reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

No więc 1 wizyta za Nami:) byliśmy trochę zdenerwowani, ale wszystko poszło dobrze:) dobrze tzn.
1. wg. USG jestem w 5 tygodniu ciąży (jak widać jest różnica w obliczeniach z OM..tutaj 5 tydzień 4 dzień:)
2. termin niezmiennie marcowy:)
3. biorąc pod uwagę mój wiek czyli ponad 35, będę miała USG genetyczne (którego przyznam, że się boję, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze:)
4. lekarz pozostanie naszym lekarzem, bo zrobił na Nas bardzo dobre wrażenie (polecał mi go kolega z pracy, ale wiecie jak to z radami..najważniejsze odczucia własne, a te są świetne)
5. dłuuuga lista badań do zrobienia...ale wszystkie chyba mamy tak samo;)
pozdrawiam
 
reklama
motylek... a ja myślałam że Pinka to ranny ptaszek :-D cieszę się że wszystko dobrze :-D a badania genetyczne USG to jakie? bo jeśli takie w 11-14tc to myślałam ze wszystkim je robią... ale ja się kurka nie znam :-) no i ja tez mam trochę inny termin niż wynikałoby to z OM :-)
 
To usg genetyczne faktycznie jest w 11-14 tc i ja tez je mam zrobic wiec chyba wszystkim je proponuja.
 
O USG między 11 a 14 tc mówi się zwyczajowo genetyczne, bo na tym etapie można już podejrzewać wystąpienie pewne wad genetycznych (np. ZD). Tak naprawdę jest to takie samo USG jak każde inne:) Tyle, że gin skupia się nie tylko na pomiarze, ale ocenia ryzyko wystąpienia pewnych wad, sprawdzając np. istnienie kości nosowej czy mierząc przezierność karkową - ot cała różnica.
 
teraz faktycznie usg genetyczne robią wszystkim, ale kobiety po 35 roku życia i z grupy zwiększonego ryzyka mają jeszcze jakiś dodatkowe badania prenatalne. widziałam takie ogłoszenie u mojego ginka.
 
Ciesze sie ze same dobre wiadomosci tu czytam,miło tak dzien zaczac.
Mi nikt nie mowił ze kolejne usg bedzie genetyczne,wizyte mam na 16 sierpnia to bedzie ok 12tyg,ciekawe co mnie czeka.Jak myslicie czy na tym badaniu ma sens obecnos tatusia?
 
sens to zawsze ma obecność tatusia:-) no i razem usłyszycie serduszko :-D ja 11 sierpnia zabieram mojego m ze sobą... ginek jedyne co powiedział to że są kobiety które nie chcą towarzystwa swoich m ze względu na to że we wczesnej ciąży są to badania dopochwowe
 
Ja zamierzam brać swojego na każde badanie:) Na pierwszym już był. Akurat po 11 tc dzidziuś jest już tak ukształtowany, że łatwiej go sobie zwizualizować - myślę, że dla mężczyzny to ważne! My kobiety czujemy dziecko, rośnie w nas, a dla faceta to trochę "abstrakcja" - zresztą nie ukrywajmy nasi panowie to wzrokowcy!:)
 
reklama
Do góry