reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Ola nie każde USG odtwarza bibie serca, ja miałam 3 USG (zwykłe) u swojej lekarki i nie słyszałam.
A oto moje wrażenia po dzisiejszym genetycznym USG: jestem przeszczęśliwa:happy2:, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dziecko rozwija się prawidłowo i ma już 6,6cm:-) Sprzęt na którym wykonywane było badanie widać, że wysokiej jakości. Pan dr pomierzył dzidzię, zmierzył przezierność karkową, główkę, kość udową. Oglądał dokładnie główkę, brzusio, żołądek, pęcherz moczowy itp. Wszystko było pięknie widać:tak: No i w końcu usłyszeliśmy bicie serduszka naszego maleństwa, dodatkowo przepływ krwi przez naczynie płodowe. Niestety powiedział, że na poznanie płci jest za wcześnie. Dostaliśmy pełny opis, 2 zdjęcia i płytkę z filmem (płatne dodatkowo 20zł).
 
reklama
Magdzior ciesze sie ze u Ciebie i fasolki jest wszystko w porzadku.
Co do usg to ja sie nie znam ale ja juz miałam 3 razy robione i za kazdym razem słyszałam serduszko,mysle ze to sprzet ma znaczenie,chociaz ja za kazdym razem miałam gdzie indziej robione i nie wygladal ten ich sprzet na jakis wypasiony.
 
Magdzior, gratulacje! A ja jeszcze do 18.30 czekam i już nóżkami przebieram z niecierpliwości!

Co do słuchania serduszka dziecka, to pewnie nie kwestia sprzętu. Wielu lekarzy nie włącza zbyt często dopplera, bo uważa się, że może to być nieco szkodliwe dla dziecka i lepiej unikać, jeżeli można. Zazwyczaj widzą bicie serca i robią wtedy wykres - ile razy na minutę, tak jak na zdjęciu u mnie poniżej (po prawej stronie)
7-8_tygodni.jpg
 
fifronka, futrzakowa, ola, maya, katjusza - Dzięki!!!
Teraz trzymam kciuki za pozostałe dziewczyny i ich fasolki. I pewnie podobnie jak Wy czekam na wieści.
 
Bosonóżka dzięki!!! Trzymam kciuki za Ciebie:-) Przygotuj się na duże wrażenia, ja cały czas miałam łezki w oczach jak widziałam nasze maleństwo, niesamowite przeżycie:biggrin2:
 
reklama
Anetka, jest szansa, że tuż przed Twoim pójściem do łóżeczka zdam relację. Udało mi się wizytę na możliwie najlepszą godzinę ustawić - na 18.30. To po 19.00 będę w domku i od razu napiszę!

Przepraszam,wydawało mi się ,że masz wizytę o 21.

magdzior ogromne gratulacje,wzorowo rośnie Twoje maleństwo !!!
 
Do góry