reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

reklama
Tez jestem dziś po wizycie - na anemię mam zwiekszoną dawkę żelaza, na niedobór magnezu jeszcze więcej tabletek magnezu, utrzymany potas w tabletkach bo jest już w normie ale w jej dolnych poziomach. Po za tym wszystko ok, nawet macałam dziś z panią dr macicę dokąd sięga:-D. Następna wizyta za 4 tyg w 20 tyg no a po niej w 22 tyg usg połówkowe. I kupiłam wózek na alegro - murę maxi cosi
Milutek jak tam po wizycie?
Gratuluje wszystkim pozytywnych wieści:-)
 
Ola80 -kupiłam przez opcję kup teraz, podobno używany przez 4 m-ce, zobaczymy jak przyjdzie
Magdziorku-to te tablety już od miesiąca jadłam i magnez mimo to poleciał, morfologia też ale na szczęście nie zbyt dużo, tylko potas się podreperował więc dr zwiąkszyła ilość, wcześniej brałam 8 tabl dziennie a teraz to będzie 12 mimo odstawienia duphastonu i żuravitu
 
vetka gratuluję dobrych wieści, a tabsy bierz pomogą;)

A u nas po dzisiejszej wizycie jak już napisałam na głównym wszystko gra jak należy. wyniki się poprawiły, szyjka zamknięta, ciśnienie w normie. przytyłam tylko 0,5 kg w miesiąc więc sobie nie będę żałowała jedzenia jak mi się zachce:) a tak od początku to jestem 1,5-2kg na plusie, chyba nieźle.
zwiększył mi tylko dawkę leku na skurcze (fenoterol) , bo czasem mam sensacje z brzusiem, które się kończą biegunkami i lekarz obawia się że to skurcze. Obawiam się, że na tym leku dociągnę do końca
za 3 tyg usg połówkowe. już się nie mogę doczekać.
 
Ostatnia edycja:
Vetka ja z anemią borykałam się od dziecka. Pierwsze leczenie spowodowało taki wzrost prób wątrobowych, że 2 lata wracały do normy. Od 4 lat jestem pod opieką hematologa i leczenie powiodło się, chociaż zawsze jest to dolna granica lub ciut mniej. Tuz przed ciążą wyniki mi się pogorszyły, a teraz odpukać są w mojej normie i póki co nic nie biorę. Lekarz wie co robi, bierz tabletki dalej i głowa do góry:-) Wszystko będzie ok:tak:
 
vetka gratuluje !!! Świetnie ,że z dzidzią wszystko ok.Tych tabletek rzeczywiście dużo bierzesz,ale skoro trzeba.
Napisz dokąd ta macica Ci sięga i jak to wymacać można??????

bosa,prawdziwa gwiazda z Twojej córci.Kapitalny filmik.
 
reklama
Witam padnięta jak zwierz po dniu pełnym emocji. Wizyta przebiegła szybko, dokładnie i milo. Pani dr.bardzo sympatyczna mówiła cały czas o dzieciach zdrobniale co dodawało temu badaniu takiej rodzinnej domowej atmosfery. Od początku odradziła wynalazki typu 3D 4D bo jak to grzecznie stwierdziła- nie chce nas naciągać na fatalna jakość w przypadkach bliźniaków. Wiec przeszliśmy do rzeczy. Potwierdziła w 100% dwie dziewczynki:):) Wypisze wam co badała szczegółowo:
*serduszko- przepływy krwi przez każda komorę z osobna i ilość uderzeń na min.
*krążenie na całym tułowiu przez metodę Doppler (wydzielającą tętno)
*długości kości udowych i ramiennych
*ilość kończyn
*czy maja po dwie nerki i pozostałe wnętrzności
*stan żołądka
*kręgosłup- czy wszystko przylega w całości i jednym ciągu
*czy nie ma przepuklin albo tętniaków na odcinku szyjnym,
*mózg z pomiarami i czy nie ma wodogłowi itp
*czy nie ma rozszczepu warg
*stan łożyska- tego czy są dwa osobne i jak jest umiejscowione
*pleć
*obwód główki i te podstawowe pomiary
*waga

Z całego badania mamy filmik i 11 zdjęć z różnych momentów pomiarów w tym dwa superowe z samymi stópkami i takie jak chwyta się za nogi i na filmie widać- tak jakby się bujała. Koszt wyniósł nas w sumie 390 zł.z filmem. Ale komentarz Dr na końcu był bezcenny: maja Państwo super słodkie dzieciaki i najważniejsze ze zdrowe:)



Malinka- ja Ci niestety nic nie pomogę, nie miała z różyczka nic wspólnego od kiedy miałam 6 lat a i badan żadnych na nią teraz nie robiłam:)

Bosa i Magdzior- dzięki za oczekiwanie:)

Vetka- nie martw się będzie dobrze...najważniejsze ze na to wszystko są sterty witamin i można to w miarę utrzymywać w normie:)
 
Do góry