reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

reklama
Tak uparciuch, albo sprzęt do usg kiepski :) na 3D pewnei już dawno byłoby widać, ale szkoda mi pieniędzy :) a ze słodyczami fakt-trzeba przystopować, chociaż ciężko, bo baaardzo mam na nie ochotę :p
 
Milenka - gratulacje że wszystko dobrze:-)

a ja mam przepisane skierowanie na test na obc gluk 50g ... i jak se czytam w internecie to najpierw powinno się zrobić 50g i w zależności od tego wyniku później 75g albo w ogóle... a jak jest u was?
 
Ostatnia edycja:
"a samym początku ciąży ginekolog kieruje kobietę na badanie, które pozwala oznaczyć poziom glukozy w surowicy krwi. Jest wykonywane na czczo. Nawet jeśli jego wynik jest zupełnie prawidłowy, każdej kobiecie między 24. a 28. tygodniem ciąży powinno się przeprowadzić test doustnego obciążenia glukozą (50 g). Po godzinie od wypicia wody z glukozą pobiera się krew i oznacza poziom stężenia glukozy. W czasie tego badania kobieta nie musi być na czczo, nie ma także znaczenia pora dnia ani czas, jaki upłynął od ostatniego posiłku. Za prawidłowe uznajemy stężenie glukozy w surowicy krwi poniżej 140 mg%. Jeśli poziom cukru wynosi od 140 do 180 mg%, należy wykonać test obciążenia 75 g glukozy. Nieprawidłowe wyniki oznaczają konieczność wizyty w poradni diabetologicznej. Jeżeli natomiast test obciążenia 50 g glukozy jest nieprawidłowy, ale wynik drugiego testu jest prawidłowy, w 32. tygodniu ciąży należy wykonać jeszcze raz test obciążenia 75 g glukozy."

takie coś przeczytałam ...

... ale oczywiście i tak gin wie co robi więc artykuł wklejam do przeczytania i nie brania sobie do serca:-D


po prostu zaciekawiło mnie że wszystkie macie 75g a ja 50g:-) i chciałam znać różnicę:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry