reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

reklama
noooo Alka ino mi tego nie rób.
Mi gin kazała dopiero w 38tyg zeby porod wywołac. U mnie to sie nie sprawdzilo...ale wiesz..lepiej dmuchać na zimne
 
stymulacja piersi pierwszy raz o tym słyszę, aczkolwiek pewnie nie jeden z naszych panów by się ucieszył na takie zadanie ;>
też zamierzam karmić piersią, chociaż im bardziej o tym myślę tym bardziej mnie to przeraża.. jednak pozostaje dobrej myśli że maluch będzie delikatny ;-)
 
Alka i dobrze, że zapominasz! bo ponoć to można robić przed samym porodem! o ile dobrze pamiętam to przez takie drażnienie sutków jakiś hormon się wydziela odpowiedzialny za przyspieszenie porodu czy czegoś tam...nie pamiętam dokładnie...;/ ale może bardziej "zaawansowane" mamy wiedzą lepiej!:)

Dokładnie - przy drażnieniu sutków, ściskaniu ich itp wydziela się oksytocyna, a ona wywołuje skurcze macicy. Podaje się ją często w kroplówce podczas porodu na jego przyspieszenie. A drażnienie sutków to też jedna z metod na wywołanie porodu jak maluszek nie za bardzo chcę się wybrać na ten świat a jest już po terminie.
 
ja tez chciałabym długo karmić, wierzę w to, ze laktacja zaczyna się w głowie, takze nastawiam się na karmienie, dlatego nie kupuję w ogóle butelek, podgrzewacza i nawet smoczka bo dziecko karmione piersią na początku nie powinno ssać smoczka, bo przyzwyczaja się do takiego ssania a ono wygląda inaczej niż cyc
 
kurczę faajne te wózki bebetto solaris i baby active jet :) widzę że mamy podobny gust :) tylko ja mam taki problem ze ani jednego wózka nie mogę zobaczyć na żywo :( i nie mam pojęcia jaki wybrać...
mam pytanko czy Tako faktycznie jest taki ciężki? czuć różnicę po między innymi wózkami? bo podobają mi się Tako i jak narazie byłam za ta firma ale teraz zobaczyłam te Twoje i też mi się podobają... achhh

Dzisiaj jeszcze czytalam na necie o tych wozkach i sklanialabym sie do tego Baby Active Jet, bardzo mi sie podoba i ta jego nowa wersja wazy ok. 10 kg (stelaz+gondola). Tako i pozostale waza ok 14-15 kg :-)

Pola- bardzo fajny kostium, bedziesz super wygladac na plazy. Udanych wakacji zycze :-)
Megi Pegi- fajna ta pelerynka. Bardzo mi sie podoba. Moze tez sobie taka sprawie ;-)

Jesli chodzi o karmienie piersia, to oczywoscie bym chciala, metod nie znam zadnych na zmniejszenie bolu. Wogole w tym temacie jestem zielona :-) Musze cos poczytac :-)
 
Ostatnia edycja:
Melisa to faktycznie spora różnica w kilogramach jest!! no u mnie gondola+ stelaż waży 15 kg + do tego masa dziecka, ale powiem Wam, że na szczęście nie będę musiała nigdzie wózka tachać po schodach, bo wstawię do garażu, a jak mąż wróci to wtedy najwyżej przeniesie wózek do mieszkania;P
 
reklama
to sobie anastazja wyobraz jak ja wnosilam wózek na stare mieszkanie mojej mamy 4 pietro:) /25 kg/ MASAKRA

dla tego teraz kupilam 15 kg ale sasiaski juz powiedziały ze bede mogła spokojnie zostawiac na dole i beda pilnowac;) a babcie to dobrzy stróże;)
 
Do góry