reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

Jestem przerazona kobitki co robic:no: Własnie zauwazyłam że mam jakies plamienie rózowo maziowate takie mdle co zrobic jutro chyba pobiegne do lekarza nigdy tak nie mialam :no:Nic mnie nie boli ani brzuch nic żle sie czulam po południu mdliło mnie i nic wiecej.
 
reklama
kicku narazie leż , i cczekaj , wiadomo że chce się iść do lekarza jak najszybciej...
ale poczekaj jutro jeśli będzie poprawa to nie ma co iść , jeśli będzie gorzej to pędź do lekarza ,ale narazie tylko leż i odpoczywaj, ewentualnie zadzwoń i się poradź czy masz przyjść czy nie
 
Kicek ja też miała różowe plamienia, gin zaleciła leżeć płasko (pomogło) ale kazała też przyjść natychmiast, jeśli plamienia ponownie się pojawią. Radzę ci leżeć i jutro udać się do swojego gina. Różowe plamienia mogą być niegroźne, spowodowane np. nadżerką (a dokładniej ektopią), wysiłkiem fizycznym ale są też początkiem poronienia. Nie czekaj.
 
Ja mam dziś USG w 12 tygodniu ciąży i bardzo się go boję. Na każde badanie zabieram se soba męża, żeby zobaczył na ekranie naszą kruszynkę i nie mieliśmy problemów z tym, że USG były do tej pory "dowcipnie" - lekarka zasłaniała mnie taką ligniną czy coś w tym stylu i oboje czuliśmy się komfortowo. Dziś to chyba w pracy nie wysiedzę w jednym miejscu bo nosi mnie ze strachu. Powiedzcie mi proszę co sie bada na tym USG - lekarka mi mówiła, ale na ostatniej wizycie byłam roztrzęsiona bo okazało się, że mam barterie w pęcherzy moczowym (dostałam antybiotyki) i mam bardzo wysoką liczbę płytek krwi. Tak się przejęłam konsekwencjami, że nic nie pamiętam co ona mi dalej mówiła o tym USG. To moja pierwsza ciąża i strasznie sie wszystkiego boję.

Dziękuję i pozdrawiam wszystkie ciężarówki :*
 
Dzwoniłam do mojego doktorka kazał lerzec i lerzec i lerzec kilka dni a w razie co natychmiast przyjsc, na całe szczescie dzisiaj nic nie zauwarzyłam zadnych plamień ani nic niepokojacego. Tak sie zastanawiam czy w ciazy mógł mi wrócic torbiel na jajnik bo odkad pamietam zawsze miałam z nim problemy.:no:
 
melia nie trzes sie tak, nie ty pierwsza masz bakterie w moczu w ciazy, masz antybiotyki i pomoga, a badaniem tez sie nie stresuj, bo to wlasnie ze stresu sie najwieksze choroby robia, bedzie gites majonez, dawaj od razu nam znac co i jak
 
Melia dowiesz się czy łożysko jest prawidłowo umiejscowione, czy nie ma krwiaków, czy się coś nie odkleja, czy dziecko ma odpowiednią wielkość, jaka jest pępowina (niekoniecznie), przezierność karkowa (wykluczająca np zespół downa), jak bije serduszko. Standard w tym okresie :-)
 
Już jestem po pierwszym USG :) Super uczucie kiedy widać jak dzidzia wywija rączkami i nóżkami :) Zdjęć niestety nie dostałam :( Jutro mam wizytę u Pani Doktor i tam poszły wszystkie wyniki. Wg tego usg dzidziuś ma 51,1mm co odpowiada 11tyg. i 6 dzień. :) Termin na 10 maja i O :) Wszystko dobrze :))
 
No ja juz też wróciłam od lekarki i wszystko jest OK :) Serduszko bije prawidłowo, przezierności nie mogła dokładnie sprawdzić bo się skubeniec mały nie chciał ułożyć, ale po sprawdzeniu innych elementów wykluczyła wady. Maleństwo było bardzo ruchliwe ale jakoś udało się zrobić aż 7 fotek :) Będzie co wklejać do albumu hehehehe. Wszystkie kości są dobrze rozwinięte, kończyny sa symetryczne, główka mierzy 19,2mm między uszami a całkowita długość od czubka główki do pupci to 53,1mm więc wielkośc też ok jak na 12 tydzień. Jestem już spokojna i nawet się troszkę popłakałam w gabinecie. Mój M też był bardzo wzruszony i bardzo się przejmował tym badaniem, a teraz to napięcie zeszło i następna wizyta za miesiąc. Niestety maleństwo nie poazało co ma między nogami, może następnym razem...

Pozdrawiam serdecznie :)

A no i zapomniałam dopisać, że odebrałam dziś wyniki moczu i po antybiotyku to juz bakterii nie ma i lepsze mam wyniki. Za miesiąc znów mocz i morfologia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry