reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

Ja już dawno zrezygnowałam z funduszu, mój M ma pakiet zdrowotny a mi wykupił abonament. Mimo wszystko do tej pory miałam 2 badania usg, a skończy się chyba na 4. Żałuję, że nie na każdej wizycie, chociaż, że to bezpieczne, to nie mam do końca zaufania, ale i tak bym chciała. Ale szukać teraz dobrego gina co by robił usg i wydawać kolejną kasę, to mi się nie chce.
 
reklama
to ja wam powiem ze u nas nawet nie sprawdzają np długości szyjki przez całą ciążę (no chyba że są jakieś komplikacje to może nie wiem bo nie miałam)
dopiero jak już czekasz na poród to sprawdzają rozwarcie... ale to własnie w terminie i w razie skurczy:tak: a tak to nikt tam nie zagląda;-)
dlatego ja poza wizytami wolę chodzić prywatnie jak mnie coś nie pokoi..
i przyznam że z Vi chodziłam dużo częściej do pl gina.. a teraz trochę mało kasy :zawstydzona/y: więc nie tak często
 
Ja także mam ubezpieczenie medyczne łącznie z prowadzeniem ciąży. Wszystkie badania laboratoryjne, wizyty oraz usg są w ramach ubezpieczenia. Polecam grupowe ubezpieczenia z zakładu pracy, składka jest niewielka ( około 43 zł na miesiąc ) a ma się dostęp do wszystkich lekarzy specjalistów ( poza psychiatrą i innymi). Wybór placówek jest ogromny!
Ja jestem zadowolona, omijam czas oczekiwania, kolejki i mam pierwszeństwo przed pacjentami z NFZ !!
Sama wygoda !!

Polecam:
Prywatne ubezpieczenia zdrowotne – placwki medyczne - Ubezpieczenie.com.pl
 
ViKamciaG, Dariaa - gratuluję, bardzo aktywne Wasze bobaski :)

Ja też chodzę na fundusz, no i przysługują faktycznie tylko 3 USG (niesprawiedliwe, zgadzam się, że każda Mama powinna mieć opcję obejrzenia Maluszka z każdą wizytą).

Czwarta wizyta jutro (ale już wiem, że bez USG), kochana Pani doktor i tak nam robiła za każdym razem :D więc i tak bardzo się cieszę.

Na 3D,4D też pewnie się skuszę, ale już po nowym roku, myślę luty-marzec. Drogo, ale niepowtarzalna pamiątka na całe życie. Szkoda, że to takie drogie.. :wściekła/y:
 
Ja również chodzę do ginekologa państwowo, do Szpitala, w którym chcę rodzić. USG robią rzadko, ewentualnie jeśli coś się dzieje niepokojącego. Brakuje mi tych USG, ponieważ jak każda z Was mam ogromną ochotę patrzyć na mego brzdąca dzień i noc..

Mam do Was pytanko: jak często dostajecie skierowania na badania z krwi/moczu? Pytam, ponieważ ja 1wszy i jak dotąd jedyny raz robiłam je jak dowiedziałam się o ciąży (mniej więcej koniec września). Na ostatniej wizycie lekarz powiedział mi że kolejne badania czekają mnie na koniec grudnia.
Jeśli chodzi o wizyty odbywają się regularnie co miesiąc, badanie palpacyjne wraz z oceną szyjki macicy. Lekarz podał mi swój nr komórki, mogę dzwonić o kązdej porze dnia i nocy. Zwolnienie na życzenie. Niepokoją mnie tylko te badania...:-(
 
Kamcia, Dariaa, gratuluję, świetne fotki, a jakie maluchy powyginane :-D:-)


Mycha
ja też miałam badania we wrześniu robione, teraz dopiero będą kolejne. Jak wyniki są dobre i nic się nie dzieje, lekarze zwykle nie zalecają ich co miesiąc, nie ma potrzeby, nie mają kasy ;-) Ale morfologia i mocz kosztują grosze, zawsze można we własnym zakresie sprawdzić parametry.

Ja też chodzę do gina na fundusz ale USG robię prywatnie. Dotąd miałam 3, za 2 tygodnie 4 a pewnie nie ostatnie. Nie ma co żałować na dziecko i ciąże, to tylko kilka miesięcy a czasu się nie cofnie.
 
Dziewczyny, ja chodzę do lekarza na książeczkę ( przez fundusz) i usg mam robione przy każdej wizycie. Wizyty mam co 5 tygodni. Nie wyobrażam sobie wizyty, bez zrobienia USG. Badania też miałam robione na samym początku jak dowiedzialam się, że w ciąży jestem. Wyniki były bardzo dobre. Podejrzewam, że teraz ( na wizycie we wtorek) lekarz zleci mi zrobienie badań. Badań jeśli wyniki są w porządku nie robi się co miesiąc :)

Co do USG 3d z tego co się dowiadywałam to u mnie 150 zł kosztuje, też oczywiście dostaje się płytkę ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
i się zdołowałam:-(
dzwoniłam do gina , i ona nie ma usg 3d i 4d ale odzielnie jakbym chciała to 175e robi to koleś irlandczyk
a dodatkowo za badanie u polskiego gina i zwykłe usg z pomiarami itd itd to dodatkowo 100e
więc zrobimy tylko zwykłe, bo wiadomo że badanie ważniejsze od filmiku
a sam filmik niestety przekracza naszxe koszta:-(
 
Do góry