reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze super mądre dzieci - chwalimy się osiągnięciami!

reklama
Widze ze niektóre maluszki już prawie chodzą. Gratulujemy. U nas od niedzieli 9 marca dopiero ładne raczkowanie, do tej pory pełzał na brzuchu.
 
u nas jakies niesmiale proby do niby raczkowania, albo i wstawania - sama nie wiem na co to wyglada... :confused:
No, ale Jasio podobnie jak Maks to waga ciezka wiec na wszystko trzeba nieco dluzej czekac... ;-)
 
Gratulacje dla wszystkich dzieciaczków, tak slicznie z dnia na dzień sie rozwijają.
A ja zrobie takie podsumowanie 10 miesięcy, co potrafi synuś:
1. Raczkuje w tempie błyskawicy, siada, wstaje, wspina się na co się da, chodzi przy meblach, biega trzymany za ręce, stoi asekurując się jedna ręką (a dzisiaj przeszedł tak od jednego do drugiego mebla oddalonych od siebie o 60cm)
2. Daje cześć, robi papa, bije głośne brawo np jak zrobi kupke do nocnika :-) ciągnie mnie za dekolt i się do mnie tuli, jak chce cyca
3. Umie "grać" na flecie, wzorcowo wydobywa z niego dźwięki
4. Nareszcie pije z kubeczka, będziemy pracować z bidonem.
5. Umie bawić się samodzielnie, najbardziej lubi jeździć po podłodze samochodzikami i bawić się piłką. I o dziwo, od razu (już 2 miesiące temu) załapał do czego służą samochody, nigdy ich nie próbował brać do buzi! A wszystko inne bierze. No i ciekawe, że sam umie już sobie wybrać takie "męskie" zabawki, lalki i misie go nie interesują :-)
6. Słownictwo na razie skromne, najczęściej mówi mmm, mama i jiii, rzadziej ewa, baba, babwa, kiki, koki, a ostatnio przymierza się do wrrr.
7. Cos mu się pomieszało i wydaje mu się, że jak skończył 10 miesięcy, to już jest dorosły i może chodzic spać o 23. Przed chwilą zasnął, a spał w dzień tylko godzinkę 13-14. :no:
 
u nas jakies niesmiale proby do niby raczkowania, albo i wstawania - sama nie wiem na co to wyglada... :confused:
No, ale Jasio podobnie jak Maks to waga ciezka wiec na wszystko trzeba nieco dluzej czekac... ;-)

Z tego co widziałam, to on przyjmuje pozycje do pełzania - no w każdym razie mój tak zaczynał :tak:
 
a u nas wczoraj po ran pierwszy udane proby raczkowania u Sönke, niesmiale, bo niesmiale, ale na poczatek dbre i to. W koncu wymyslil, jak to dziala:tak::-D Za to Max pelza sobie do przodu:tak:( czego Sönni nigdy nie robil, zawsze bylo do tylu)
 
gratuluję osiągnięć dziewczyny!:-)

a u nas jakaś regresja, czy co ... Zuzia zaprzestała mówić non stop: mama dada, bapa itp.
non stop mówi: gaga i kieke:baffled::confused: a w autobusie jak z nią jadę, to na cały głos ziewa:-D i jęczy sobie "aaaaaaaa" .... wszyscy się chichrają, taki wesoły autobus jest ....:-p
nie chce raczkowac, tylko pełza i pełza, a raczej chce stać i wszystkiego się trzymać ...chodzić, ale nie raczkować. Trudno się mówi.
 
martko- nie ten watek, ale nie doczytałam nigdzie: jak twoje wyniki?:confused:
kasro- radio fajny pomysł, ale moja Zuzia i tak uwielbia słuchać muzyki dla starych ( ostatnio jej ulubione: nie pamiętam, czy już wam nie pisałam: Alicia Keys "No One", Leona Lewis "Bleeding Love", Rihanna "Don't Stop The Music", Nicole Scherzinger "Baby Love", Timbaland feat. One Republic "Apologize", oczywiście Bob Marley ....:baffled:, mojej Zu jakoś nie kręcą kawałki dla dzieci jak jej puszczam, a mamy w domu chyba ze 30 kaset z muzyką dla dzieci od Tomka młodszego rodzeństwa:sorry2::sorry2::sorry2::-(
 
reklama
pyzuncia: widze,ze pudelko skarbow i u Ciebie, my mamy pudlo wspomnien:tak::-) pierwsze (malenkie, bo rozmawia 42, czy 44 ) spioszki, smoczki itp, itd:tak: czasami az milo tak posiedzien i to poogladac:-)

oj tk fajnie sie oglada u nas jeszcze miekkie buciki czapeczka(ta ze szpitala) pierwsze skarpetki,grzechotka, pepuszek, i te branzoletki ze szpitala:-D
 
Do góry