reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

pryzybela ja mam identyko.. dwa terminy 1 październik i 24 wrzesień.. i też czekamy do połówkowego.. w sumie to jak się urodzi po pierwszym terminie to i tak terminowo wg drugiej daty więc nie przenoszę, ale za to mogę urodzić wcześniej.. mój M się urodził 3 tygodnie przed planowaną datą więc jak maluch się bedzie spieszył na świat tak jak tatuś to się mogę spodziewać wrześniaka.. ja mówię ludziom że w 18 tc jestem.
 
reklama
Hej Dziewczyny,

Ja też wczoraj byłam na kontroli za dużo się nie dowiedziałam bo dzidzia się zmierzyć nie dała trzymała kolana zgięte doscyć mocno popatrzyłam sobie chwilkę na moje skarby i tyle z wizyty nastepna dopierooooooo 18 maja, jak ja wytrzymam :baffled:

A i ginka kazała mi odstawić folik i kupić sobie jakis zestaw witamin.
 
Dziewczyny jak czesto macie robione usg?? co wizyte??

Gratuluje wszystkich dobrych wiadomosci ja czekam z ustesknieniem na wizyte u lekarza mam nadzieje ze rozwieje moje obawy
 
Gratuluje udanych wizyt :-) a co do terminów to podobno bardziej wiarygodne co do wielkości maluszka jest te badanie pomiędzy 11 - 14 tygodniem bo potem już dzieciaki rosną skokowo.
Zresztą przed planowanym CC i tak w szpitalu wymiary zawsze ściągają za nim pokroją ;-)

Anulka - nie przy każdej wizycie, w pierwszej ciąży miałam usg robione chyba 4 razy i starczy.
 
No wlasnie, wiecie jak mialam polowkowe z mloda, to full roznych pomiarow pobrali i byly juz pewne rozbieznosci w tym sensie ze np z obwodu glowki byl 23 tydz2dni, obwod brzuszka 24 tydz...itd. mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi; w kazdym razie te wszystkie pomiary usredniaja i podaja przyblizony wiek ciazy... Natomiast jak bylam na tym spoznionym genetycznym, to jakies 3 pomiary mi podali i z kazdego wyszedl wtedy 14tydz6dni...
A co do usg, to ta sama lekarka mi ciaze prowadzi co poprzednio i wtedy mialam tylko 3 usg (poza tym ze w polowkowym mloda byla leniwa i chyba z 4 podejscia byly zeby pomiary porobic,w miedzyczasie pilam i jadlam slodkie, biegalam a i tak dopiero na drugi dzien sie obrocila:szok:) No i w szpitalu tez zrobili zeby sprawdzic czy sie mloda prawidlowo ustawila do porodu...
A teraz mi ostatnio za kazdym razem na chwilke robi ale bez zadnych pomiarow, ani nic, tylko przez usg serdusio sprawdza, a poprzednio to jakims innym przyrzadem to sprawdzala, ale wg niej to byl wczoraj 16 tydz, wiec moze nie chciala ryzykowac ze nie uslyszy serducha(?)...

No i mojej ginki to nawet o plec nie pytam, bo ona z tych co sie kaza z tym wstrzymac do polowkowego, a to genetyczne robilismy prywatnie, stad wiemy wstepnie ze chlop:tak:...

Elifit, no widzisz jakie do porabane lekko?:-D A zreszta sobie obliczylam wczoraj sama, ze sie chyba ginka machnela i zamiast 20, powinna dac termin 23 wrzesien, bo tak, to roznica ponad 2 tyg wychodzi, a nie tydzien i 5 dni... No ale juz poczekam do tego polowkowego i chyba tym sie bede sugerowac, a poki co to bede mowic ze mam 2 terminy (a i tak w zadnym nie urodze, bo cc robia przed terminem:-D)


