reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

asiuk fakt nie jest to tanie, ale 300 zł to też nie jakieś mega pieniądze(oczywiście jak wydatki wcześniej się rozłożyło a nie na ostatnią chwilę) - bezpieczeństwo dziecka ważniejsze i cenniejsze. Ja sobie pieniążki na wyprawkę odkładam od początku praktycznie ciąży- monitor był uwzględniony w moim budżecie;-)
 
reklama
No i przez Was łapię doła i czuję się jak wyrodna matka.
Dlaczego? Bo nigdy nie zamierzałam i nadal nie zamierzam kupować monitora oddechu (chyba, że urodziłabym wcześniaka albo dziecko z jakąś formą niewydolności płuc - ODPUKAĆ!!!!).
Dlaczego? Powodów jest duuużo.
Proszę mnie nie przekonywać, że nie mam racji bo Wasze argumenty znam a zdania nie zmienię.
Czy choć jedna uważa podobnie?? Pliiizzz
 
Hej Dziewczynki właśnie fajnie, że ten temat monitora oddechu poruszacie, bo ja też nie wiem jaki kupić. Wydaje mi się, że dla naszego i dzidzi bezpieczeństwa chyba warto kupić. Wiadomo można się bez tego obyć ale ja na przykład jestem tego całego macierzyństwa niepewna i po prostu się boję, że sobie nie poradzę wiec to samo w sobie jest argumentem, aby kupić choć tanie nie jest.

W sobotę z Rodzicami Mojego M. pojechaliśmy dosłownie do jednego sklepu wózek kupić. Teściowie nam zafundowali. Ja chciałam sama dokupić jeszcze kocyk akrylowy, smoczek, fridę i przy kasie teść zapłacił mi za to i nie chciał pieniążków. Miłe to było. Teraz to myśle, czy mu mnie nie było szkoda, bo wiedzieli wszyscy, że mój Ojciec w szpitalu był przez tydzień i nic mi nie mówili, żebym się nie denerwowała. Mam kiepski koniec roku.
 
Ostatnia edycja:
Dorotka, jaka wyrodna matka? Każda matka jest najlepsza na świecie dla swojego dzieciątka!! Ja też nie zamierzam kupować monitora oddech i przy pierwszym dziecku też nie miałam. Córunia będzie spała u nas w pokoju, więc będę miała ją na oku:tak:
 
Dorotka- nie jest z Ciebie wyrodna matka, a jak tak to ze mnie też. Wczoraj jak zaczęła się ta rozmowa o monitorze oddechu, pokazałam go A. i stwierdziliśmy że nie będziemy kupować. Niunia będzie z Nami w sypialni:-) i będziemy czuwać:)
 
Ja również zdania nie zmienię. Nie miałam zamiaru i nie mam kupowania monitora oddechu i mam swoje zdanie na ten temat. Julcia będzie pewnie do około roczku z nami w sypialni i będę miała ją na oku non stop.
 
Moja Mala tez bedzie z nami w sypialni. Lozeczko bedzie kolo naszego lozka. Jednak czlowiek nie jest w stanie czuwac cala noc. A to chodzi o bezpieczenstwo Dziecka :-) Ja nikogo nie namawiam, ani nie pouczam. To jest decyzja kazdego indywidualnie. Jednak jesli o mnie chodzi- na tym nie bede oszczedzac. 300zl to nie majatek, a dla Dziecka bezpieczestwo, a dla mnie spokojniejszy sen :-)

Ewelina- faktycznie- troche poczytalam i wszyscy chwala ten monitor oddechu, co pokazalas. Chcialabym juz sobie go zamowic. Powiedz mi tylko jeszcze (bo Ty wiecej czytalas na ten temat)- czy to jest najnowszy i najlepszy model tej firmy? :-)
 
Ostatnia edycja:
To i ja chyba zaliczam się do "wyrodnych":-) Nie mam doświadczenia z monitorami oddechu, ale nie zamierzam kupować, uważam to za zbędny wydatek. Ale wiadomo, każda mama chce czuć się pewnie i martwi się o bezpieczeństwo swojego dziecka.
Ja i tak mam tak lekki sen, że mnie mucha potrafi zbudzić z drugiego pokoju, a do tego przeczucia mnie nie mylą nigdy i czuję kiedy reagować;-)
Dziewczyny chciałam kupić taki zestaw z wanienką.
TEGA WANIENKA FOTELIK BUTELKA SMOCZEK OKRYCIE 4kol (1940033804) - Aukcje internetowe Allegro
I zastanawia mnie to krzesełko do wanienki, czy to jest przydatne? można takie niemowlę sadzać na tym?

 
JustYs- fajna wanienka, ale nie za mała?Ja też sobie upatrzyłam w podobnym rozmiarze, ale poczytałam, że na krótko takie wanienki starczają, na 3-4miesiące, a potem trzeba nową kupić.A ja bym się bała takie małe w normalnej wannie kąpać. Ale to tylko moje zdanie.:-)Na temat fotelika czytałam coś takiego Opinie o Fotelik do kąpieli Tega - opinie, zdjęcia, informacje - bangla.pl.
A jeszcze odnośnie monitora oddechu- kiedyś nasze mamy nie korzystały z "takich bajerów",które my dziś posiadamy i jakoś dały radę Nas wychować i opiekować się Nami.I to nie znaczy że nie chcę bezpieczeństwa mojego dziecka.I może dla niektórych wydatek 300 zł to mało, ale dla mnie to dużo.Tylko mnie za to nie zlinczujcie za to, ale takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dołączam do grona matek wyrodnych hehe. Ja też nie zamierzam kupować monitora a jeżeli już bym miała to zrobić to raczej poszukałabym na allegro używki. Przy pierwszym dziecku dałam sobie radę bez tego cuda a synek był w oddzielnym pokoju. Nie powiem, są sytuacje że taki gadżet się przydaje ale nie dajmy się zwariować. Poza tym nasze mamy tez sobie jakoś radziły bez tych wszystkich cudowności.

Justys
co do wanienki to ja polecam kupić zwykłą jak największą wanienkę bo rzeczywiście dzieciaki rosną strasznie szybko i szkoda dwa razy wydawać kaskę. My z wanienki korzystaliśmy jakieś 5-6 miesięcy potem była już kąpiel w normalnej wannie bo cała kuchnia była kompletnie zachlapana tak mały szalał przy kąpielach hehe.Więc uważam że kupowanie dwóch wanieniek w ciagu 6 miesięcy jest nieopłacalne. I naprawdę dasz sobie radę bez tych dodatków do wanienki :-)
 
Do góry