reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

pytałam o to lekarza to powiedział że to nieprawda. Położna też tak powiedziała. Jeśli naczynka mają popękać to i tak popękają, a częściej zdarza się że pękają naczynka dookoła oczu niż w oczach

pryzybela z tymi oczami to różne opinie krążą, ale generalnie mówi sie, że podczas parcia jak się ma otarte oczy to można je uszkodzić, tzn. mogą popękać naczynka ale ile w tym prawdy to nie wiem

Mi popękały strasznie, jak uda mi się znaleźć zdjęcie to wstawie
 
reklama
no i ja po wizycie przedporodowej w szpitalu. Zmierzul malucha i wyszlo ze ma ok 2700 gram czyli nie bedzie chyba wielkolod, lekarz pytal czy sie objadam slodyczami, a ja ze raczej nie,pewnie dlatego nie za wielki jest, " w sam raz" jak to okreslil.
Potem mnie wygmeral i stwierdzil ze szyjka miekka i bardzo cieniutka i ze napewno nie donosze do terminu (no zobaczymy..)

i sparwa nastepna,ze wg niego nie trzeba ciac, ze on sie jeszcze chirurga okulisty dopyta ale ,ze nie bedzie cial, bo "miednice mam stworzona zeby rodzic" i jestem juz "dojrzala", ze on wspomoze mnie "odkurzaczem" :szok:
tak mnie wygmeral w srodku ,ze az mi lyz poszly ,a ten podsumowal "boli, boli bo porod blisko"

i jakas w szoku jestem ciagle, nagle zaczelo mnie to przerazac, a najbardziej ten "odkurzacz" bo tyle sie naczytalam i nasluchalam..

super , ze jest ok :) a vacum sie nie przejmuj tutaj bardzo czesto sie praktykuje zamiast od razu na CC i dzieci rodza sie zdrowe i bez jakis uszkodzen
skoro to praktykuja tzn. ze ciemni nie sa jacys i wiedza co i jak :)
co do bolu to ja dzisiaj myslalam , ze zejde na tym fotelu podczas badania :( szok normalnie jaki bol , dobrze wiedzeic , ze nie tylko ja ta mam , bo juz sobie pomyslalam co bedzie podaczas porodu ? :)



ja tez juz po wizycie
no wiec maly juz taki maly nie jest ... ma gdzies kolo 2900 albo 3000g , strasznie dlugo go mierzyl gin , juz sie balam , ze cos nie tak jest :( w kazdym razie jest wsio ok
za to moja szyjka nic nie drgnela :( gin tez w szoku byl i kazal sie nie oszczedzac , skakac na pilce , jezdzic po wybojach , zazywac sexu itd. ... podlamalam sie ta szyjka troche , bo jak tak dalej pojdzie to czeka mnie wywolywanie , albo CC ...
do tego jak gin mnie badal mialam taki bol , ze myslalam , ze sie poplacze tam , az oddychac nie moglam :/
pomyslalam sobie od razu o porodzie i sie przerazilam jak ja dam rade ....
mam skierowanie na KTG 2 razy w tyg. do porodu
wymaz mi pobierze 4.10. bo mam kolejna wizyte ...
znacie jaies sposoby na skracanie sie szyjki ?? :) czas zaczac cos dzialas , bo nie wyglada to za ciekawie :/ ehhh
 
Asionek to masz tak jak ja... Tez nic ani drgnie ;] Zbieraj te zapałki. Chociaż żartowaliśmy wczoraj z ginem że chyba trzeba by było całą dużą paczkę rozsypać i wyzbierać i ewentualnie mogłoby coś ruszyć :) Super ze malenstwo rośnie :)
 
Asionek mi polozna tez poradzila nie unikac seksu i kucania. rozsyp sobie zapalki jak dziewczyny radzily. ja dzis tego sprobuje :) pilka pewnie tez pomoze, ale co do sprzatania to nie wiem czy to nie przypadek ze jakas kobitka dostala skurczy po myciu okien. czasem ma sie takiego uparciucha ze nic nie pomoze... co tez mnie zalamuje :/
 