Aaa i wiecie co tutaj to sie chyba same chudzinki rodza, bo mnie ginka straszyla jakie to wielkie dziecko urodze... A ze mialam cukrzyce ciazowa, to bylo prawdopodobienstwo wiekszej masy urodzeniowej... No i po porodzie to ginka pierwsza wiedziala wage Kayi i potwierdzila ze taka wielka baba, no to sobie pomyslalam ze przynajmniej z 4,5kg musi byc, a sie okazalo ze 3,8,no wiec bez przesady ze taki kolos(!) Zobaczymy jak tym razem bedzie:-)
A zreszta mala miala na poczatku problemy z cycowaniem i duzo stracila na wadze w szpitalu, bo wypisali nas z waga 3450, wiec przynajmniej miala z czego schudnac, a i tak nie wygladala na taka zabiedzona;-)

No i jeszcze co do waszych wizyt dziewczyny, to sie ciesze ze nie ma zadnych niepokojacych wiesci, bo to najwazniejsze:tak: I chyba w koncu czas tak w pelni zaczac sie cieszyc ciaza:tak:
 
No i my po badaniu :)
Ja wkoncu przytylam - niecaly 1kg ale zawsze ;)
Maluch taki wiercipieta, ze sie dokladnie nie dal zmierzyc :D Przeziernosc 1.23
Nie wiadomo kim jest bo albo trzymal raczke miedzy nozkami albo pepowinke ;)

super , ze wszystko jest oki :))

Ja tez po wizycie, ale nic specjalnego sie nie dowiedzialam... Dziobak spal sobie i tylko posluchalismy sobie serdunia i chwile poogladalismy na monitorze - widok bezcenny oczywiscie:-)
No i na dzien dzisiejszy mam dwa oficjalne terminy porodu: 5 pazdziernik i 20 wrzesien(?) Ma sie wiecej wyjasniec na polowkowym usg, ktore na szczescie juz 18 maja... Troche z tym kiszka, bo wazne zeby dzidziolka nie wyciagnac z brzuszka, za wczesnie, zwlaszcza ze bedzie planowane cc, wiec termin musi byc wmiare precyzyjny... No i w ogole to glupio troche ze jak sie mnie ktos pyta w ktorym tyg ciazy jestem, to nie wiem czy mowic ze w 16, czy ze w prawie 18:baffled:

kurcze to rzeczywiscie niezle rozbierznosci w datach .. i tak jak Milka napisala podobno wlasnie data porodu jest najbardziej miarodajna z tego usg miedzy 11 , a 13tc

Hej Dziewczyny,

Ja też wczoraj byłam na kontroli za dużo się nie dowiedziałam bo dzidzia się zmierzyć nie dała trzymała kolana zgięte doscyć mocno popatrzyłam sobie chwilkę na moje skarby i tyle z wizyty nastepna dopierooooooo 18 maja, jak ja wytrzymam :baffled:

A i ginka kazała mi odstawić folik i kupić sobie jakis zestaw witamin.

dasz rade :) chociaz wiem jak sie ten czas potrafi dluzyc ..

Dziewczyny jak czesto macie robione usg?? co wizyte??

Gratuluje wszystkich dobrych wiadomosci ja czekam z ustesknieniem na wizyte u lekarza mam nadzieje ze rozwieje moje obawy

ja mam co wizyte
i wsumie sie ciesze , bo moge zobaczyc maluszka :) a tak to juz wogole bym chyba ocipiala z niecierpliwosci i stresow :(
 
Gratuluje udanych wizyt :-) a co do terminów to podobno bardziej wiarygodne co do wielkości maluszka jest te badanie pomiędzy 11 - 14 tygodniem bo potem już dzieciaki rosną skokowo.
Zresztą przed planowanym CC i tak w szpitalu wymiary zawsze ściągają za nim pokroją ;-)

Anulka - nie przy każdej wizycie, w pierwszej ciąży miałam usg robione chyba 4 razy i starczy.

nom od 11-14 tygodnia, ja poszłam pierwszy raz w 6 tygodniu wg miesiączki i juz biło serduszko i wymiary na 7-8 tydzień. Więc ja się skłaniam bardziej ku 24.09. Ale zostałam z wami na październiku :-) Zresztą, niewiele dzieci rodzi się w terminie.
 
reklama
Do góry