reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

reklama
Melisa, nie daj się. Co za buc! Masz takie prawo i w ogóle nie ma tematu. Postrasz, że w razie nieprzyjęcia towaru wysmarujesz negatywa i powiadomisz Allegro.

A Twoje prawa są tutaj:

USTAWA z dnia 2 marca 2000 r.
o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę
wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

Art. 7.
1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania
przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu
dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu
wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy
za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).
3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument
jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi
w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach
zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie
czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą
się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

A cała ustawa jest tutaj: http://konsument.gov.pl/files/ust_o_ochronie_niektorych_praw_konsumentow.pdf

Wkurzające jest takie cwaniactwo.
 
Melisa on sobie może pisać co tylko chce .... Ty masz prawo do zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 10 dni .... więc się nie daj!! Pola wkleiła Ci ustawę - zadzwoń do niego i powiedz co myślisz o takim traktowaniu.... Później odeślij najlepiej za potwierdzeniem odbioru ... a potem i tak wystaw negatywa za cwaniactwo ...
 
Ja napisalam:
Przesylam tresc ustawy o moich prawach. Mam prawo do odeslania zakupu bez podania przyczyny w ciagu 10 dni.Prosze o podanie adresu, na ktory mam odeslac. W przeciwnym razie powiadomie Allegro i napisze negatywny komentarz.USTAWA z dnia 2 marca 2000 r........ (i tu wkleilam ustawe)

Odpisala:
ale prosze mnie nie straszyc!
1 negatyw + upomnienie z allegro mnie nie przestrasza!
dziwi mnie Pani niepowazne podejscie do zawieranych transakcji - szkoda ze Pani nie mysli o mnie jako o sprzedajacej - tak po prostu sobie Pani kliknęla nie sprawdzając wymiarów firmy ALLES? na co Pani liczyla??????



Mysle, ze nic z tym nie moge zrobic, trudno... raz sie traci, raz zyskuje. Szkoda mi tylko wydanych ponad 100zl.


Wlasnie napisala, ze mi zwroci kase (szok). Zaraz ide na poczte i posylam. Dziewczyny wielkie dzieki za pomoc! Jestescie the best! :-)
 
Ostatnia edycja:
ewelina śliczne te naklejki - daj proszę znać jak przyjdą, bo niedawno sama je oglądałam, ale jakoś boję się zamówić, że to jednak nie będzie to ... jestem ich bardzo ciekawa więc czekam na opinię :)
 
reklama
Melisa, brawo - gratulacje!
Ewelina, czadowe te naklejki i literki. Też bym jakoś chciała ożywić pokoik małej, ale mój M. ma manię na punkcie gładkich ścian. Do każdej plamki biegnie od razu z pędzlem i farbą, a o najmniejszy gwoździk czy wkręt w ścianie muszę prosić tygodniami. Ostatnio marudził nawet, czy aby na pewno musimy montować półkę wiszącą, która była w zestawie z mebelkami dla Poli.
 
Do góry