reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, badania i USG

Ja znam prawa i obowiązki, tak jak pisałam chodziłam w pierwszej ciąży na nfz przez chwilę i wcale te prawa nie były respektowane. Chodzę prywatnie, więc i tak za wszystkie badania płacę, a pytam statystycznie, bo właśnie wiem, że jest to w Polsce badanie przeprowadzane rutynowo a za granicą niekoniecznie. Glukozę na czczo miałam już robioną trzykrotnie. I to też nie jest tak, że się boję tego badania i go nie chcę, po prostu zapytałam z ciekawości :)
 
reklama
Jak czytam to co dziewczyny pisza to wnioskuje ze za granica nie ma takiego poszanowania plodu jak w PL. Wszystko jest fajnie jak dziecko zdrowe. U nas to nawet moze idzie w druga skrajnosc. Jestescie moze na forum pazdziernikowek na fb? Tam jest dziewczyna ktorej lekarze za granica powiedzieli ze czeka sie juz tylko na smierc dziecka a u nas sie takie dzieci ratuje do konca. Czy to dobrze, nie wiem. Ale za granica sporo badan nie jest wykonywanych. Ja juz pod tym wzgledem wole te zacofana Polske.
 
Anuleczka w kazdym razie.na dzien dzisiejszy ja tez nie mialam tego robionego. Nie wiem, moze lekarz jeszcze zaleci trudno powiedzieć. Dzis znow zrobily mi cukier i wyszedl ok. W kazdym razie nauczylam sie nie czytac w internercie tylko sluchac lekarza, mysle ze każdy jest inny, każdy ma inne doswiadczenie i kazdy wie co robi. Nie ma co wchodzic w ich kompetencje. Jesli sie swojemu nie ufa to trzeba go zmienic i tyle. Moj moze wspomniec o tym teraz w przyszlym tyg, ale.na sile nie bede szła na nie. Ja tez chodze prywatnie i widze, ze lekarze zalecają o wiele wiecej badan niz na NFZ.
 
Persea z jednej strony to dobrze z drugiej tak jak mowisz skrajność, była tu kiedys dziewczyna chyba z Holandii opisywala jak jest u nich strasznie mi sie spodobało to jest bardzo zdrowe i racjonalne podejście
 
Ja badania będę miała trzy razy w ciąży, jedne już miałam razem z tymi różnymi wirusami, a teraz mam morfologię i mocz, później bankowo obciążenie glukoza , co jeszcze nie witam ale te podstawowe na pewno są trzy na ciążę jeżeli wszystko jest ok.

Dziewczyny a z innej beczki, kiedy najlepiej zrobić usg 3d? I właśnie 3d czy 4d??
Któraś z Was podawała namiary na fajnego lekarza w Poznaniu, ale nie mogę znaleźć tego..może mogłaby podać jeszcze raz? :-)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry