reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

może nadmiar barwników?

Albo JAKOŚĆ użytych barwników- są też barwniki toksyczne- np chińskie (pamiętacie aferę z wycofywanymi talerzykami z melaminy produkcji Made in China ? )-horror co się dzieje.

Ja też na etapie szukania pościeli. Feretti Gluck mnie powala pięknem ale i ceną-i im dłużej myślę tym bardziej mi szkoda na to kasy. Skłaniam się ku naszemu polskiemu producentowi, http://allegro.pl/6ele-posciel-hafty-100x135-milpol-i1951191807.html
F
ull wypas za dobrą cenę. Tylko oczywiście mam problem ze zdecydowaniem się na jakiś kolor/wzór. Jak Wam się podoba?
Dla Jakubka miałam tez polską z tych kolorowych np # 6-cz.POŚCIEL/POŚCIELE 90x120 PRODUCENT # (1951370774) - Aukcje internetowe Allegro i rewelacyjnie się sprawdziła - po kilku latach sprzedałam jak nową:-) Choć kuszą te CEBE czy FERRETTi :-D. Tylko tak im dłużej dumam nad tą pościelą i wertuję to zastanawiam się czy to dobrze dla maluszka taki gruby ten ochraniacz- przecież to chyba nie przepuszcza powietrza, a wojny to nie będzie mi mam nadzieję uprawiał w łóżeczku to się chyba nie poobija o "zwykły"> :confused2:
A co wogóle sądzicie o baldachimach?
 
reklama
Asiuk..ja zwolennikiem baldachimów nie jestem z tego powodu, że to kurzołapy...a, żeby tego nie było trzeba je dość często prać...a z moim lenistwem śmiało stwierdzam, że to nie dla mnie:D:D

ja mam pościel z kolorino czy jakoś tak:) bardzo fajna jest, ale jeszcze nieprana;):)ale koleżanka miała i chwaliła, a resztę pościeli mam po innej koleżance;):)
 
Asiuk..ja zwolennikiem baldachimów nie jestem z tego powodu, że to kurzołapy...a, żeby tego nie było trzeba je dość często prać...a z moim lenistwem śmiało stwierdzam, że to nie dla mnie:D:D
Ja tak samo, ale wyobrażam sobie, że może być przydatny np. gdy maluch śpi w pokoju rodziców, który nie jest tylko sypialnią. Można osłonić przed światłem itd. U nas zbędny
 
Asiuk pościel hafty dla mnie śliczna, rzeczywiście trudno wybrać wzór. Ja w ogóle pościeli nie oglądam, żeby mnie nie kusiło, mam chyba 6 kompletów - ze względu na małą różnicę wieku potrzebowałam dla dwóch synów jednocześnie.

Co do baldachimu, to dla mnie wyrzucone pieniądze, zgadzam się z Anastazzją - tylko kurzołap.
 
Asiuk, śliczne te pościelki. Faktycznie wybór tak duży, że trudno się zdecydować. Ja na razie nie kupuję pościeli - na początek wypróbujemy spanie w śpiworku. Co o tym sądzicie?
 
Też mam baldachim, podoba mi się to na łóżeczku, ale podobnie jak wy, z racji lenistwa prać mi się nie będzie chciało za często a po co ma to mi kurz gromadzić w sypialni. Do tego musiałabym stelaż dokupić, bo akurat tylko materiały mam;-)

 
Dziewczyny, mam do Was prośbę. Jestem na etapie szukania pościeli do łóżeczka:),przeglądam na allegro, ale jest taka różnorodność. Chciałabym już kupić większy zestawik-pościel z poszewkami, ochraniacz na szczebelki itp. Ceny też są różne, znalazłam coś takiego :POŚCIEL7-EL 120X90 PRODUCENT!!! CZARKAZ (1946601797) - Aukcje internetowe Allegro, ale mam obawy że po pierwszym praniu zrobi się brzydko mówiąc szmatka.
Może macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę, u którego kupowałyście i wiecie, że pościel jest dobra gatunkowo. Mój A. mówi, że cenowo mam nie oszczędzać, bo oszczędziłam na pieluszkach tetrowych i po pierwszym praniu się zrobiły...- nie będę pisać brzydko:-D.
Z góry dziękuję:-)

Niki, ja dziś zamówilam u tego sprzedawcy ochraniacz na cale łóżeczko i prześcieradełko. Jak przesyłka dotrze to dam znać co myslę o tych produktach. Ja juz długo obstawialam te aukcje bo potzrebuje długi ochraniacz a ten jest najtańszy na allegro.
 
ja mam baldachim, bo że to :kurzołapy" to mnie nie zniechęca, bo i tak będe często pranie małego wstawiać. Ale pierwsze łóżeczka nie można postawić w całkowicie zacienionym miejscu, a kiedy maluch chce spać w ciągu dnia to niestety słońce może mu przyświecić. Ja rozumiem - żaluzje w oknach itd, ale baldachim to też dobre rozwiązanie. No i ładnie wygląda. W dodatku moim zdaniem trochę tłumi odgłosy dobiegające do łóżeczka.
 
reklama
Asiuk - fajna ta pościel i córeczka mojej sąsiadki ma identyczną - ten wzór który jest na zdjęciu aukcji. No i widziałam u niej że jakościowo jest dobra.
My mamy baldachim i używaliśmy, ładnie się prezentował i dawał małemu więcej 'prywatności' ;-) To że to zbieracz kurzu to się zgadzam, ale ja i tak raz w tyg. wszystko prałam więc dla mnie to nie robiło różnicy. Ogólnie to jego funkcja jest głównie dekoracyjna. Używaliśmy prawie do roku, potem mały go zaczął tarmosić i cuda z nim wyczyniać, więc zdjęliśmy.

Ochraniacz moim zdaniem jest bardzo potrzebny - dziecko się nie obija o szczebelki (a jak zaczynają raczkować to wędrówka ludów jest w nocy po łóżeczku), nie wepchnie i nie zaklinuje sobie nogi między szczebelkami, no i jak śpi ze smoczkiem to nie będzie trzeba kilka razy w nocy szukać tego smoczka pod łóżeczkiem, bo ochraniacz nie pozwoli mu wypaść poza łóżeczko.

My kołdry i poduszki do tej pory nie używamy, mały śpi cały czas w śpiworku, a wcześniej spał w rożku. Więc na początek to wystarczy prześcieradło, ochraniacz, baldachim jeśli ktoś gustuje, no i my mamy tez do kompletu taki przybornik na łóżeczko.

A możecie polecić jakieś fajne aukcje z samymi ochraniaczami? Chodzi mi o takie na całość łóżeczka, bo ten nasz już zniszczony (nie chciało mi się prać ręcznie według zaleceń i nie trzyma teraz pionu ;-) )i bym kupiła nowy, tylko chciałabym taki, zeby był wokoło całego łóżeczka a nie tylko na połowę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry