reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka nocnikowania

Sandra daj spokój Sarce, ma prawo jeszcze miec pieluche na noc!!!!ciesz się że ładnie mówi, bo ja chętnie bym sie zamieniła tymi dwoma zdolnościami:sorry2:
 
reklama
u nas tez pieluszka na noc - niekiedy sucha niekiedy mokrawa.. wiec u nas pielucha na noc musi byc..
zastanawiam sie jak oduczyc dziecko pieluchy w nocy ??:)
 
Domiska, ja zaczelam od dawkowania jej picia po poludniu i wieczorem i calkowitego odstawienia mleka wieczorem i w nocy. Potem obowiazkowo siku i to ze dwa razy (czasami wymuszone ale idzie ;-)) a pozniej w kimono. Jeszcze mamy czasami wpadke - np jak zasnie w samochodzie i nie da sie jej dobudzic w domku, albo wypije na wieczor za duzo picia i nie wysika w odpowiednim momencie ale teraz juz jest naprawde super. Ale ogolnie to uwazam, ze po prostu przyjdzie moment to sie pieluchy same na kolku zawiesza i u Szantusi i innych maluchow :-)
 
no miejmy nadzieje hihi :d malaniby chodzi przed spaniem siku.. ale jeszcze przed spaniem cos tam wypije soczek czy cos.. no i rano pierwsze co otworzy oczy to wiem ze idzie siku no zobacyzmy :D
trzeba byc cierpliwym :))
 
sandra toż to wyjątek był:-D
Aluta obowiązkowo przed spaniem sika, a jak zaczyna się w łóżku za mocno wiercić to ją na śpiąco wysadzam i już dawno wpadki nie było:-)
 
Chyba jednak wypadkiem bylo to kilka nocy z sucha pielucha :sorry2::baffled: bo dzisiaj znowu pielucha przemoczona prawie na wylot, a i tak zaraz po wstaniu z lozka popedzila na nocnik i nasiurala do polowy :baffled::-p (w nocy nie pije juz, bardzo rzadko sie budzi i prosi o picie, wyjatkowo tylko).
Trudno, widocznie jeszcze nie nastal nasz czas :sorry2: Moze do lata sie nam uda :sorry2:

Mada, wszystko w swoim czasie. Ami idealnie poradzila sobie z odpieluchowaniem na noc, a Sara dalej jak niemowle :baffled::-p
 
mi sie wydaje, że odpieluchowywanie dzienne a nocne to dwa odrębne problemy, nocne raczej zalezy od dojrzałosci i wytrzymałości pęcherza a dziecko ma na to dość mały wpływ i pieluchami nocnymi bym sie nie przejmowała, do tego musi chyba cały organizm dojrzeć
nam poszło łatwo bo Ami ma wyjątkowo wytrzymały pecherz:baffled:ona zraz po obudzeniu nie biegnie na nocnik ale tak godzine albo i póxniej:confused:
 
mada a ile sika Ami w ciągu dnia, tak na ml, bo jak tak za długo trzyma to też niedobrze:-p
Bedyta- to żeś dowaliła teraz:-Dw ml??? to nie wiem ale sika dużo bo też pije dużo, wiem że trzymanie jest niedobre ale ona tylko trzyma tak po nocy(choć przed spaniem sika i póxniej dostaje juz tylko troche wody do picia) a w dzien to lata jak jej sie zachce:-p
 
reklama
mada nie chciałam Cię rozśmieszyć:-D:-D:-D chociaż ja też się śmieję jak to czytam, chciałam tylko wiedzieć tak "na oko" czy to litr czy dwa, czy po prostu zbliżoną ilość wysikuje do tego co wypija:-p
 
Do góry