reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

No troszkę postów nadrobiłam :)
gag jakiś dziwny ten lekarz....mnie mój też wspominał, że to badanie wykonuje się do 23 tygodnia ale tylko dlatego, że wtedy najlepiej dokonać wszystkich pomiarów, wyliczeń i są najbardziej wiarygodne, bo bobas robi się coraz większy. A nie jakies teorie aborcyjne:baffled:
Ale dobrze, że dzidziuś rozwija sie prawidłowo:-)
Ja już nie mogę się doczekac mojej wizyty od ostatniej już miesiąc minął. Mam nadzieję, że będę mogła się z Wami podzielic dobrymi nowinamy we wtorek.
 
reklama
O matko długo mnie tu bnie było i ciężko Was ponadrabiać dziewczyny. Ale z tego co rzuciłam okiem to wizyty jak narazie udane a bobasy sobie fajnie rozną.
A ja mam do Was takie pytanie, a właściwie do tych które miały badanie na krzywą cukrową po obciążeniu 75g glukozy po 2 godzinach. Bop ja dzisiaj odebrałam wyniki i co prawda pozuiom glukozy na czczo mieści mi się w normie bo mam 89 (a norma jaką mam tu podaną to 75-105) ale po 2 godzinach 134 i tutaj juz nie mam podanej normy a coś mi się to dośc wysokie wydaje:sorry2:

Koniczynka spytaj lekarza ... ja miałam po 50 mg glukozy pitej na czczo, po godzinie od jej przyjęcia 95!! Gin oglądając wyniki wspomniał, że norma po spożyciu glukozy jest do 140 ( bo pomyślałam, że to sporo) wiec chyba jest ok, ale co lekarz to inne zdanie inna szkoła i inne obyczaje
 
Ewcia nie denerwuj się kochana, wiesz że to niewskazane a i tak ci nie pomoże. Zawsze możesz iść ponownie na wizytę do swojego lekarza, ten zastępczy najwyraźniej nie jest w temacie, nie zaangażował się a może nawet nie w smak mu było przyjmowanie "nie swoich" pacjentek. Nic straconego :-)

Lepi ważne, że szyjka ok, ciekawa jestem jak u mnie, czy dojdą kolejne leki. A masz dowcipną czy doustną?

Sroczka, Gag gratuluję zdrowych dzieciaczków :biggrin2:

GAG niestety lub stety lekarzy obejmują pewne procedury. Są kobiety, które usuną ciążę z chorym dzieckiem, są takie które urodzą bez względu na wszystko, lekarz tego nie wie. Usunięcie dziecka ze względu na wady najbezpieczniejsze jest do 22 tygodnia ciąży. Przy tak późnej ciąży wywołuje się normalny poród lub wykonuje cesarskie cięcie, nie jest to więc tabletka i po sprawie. Z każdym tygodniem rośnie liczba powikłań.

Dopuszczalność w Polsce



Polskie ustawodawstwo dopuszcza przerwanie ciąży w następujących przypadkach:

  • ciąża zagraża zdrowiu lub życiu kobiety (bez ograniczeń czasowych)
  • badania prenatalne wykazały ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu lub istnienie nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (możliwe do chwili, gdy płód nie jest jeszcze zdolny do życia poza organizmem matki)
  • ciąża powstałą w wyniku przestępstwa (tylko do 12 tygodnia)
 
Ostatnia edycja:
Hope - to by się zgadzało, bo od 22 tygodnia nie ma poronienia tylko przedwczesny poród i wtedy ratują dziecko. Czyli teoretycznie jest już zdolne do przeżycia.
 
byłam dziś na glukozie....poszło mi całkiem sprawnie - wszystko wypiłam naraz i nie było jakieś strasznie bleeee.....może dlatego, że miałam tylko 50g (niektóre kobiety, które dziś ze mna czekały w poczekalni piły 75g i miały w sumie 3 razy pobierana krew - a ja tylko dwa razy przy 50g) - ciekawe od czego to zależy - no ale tak zlecił lekarz, więc ew. dopytam w pon na wizycie
 
byłam dziś na glukozie....poszło mi całkiem sprawnie - wszystko wypiłam naraz i nie było jakieś strasznie bleeee.....może dlatego, że miałam tylko 50g (niektóre kobiety, które dziś ze mna czekały w poczekalni piły 75g i miały w sumie 3 razy pobierana krew - a ja tylko dwa razy przy 50g) - ciekawe od czego to zależy - no ale tak zlecił lekarz, więc ew. dopytam w pon na wizycie

gag z tego co kojarz e to 75 się ma jak robi się powtórkowe badanie bo 50wyszło na granicy normy
lub jak myślę jest duże porawdopodobieństwo cukrzycy
 
reklama
Do góry