reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty , usg

a czemu ma Ci dać zwolnienie??:eek: żle się czujesz?? Mozesz wziąć zaświadczenie potwierdzające ciążę i wtedy praca w nocy odpada...
 
reklama
All-me w 5 tyg nie jest za wcześnie na wizytę, ale poza skierowaniem na ewentualnę betę i na USG do zrobienia pod koniec 6tc lub 7tc nic nie dostaniesz.
Jak byłam w poprzedniej ciąży to na takiej wizycie lekarka nie chciała mi nawet karty ciąży załatwić ani zaświadczenia do pracy dać (ale w sumie i tak nie potrzebowałam za bardzo), teraz nawet nie prosiłam, ale jeżely Ty masz pracę na zmiany to jak najbardziej Ci się należy bo po dostarczeniu takiego zaświadczenia pracodawca musi Cię zdjąć ze zmiany nocnej.
Trudno jest chyba znaleźć lekarza, który bez niczego wystawi L4 tak wcześnie ...
 
Mam prace na 3 zmiany.
Oprócz tego pracuję przy plastikach typu ABS, PP ..Plastik jest jeszcze ciepły i strasznie śmierdzi a ja w tym czasie robię pomiary - jestem w małym pomieszczeniu.
Często muszę dzwigać, wnosić, znosić...
W tamtym tyg. wąchałam przez 4 godziny dziennie sylikon hydrauliczny. Później aż mnie głowa bolała...sądzę, że to wszystko ma zły wpływ na ciążę.
 
all-me - A idziesz prywatnie czy na NFZ? U mnie jak chodziłam prywatnie to nie było problemu ze zwolnieniem... myślę, że jeśli tylko poprosisz, to powinnaś dostać L4.
 
byłam na usg chyba za wczewsnie ledwo widac pecharzyk nie całe 4 mm nie wiem co o tym myslec :-( zrobiłam bete

co do zwolnien jestem za jesli praca jest fizyczan tym bardziej nocne godziny...zreszta sa odpowiednie przepisy .
 
Właśnie odebrałam wyniki bety - 127. Mało, ale biorąc pod uwagę, że cień drugiej krechy zobaczyłam dopiero w czwartek wieczorem to chyba można uznać, że ok :-)
W prawdzie wg normy na 4 tydzień bardziej a nie przełom 5/6, ale zakłądam, że u mnie b późno doszło do zagnieżdżenia
 
KasiaB - betka jak najbardziej w porzadku:-) Gratuluje.

Cleo1981, ja chyba zaczne trzaskac po tylkach osoby, ktore wczesnie ida na USG. A najlepiej zaczne od siebie. Tez za wczesnie poszlam i niepotrzebnie sie martwilam. Ale dzis dziewczyny mi uswiadomily, ze nerwy nic nie pomoga. Jestes w koncowce 5 tygodnia, a pecherzyk w porzadku na ten tydzien, wiec masz sie nie stresowac;-)i powiedz, kiedy nastepna wizyta, zeby wiedziec kiedy kciuki trzymac:-)
 
KasiaB - betka jak najbardziej w porzadku:-) Gratuluje.

Cleo1981, ja chyba zaczne trzaskac po tylkach osoby, ktore wczesnie ida na USG. A najlepiej zaczne od siebie. Tez za wczesnie poszlam i niepotrzebnie sie martwilam. Ale dzis dziewczyny mi uswiadomily, ze nerwy nic nie pomoga. Jestes w koncowce 5 tygodnia, a pecherzyk w porzadku na ten tydzien, wiec masz sie nie stresowac;-)i powiedz, kiedy nastepna wizyta, zeby wiedziec kiedy kciuki trzymac:-)


po Nowym roku mam przyjsc i zrobic dzis bete(zrobilam) i za 2 dni nastepna i dac znac doktorce
 
reklama
Powiem tak...jestem przeciwniczka L4 tylko dla tego ze sie zobaczylo II kreski na tescie....aleeee, jesli ciaza jest zagrozona, obarczona ryzykiem, byly wczesniejsze poronienia, lub tak jak Ty All me pracujesz w ciezkich warunkach to obowiazkiem lekarza jest je wystawic.
Nie powinnas wachac tych swinstw.

Usg wg mojego lekarza przed 7tc nie ma najmniejszego sensu...bo biorac poprawke na pozniejsza owu mozna tylko sie zestresowac czego przykladem jest nasza shisha ;)

no i sie melduje. Dziec ma 1cm, i serduszko pikalo jak szalone :)
 
Do góry