania mocniejszych leków, gdy zachodzi taka konieczność...
Oczywiście wszystko w granicach rozsądku:tak::tak::tak:.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie:-).
 
W pierwszych dwóch tygodniach płod jest chroniony i nic mu nie grozi wiec nie ma sie czym przejmowac.
Reszte leków w pozniejszym terminie tylko z polecenia lekarza.
Ja biore całą ciaze leki na nadcisnie bo musze niestety :no::wściekła/y:, na początku jak jeszcze nie wiedziaąłm o ciazy brałam takie których w zadnym wypadku nie mozna było brac, ale jest wszysko ok naszczescie
 
reklama
Dziewczyny, naprawdę się nie martwcie!!! Mało która kobieta od razu wie, że jest w ciąży i albo przyjmuje jakieś leki albo alkohol pije i nagle się o ciąży dowiaduje. Ja naprawdę brałam bardzo silne leki przeciwbólowe. Poza tym wypiłam piwo i trzy kieliszki wódki, bo piliśmy z mężem i sąsiadami za nasze wesele. Oczywiście nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Mój synuś jest zdrów jak ryba, dostał 10 punktów po urodzeniu a teraz też rośnie jak na drożdżach. Naprawdę się nie stresujcie. Tylko teraz, jak już wiecie o dziecku, dbajcie o siebie jak najbardziej!!!!!!!
 
Do góry