reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka nocnikowania

Hahaha, nocnik z miarka w ml bylby potrzebny ;-):-D:-D Tez sie teraz posmialam troche sama do siebie :-p:-D:-p
Sara tez duzo sika, srednio wysikuje tak 1/3 pojemnosci nocnika za jednym posiedzeniem - sika srednio co godzine, czasami czesciej, czasami rzadziej, ale pije w ciagu dnia naprawde duzo - do 2 litrow bedzie na dobe.
 
reklama
Przyłączę się do Was bo mamy z Kubusiem dwa problemy. W nocy tak siusia, że muszę go całego przebierać chociaż przed spaniem siusia i dwa razy. Wszystko mokre naokoło. :szok: Ale ręce opadają przy kupce. Za nic nie chce zrobić do nocniczka ani do ubikacji. Już wszystkiego próbowałam. Jednego dnia nawet przetrzymałam go cały dzień bo co chwilę przynosił pieluszkę znak, że chce kupkę. Sadzałam go na nocniczku cyknął i uciekał więc domyśliłam się co się święci ale jest taki uparty, że nie zrobił, wieczorem zaczął się skarżyć na brzuszek to mu uległam. Od tego czasu mu zakładam jak przynosi pieluszkę. Nie wiem czy dobrze robię wydaje mi się, że przyjdzie czas to w końcu zrobi. Z siusianiem nie mamy już od roku problemu nawet czasem sam siada i woła, żeby wylać. Dodam, że przeszkadzają mu smrodki i 2 razy zrobił do nocniczka ale od tego czasu koniec. Pomóżcie coś.:-(
 
kasiula witaj u nas i zaglądaj częściej, toż przecież te same problemy mamy:-D a co do nocnika, nic na siłę, jak woła to super, ale jak nie chce zrobić na nocnik kupki to go nie zmuszaj, dojrzeje w końcu i do tego:tak: a jak w nocy jeszcze mocno sika to załóż pieluchę i nie stresuj synusia;-) cierpliwość to nasza broń:tak::-D
 
no musze przyznac ze u nas zmiany jakies nocne zachodza :D mala wola przed usnieciem siku i zaraz po obudzeniu przybiega do mnie by zrobic siku.. czasami pieluszka sucha a czasami jeszcze zdarzy sie mokra ;)
 
no musze przyznac ze u nas zmiany jakies nocne zachodza :D mala wola przed usnieciem siku i zaraz po obudzeniu przybiega do mnie by zrobic siku.. czasami pieluszka sucha a czasami jeszcze zdarzy sie mokra ;)
To super Domiska :tak::-) Jeszcze troche i Szantusia bedzie spala w samej pizamce :tak:Gratulacje!
Sara rano po obudzeniu sie sama sobie sciaga pampersa (ktory zazwyczaj jest mokry niestety) i leci na nocnik albo kibelek :tak::-), ale pampki na noc to bedziemy jeszcze na pewno jakis czas stosowac :sorry:
 
To ja tez sie chwale - Pszczola od prawie 3 tygodni spi bez pieluchy:tak: Do sklepu czy jak gdzies jedziemy z wizyta tez juz od dawna pieluchy nie ma na tylku:tak: Li i jedynie na dwor jej zakladam jako izolacje (bo lubi sie tarzac po ziemi:-p), ale tez niebawem przestane, bo coraz cieplej sie robi.
Pszczola tez ok. 1/3 poj. nocnika wysikuje, ale sika tak co 2-3 godziny, a w nocy trzyma 12h. Wypija tez cos kolo 2l plynow dziennie:tak:
 
Brawo dla Pszczoly :tak::tak::tak:
Ja tez czekam na cieple dni, zeby chociaz na dzien calkowicie "odpieluchowac" Sare :tak::-):tak:
 
reklama
u nas do drzemek na dwor czy gdziekolwiek indziej tez bez pieluchy ale na noc jeszcze na wszelki wypadek nakladam chyba sie boje bardziej niz ona hehehe :D

nawet dzis na drzemce ponad 2h!!! :D spala bez pieluszki i nic sie nie stalo wiec moze kiedys sprobujemy na noc.. bo w koncu mala wie ze w majteczki sie nie sika :)
 
Do góry