Asionek - przecież szyjka wcale nie musi zacząć się skracać wcześniej. Niektóre chodzą ze skróconą długie tygodnie, a niektóre dopiero tuż przed porodem. Szyjka się przecież zaczyna przygotowywać do porodu pod wpływem hormonów, jak nadejdzie czas to się rozluźni. A ze sposobów to chyba najlepszy seksik bez zabezpieczeń, bo w nasieniu tez są substancje rozluźniające.
 
Asionek to masz tak jak ja... Tez nic ani drgnie ;] Zbieraj te zapałki. Chociaż żartowaliśmy wczoraj z ginem że chyba trzeba by było całą dużą paczkę rozsypać i wyzbierać i ewentualnie mogłoby coś ruszyć :) Super ze malenstwo rośnie :)

uparte te nasze szyjki :/
zapalki mam hehe chyba zaczne z nimi cwiczyc :))

Asionek mi polozna tez poradzila nie unikac seksu i kucania. rozsyp sobie zapalki jak dziewczyny radzily. ja dzis tego sprobuje :) pilka pewnie tez pomoze, ale co do sprzatania to nie wiem czy to nie przypadek ze jakas kobitka dostala skurczy po myciu okien. czasem ma sie takiego uparciucha ze nic nie pomoze... co tez mnie zalamuje :/

no wlasnie czasami mozna na rzesach stawiac i nic sie nie rusza ...
ja cala ciaze aktywna bylam , joga , basen plywanie w morzu ,skakanie po falach , zwiedzanie miasta kilku godzinne i co gusio hehe
a balam sie , ze za duzo robie .... tiaaaa

Asionek - przecież szyjka wcale nie musi zacząć się skracać wcześniej. Niektóre chodzą ze skróconą długie tygodnie, a niektóre dopiero tuż przed porodem. Szyjka się przecież zaczyna przygotowywać do porodu pod wpływem hormonów, jak nadejdzie czas to się rozluźni. A ze sposobów to chyba najlepszy seksik bez zabezpieczeń, bo w nasieniu tez są substancje rozluźniające.

nie wiem ja nie wnikam :)
moj gin raczej za szczesliwy nie byl jak ta szyjke zmacal ... wczesniej nic nie mowil , ale dzisiaj juz sie troche zmartwil , ze nic nie dyga
i sam kazal robic cos zeby jednak ruszyla sie , bo pozniej bedzie ciezko
a jak jest to ja nie wiem ...
widze tylko , ze brzuchol zamiast na dol idzie do gory coraz bardziej , szyjka jak glaz i nie napawa mnie to optymistycznie :)
trzeba zaczac dzialac
 
monika nie martw sie tym "ssaczem". widac to mniejsze ryzyko niz cc bo inaczej by ci nie proponowali :)

Asionek czyli wszystko ok :) widac twojego malego czas jeszcze nie nadszedl - moze jak bedzie gotowy to sie zmieni :)

Ja po USG. I mala lezy glowka do dolu :-) z czego sie ciesze bardzo :) nie wiem czy to cwiczenia pomogly czy mrozonka czy i bez tego by sie obrocila... na razie lezy pleckami do moich plecow, co tez nie jest najlepszym ulozeniem ale przynajmniej nie pupa do dolu :)
Ja ostatnie USG mialam w Pl w 26 tyg i to bylo niesamowite zobaczyc jej twarzyczke - policzki ma jak chomik ;) I pani sprawdzila mi plec - na pewno dziewczynka :) Tutaj dzieci nie waza wiec nie wiem jak jest duza, no i badania ginekologicznego tez nie ma. Pozostaje mi czekac :-) ale babka powiedziala ze glowka jeszcze nie jest w kanale rodnym, wiec szybko sie nic nie wydarzy.
 
reklama
Do góry